Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мениджъри по изкуства
Автор: lipostok   
Дата:   16-07-10 08:21

Има ли в БГ мениджъри по изкуствата? Хора или агенции, които да представят и представляват клиентите си артисти, да им търсят изяви, да уреждат правните и финансови формалности. По всякакви изкуства. Не съм чувал тук да има подобно нещо. Може ли български артист да пробие навън сам без подобно посредничество? Според мен е немислимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Мениджъри по изкуства
Автор: e-mil   
Дата:   16-07-10 08:49

Ами галеристите по дефиниция са точно такива. Друг е въпросът, че някои от тях не стават за тая работа. Музикалните продуценти - също.
А отделно от 10-15 години има специалност "арт мениджмънт" в университетите. Едно мое бившо гадже учеше такава. А дали има работещи такива и за другите изкуства - пиши "арт мениджър" в Гугльо и ще излязат.

Естествено, че може и сам човек да пробие, но по-скоро като изключение. Все в един момент трябва да си намери агент, иначе няма да му остава време да работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мениджъри по изкуства
Автор: Vinsent   
Дата:   16-07-10 09:06

Българинът не е дорасъл да ползва тази услуга. [smilie2]

Познавам хора които сами са си мениджъри/импресарии за да не разделят някой лев с друг, но това в повечето случаи им пречи. [smilie5]

Познавам човек, който загиваше, но не искаше да раздели 5% с този който му предлагаше помощ! [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Мениджъри по изкуства
Автор: lillia   
Дата:   16-07-10 09:14

Автор: Vinsent
Дата: 16-07-10 09:06



Познавам хора които сами са си мениджъри/импресарии за да не разделят някой лев с друг, но това в повечето случаи им пречи.

Нормално да не искат да разделят един лев.....то големите пари[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мениджъри по изкуства
Автор: jino   
Дата:   16-07-10 09:17

Българинът не е дорасъл да ползва тази услуга[smilie10]

Това не е услуга а съвместен бизнес ,аз не виждам точно с какво не е дорасъл българския творец /ако правилно те разбирам/.

По скоро не е дорасъл българския бизнес за да влага пари в живи /буквално/ автори.

Отговори на това съобщение
 Re: Мениджъри по изкуства
Автор: lipostok   
Дата:   16-07-10 09:28

E, то ясно, че не е дорасъл, ама според мен инициативата трябва да дойде от мениджърите. Не може артистът да си търси мениджър, все едно че си търси адвокат за дело. (Те и адвокатите ни едни... Та и мениджърите... Да те е страх да отидеш на доктор!)

Отговори на това съобщение
 Re: Мениджъри по изкуства
Автор: biso   
Дата:   16-07-10 10:15

мисля, че системата при чалга музикантите е такава. Пайнер е мениджъра - урежда участия по кръчми и пр.

като изключим това, хонорарите на хората на изкуството не са чак толкова големи, че да могат да хранят посредници. иначе идеята е добра

Отговори на това съобщение
 Re: Мениджъри по изкуства
Автор: kirile   
Дата:   16-07-10 10:40

Има ли в БГ мениджъри по изкуствата? Хора или агенции, които да представят и представляват клиентите си артисти, да им търсят изяви, да уреждат правните и финансови формалности.

Българинът не е дорасъл да ползва тази услуга

E, то ясно, че не е дорасъл, ама според мен инициативата трябва да дойде от мениджърите. Не може артистът да си търси мениджър, все едно че си търси адвокат за дело. (Те и адвокатите ни едни... Та и мениджърите... Да те е страх да отидеш на доктор!)

Евгени,
да, има такива поне при художниците.
Знаят, че имат да правят тази година 3 или 4 изложби в чужбина. Седят и си рисуват и не се занимават с разни дреболии, пари, митници и т.н.
А ти за кого търсиш такъв мениджър?

Отговори на това съобщение
 Re: Мениджъри по изкуства
Автор: lipostok   
Дата:   16-07-10 10:46

Автор: kirile
Дата: 16-07-10 10:40

А ти за кого търсиш такъв мениджър?



Не търся засега. Но хубаво е да знам, че има. Ако нещо ми дотрябва, ще ти се обадя да те питам за подробности.



Публикацията е редактирана (16-07-10 10:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.