Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: nastradin2   
Дата:   19-07-10 12:35

Току-що по новините гледах госпожа министърката Нона Караджова, как убедено обясняваше на целокупният български народ, колко полезен бил спреят против мечки и как в държави, дето имало мнооо мечоци, хората ги ползвали едва ли не, като панацея против тях...[smilie8]
Абе това момиче мечка отблизо виждало ли е? Има ли представа, какъв универсален механизъм е създала природата в нейно лице? Бяга със скорост до 55-60км/ч, отлично плува, катери се и тежи над 150 кг. Ноктите й са по-дълги и дебели от човешки пръст, а ударът на лапата й е няколкостотин килаграма...Да вземе да се разходи тази симпатяга министърката поне до зоологическата градина, белким види за какво иде реч...[cool]
Странно, как си я представя тая работа - бабите и дедковците по Родопите, дето едва кретат, да носят спрей и да се отбраняват с него, ако ги нападне Мечо...То млад и здрав човек не може да действа адекватно с него, ака го нападне, камо ли старците...[ezik]
Ама явно госпожа министърката не прави разлика между мечка и муха, та все с мухозол смята да ги бори...Като едно време в казармата - "бацилът" само с аспирин лекуваше всички болести...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: tnt   
Дата:   19-07-10 12:37

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/loey9086.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-07-10 12:37

муа [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: CanoniO   
Дата:   19-07-10 12:38

Нона със спрей, бък бат бойко ги пъди с поглед. Щото ако ги докосне, умират веднага...

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: ivodam   
Дата:   19-07-10 12:40

nastradin2: Това министерство е тежък идиотизъм, питай Зафиров що бегА оттам, безумията им са безкрайни, и не само от сегашното правителство. Чух, че има идея да ги обединяват със земеделието, в което има някаква логика, така че дано да стане...

[smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: nastradin2   
Дата:   19-07-10 12:42

явно иде реч отново за пари...Щото ако съди човек по цените, дето ще ги иска фирмата-доставчик, тоя спрей ще става и за трепане на динозаври...[smilie10]
(писах го преди малко туй нещо в редакция, ама странно, що не се обновява???)

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: Стефан   
Дата:   19-07-10 12:48

Ми всеки случай канадските баби и дядовци така се отбраняват, още повече че там мечките и в селищата влизат, ако надушат недобре затворена кофа с боклук. Там индивидуалния планински туризъм е нещо доста по-опасно (и почти забранено) от колкото в България, затова задължително се ходи в големи групи, вдигащи доста шум и пак задължително със свирки и спрейове. Няма как хем да имаш запазена природа, хем да няма никакви опасности в нея за хората. Не знам как точно си представяте че трябва да се реши проблема, надявам се не както в Германия, където нямали нито една мечка, появил се един заблуден мечок мигрирал от Швейцария, стреснал няколко германски баби и съответно сега пак нямат нито една мечка - гръмнали го по бързата процедура... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: nastradin2   
Дата:   19-07-10 12:57

Преди години мои познати си откриха оръжеен магазин. Тогава защитните спрейове бяха много на мода. Седим един ден в магазина, приказваме си и влиза един дядо, на видима възраст около 75-80 години. Подпира се на бастун и е с диоптри, като за макро снимки...[smilie5]
Иска да си купи спрей, ама "...от оня дето бил и за Ора и за кучаата...". Дават му. Дядото гледа, върти го из ръцете си и пита, аджеба как се работи с туй чудо. Обясняват му бавно и подробно. Той плаща, взема си спрейчето, застава насред магазина и пръсва веднъж, за около секунда във въздуха...Докато продавачът му извика НЕЕЕЕ!!!, дядката пръсва още веднъж за около 2-3 секунди...[smilie10] [smilie10] [smilie10] Аз грабвам собственичката, която се опитва да му го вземе от ръцете и се изстрелвам навън, като хлебарка изпод чехъл...(не че не си мечтаех отдавна да я награбя, де, ама..:))) Другите се забавиха с няколко секунди...Няма да ви разказвам, колко весело беше после...Магазинът стоя неработещ и с отворени врати и прозорци два-три часа...[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-07-10 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: djogata   
Дата:   19-07-10 13:01

Караджова умува как да преброи мечките в страната


Доколкото знам, да преброиш Габровци било лесно - пускаш обява за намерени 10 лева, и цялото население ще дойде да си ги поиска [smilie5]

За мечки обаче не знам как става номера [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: ivodam   
Дата:   19-07-10 13:02

В магазина ясно, но на открито, където винаги си духа по-слабо или по-силно, е общо взето умрела работа на това да разчиташ...

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: nastradin2   
Дата:   19-07-10 13:03

Ами сигурно пак ще се насъздадат едни комисии, едни комитети, едни работни групи...Бедна ни е фантазията. И ще си текат едни парички...като планински ручеи през Меча поляна...[smilie25] [smilie25] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: dinkoff   
Дата:   19-07-10 13:11

Министерство за борба с мечките и другите плашила и вредители трябва да се направи [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: livinginchaos   
Дата:   19-07-10 13:12

Тия хора май диво животно в гората не са виждали. То в гората и сърничките са опасни. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: nastradin2   
Дата:   19-07-10 13:15

Аз мечка в гората не съм виждал, но като я гледам в зоопарка, сериозно се замислям, кЪ ша я боря сал с гол в ръката...спрей..., ако ма нападне...[smilie7] [smilie7] [smilie7] Горкана урса...как казват по Родопите...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: Стефан   
Дата:   19-07-10 13:17

Между другото при конкурса "Биоразнообразието..." може да раздадоха наградите на книжните дървета на Предов, въглищарите и т.н. но все пак включиха в изложбата моето мече дето го снимах в "Северен Джендем" почти до Видима една пролет... Подочух един показателен коментар при откриването на изложбата пред моята снимка - "Знаех си че ще има мечка" [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: livinginchaos   
Дата:   19-07-10 13:22

Бе аз на мечката само гъза съм и виждал как се отдалечава от нас. То хубаво, но ми трепереха гащите до хижата. Иначе на мечи следи съм се натъквал десетки пъти около Юндола /включително и на едно пушещо мечо ако точно до една стъпка като чиния от пържола с гарнитура/ Хубаво, че нашите мечки са малко срамежливи та нямаме много нещастни случаи. Не дай си боже майка с малки да си помисли, че и застрашаваш мечетата. Тогава нито спрей, ни мачете, ни пушка, ни дърво, ни прясни ла*на. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: nastradin2   
Дата:   19-07-10 13:25

Абе мнооо сериозен дзвер си е Мечо![smilie7]
Ама ме е яд, че пак се изказаха без записки някои хора...[smilie8] [smilie8] [smilie8]
...и пак ни посипват със захарчета...[smilie8]



Публикацията е редактирана (19-07-10 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   19-07-10 13:30

А как се трепе министър? Като муха - с вестник.

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: dinkoff   
Дата:   19-07-10 13:31

Аааа livinginchaos прясни ла*на ще има [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: livinginchaos   
Дата:   19-07-10 13:34

Бе да ти кажа, като видиш прясното мечо ако между две лапи като чинии и някак си ти се иска и ти да оставишедно до него. Тая мечка се беше изтряскала баш на пътечката. Не знам чистичко ли ѝ се е сторило, не е искала да я гъделичка тревата по задника ли. Не знам. Но голям стрес. Погледнах за звънчета - нямаше. Викам си не е яла още както трябва. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: nastradin2   
Дата:   19-07-10 13:35

Еееех...само Винету мое да ни реши проблема с мечките...Ша има да са продават после печени мечешки лапи по кебапчийниците...[smilie8] [smilie25] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: kkkolelo   
Дата:   19-07-10 13:36

Автор: djogata
Дата: 19-07-10 13:01

Караджова умува как да преброи мечките в страната
..................................
За мечки обаче не знам как става номера [smilie18]

-----------------------------------

djogata, броиш краката и делиш на 4 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: nastradin2   
Дата:   19-07-10 14:25

После, що питал мечокът: "Абе ти ловец ли си, педераст ли си не мога да разбера...[smilie8]"[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ами, като носиш спрей вместо чифте у ръката...[smilie21] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: djogata   
Дата:   19-07-10 14:30

Абе вие се ебавате за спрейовете, но практиката от Щатите и Канада, където мечките не се плашат от хората, показва, че спреят бил по-ефективен от пистолета. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мечка , муха - все с мухозол се трепе...
Автор: djogata   
Дата:   19-07-10 14:33

Хаха, сега прочетох едно мненийце от Yahoo answers, където твърдят, че друг ефективен вариант бил да се надрискаш - това отпъждало мечката [smilie18]

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070812113505AAwElea

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.