Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Хора, помагайте. Затрих снимките. Справих се. Благодаря на всички!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-07-10 14:35

Никога не съм предполагал, че ще изпадна в такава ситуация, но ето че стана.

Току що изтрих по най-балъшкия начин 70GB снимки от лаптопа. Още по-голямата каръщина е, че външния ми харддиск за бекъп е на ремонт.

Не съм правил нищо след това. Директно изключих компютъра.

Давайте идеи как да ги спася. Ако беше настолно PC щях да се оправя някак. Кажете какво да правя сега с лаптопа.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: TheOne   
Дата:   12-07-10 14:36

[smilie10] въх ужас

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: snoopoff   
Дата:   12-07-10 14:36

Кошмар, дам. Дано ти помогне някой, мисля, че има програми които вършат тази работа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: Amigo   
Дата:   12-07-10 14:39

това е трагическо явление [smilie10] бяха ми казвали за някаква фирма, която въстановява информация от скапани хардове, ама ако нещо е изтрито дали изобщо може да се възстанови? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: snoopoff   
Дата:   12-07-10 14:40

Може [smilie24]

Не пускай компа!

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: C41   
Дата:   12-07-10 14:41

Надявам се, че харда на който са били снимките е физически отделен от този на който е операционната система.
Ако не гаси бързо и търси друг комп.
GetDataBack е програмата, но си осигури друг хард на който да ти ги възстанови.
Ако не си пипал по харда много възстановявя 100% [smilie24] Успех...


Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: TheOne   
Дата:   12-07-10 14:42

не че е момента да питам,защото си представям какво ти е сега...но все пак как ги изтри?
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: C41   
Дата:   12-07-10 14:42

Ааа лаптоп... Вади хадра и иди при някой с комп и поне 70 гиги свободно място...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: adash   
Дата:   12-07-10 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: kkkolelo   
Дата:   12-07-10 14:44

Има много програми, точната за мен, която коректно се справи е в къщи. Преди година така, сваляйки от картата на харда, директориите са с еднакви имена, шит+дел ... [smilie5] ... ма то не трия на картата, а на хард-а ... 20 хил снимки ...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: C41   
Дата:   12-07-10 14:44

Амигото, дето вика ще направят това, което ти казвам. За от 200лв на горе...
Фирмата е на 10ти КМ, Казва се ИтемаБ.


Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-07-10 14:45

На различни дялове са изтритите снимки и операционната система.

C41, искаш да кажеш, да си инсталирам програмата на лаптопа и от него да възстановявам, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: PiToMeN   
Дата:   12-07-10 14:47

Колко дяла имаш на този диск? Операционната система на същия дял ли е, където са били снимките, или са били на различни дялове?

Ако са били на един и същ дял - кофти, все пак инсталираш софтуер за възстановяване на дял, различен от този, на който са били снимките. Важно е да не се записва нищо на същия дял. Ако дискът не е цепен, няма да можеш да върнеш 100% от информацията и се отива при специалисти-кожодери.
Програми за възстановяване:
Power Data Recovery - за мен най-добрата.
GetDataBack
PAndora Recovery
rStudio

Фирми, които се занимават с това:
http://itemav.com/
http://www.recovery-bg.com/


Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: C41   
Дата:   12-07-10 14:48

Това е добре, че са на различни. На този хард нищо не прави повече. Него само ще го сканираш.
Най дибре е на друг комп със свободно място поне колкото са били снимките. Харда се вади елементарно на 2 винта е...


Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: C41   
Дата:   12-07-10 14:49

Dani_Koev_BG написа:

> На различни дялове са изтритите снимки и операционната система.
>
> C41, искаш да кажеш, да си инсталирам програмата на лаптопа и
> от него да възстановявам, така ли?

Не така.

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: dreamer   
Дата:   12-07-10 14:53

Dani_Koev_BG, въобще не трябва да се притесняваш. Снимките ти си стоят на диска :)
Виждам че имаш комппютър от който пишеш, значи проблема става още по-малък. Изтегли си едно Hirens Boot CD. В него има достатъчно инструменти за възстановяване. Занеси лаптопа на някой познат който има познания малко над средните и ще си имаш отново снимките :) Кажи му да рови още преди да се е стартирал уиндоуса, ще те разбере много добре. И да запише снимките на друг партишън със свободно място, а не на партишъна на който са били снимките. Можеш да стартираш туловете от хиренс и от иундоус де, само да не тръгне уиндоуса да кешира нещо на диска със снимките...



Публикацията е редактирана (12-07-10 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: netLady   
Дата:   12-07-10 14:54

http://www.recovermyfiles.com/recovery-checklist.php, ama първо чети как се действа; GetDataBack e много добра наистина, но съм я загубила. Предполагам, че може да се свали от нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   12-07-10 14:58

Я аз да попитам, някой може ли да ми помогне за преходник от стандартно ИДЕ към лаптопско такова?

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-07-10 15:05

Ами как го направих...

Ползвам си домашния компютър през Remote Desktop и в бързината съм Drag-нал My Pictures в My Saved Games (Windows 7) и съответно съм я изместил. Да, ама Windows-а си прави автоматично нова папка My Pictures в User-папката и това в комбинация с факта, че съм махнал стрелкичката като обозначение на шорткътите ме заблуди, че не съм я move-нал, а съм я copy-нал или shortcut-нал и изтрих папката от Saved Games, мислейки си, че то е шорткъта (копието), а не оригинала.

Та така...

Както казах, на различни дялове са ми изтритите снимки и операционната система. Веднага изключих компютъра. Не съм download-вал нищо през това време, така че, предполагам, нищо не съм записал след изтриването, или ако е така, то ще са някакви килобайти.

Какъв е интерфейса на харда. Не ми се е налагало да разпарчедосвам досега лаптопа (Dell Inspiron 1545). SATA ли е? Не че няма да го видя като се прибера след работа, но ме гризе.

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: C41   
Дата:   12-07-10 15:05

Нед има ги по магазините за части, по 3 долара са.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: C41   
Дата:   12-07-10 15:07

320GB SATA [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-07-10 15:12

Като boot-на през Hiren-а дали ще разпознае външен USB хард, върху който да ги възстанови? Имате ли опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: riddick   
Дата:   12-07-10 15:22

Както казаха по-горе трябва да си намериш свободно място, където да възстановяваш. После пускаш компа, инсталираш програмата, която ще ти пратя и скачаш да пиеш нещо, че 70 гига не са малко[smilie3].

За програмта дай една поща на ЛС да ти пратя линк[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: venny   
Дата:   12-07-10 15:22

Последните версии разпознават USB HDD [smilie24]
Слагаш диска на друго PC и пускаш едно Rstudio. http://www.r-studio.com/, но го намери кракнато.

Отговори на това съобщение
 Re: Хора, помагайте. Затрих снимките.
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-07-10 15:31

riddick, благодаря, мисля да опитам първо с Hiren's Live CD, boot-нато от въпросния лаптоп, на който ще закача един USB външен хард, на който да ги възстанови.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.