Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 12:53

Трябва да се анкерира към настилката машина, с обща дължина 15 м. При бетонна настилка това се прави с анкерни болтове Ф18Х150. Сега обаче настилката е ХаЦфалт, а под него, по думите на хората там - насип от строителни отпадъци и пръст. Целта на анкерирането е да не се допусне странично разместване на машината, (която е три модулна), при евентуален контакт с товаро-разтоварваща техника.

Аз си мисля за някакви дълги шила от арматурно желязо, набити в грунда,вместо анкери, но може би има някакво по-удачно решение. Ще съм Ви благодарен, ако сте имали подобен проблем и споделите някаква добра идея![smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 12:59

А, забравих да допълня, че клиентът е бедна държавна структура и за химически анкери изобщо не може да се мечтае...[smile] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: NeDDRaG   
Дата:   01-07-10 13:07

Бе все си мисля, ще ше и трябва фундамент на машината...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: promis   
Дата:   01-07-10 13:09

Ако асфалтът е достатъчно дебел може с обикновени анкери, но зависи и от очакваното натоварване. Най-добре ще стане ако се изкопаят квадратни дупки 20/20 и с по-дълги анкери, които да се замонолитят с бетон. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 13:11

Настрадине, дължината ясна, ама дай данни и за теглото!
Аз не съм от този бранш, но работя с доста строителни инженери и мога да препратя въпроса ти.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: CanoniO   
Дата:   01-07-10 13:17

Не е ли за самолетостроене и космонавтика, не ме търси...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 13:17

Пари за фундамент нямат. Да копаят дупки за бетониране няма да се съгласят, защото помещението е новопостроено и шефовете ще им откъснат ушите, дето развалят асфалта.[smile]
Теглото не е много. Четири конвейера, с общо тегло, около 1,5-2 тона. Проблем ще има, ако мотокарът удари някой, защото те преминават надлъжно през самата машина.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 13:19

CanoniO
Дата: 01-07-10 13:17

Не е ли за самолетостроене и космонавтика, не ме търси...

То, ние самолетите ги строим за закуска, пък космосът ни е като заден двор[smilie18] [smilie18] [smilie18] Проблемът сега иде от мотокаристааа[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: loveforever   
Дата:   01-07-10 13:28

Ако проблема идва само от мотокара може да се поставят осигурителни колчета в които да се спира мотокара ако се засили към машината. Ако много се повредят колците в резултат на блъскането просто ще се сменят.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: sirkhann   
Дата:   01-07-10 13:28

С пр*дня боя не става. Държавата като не дава 20 ст за да го направи веднъж, ще дава 100 пъти по 10 стотинки, за да го кърпи. Тъп, селски, Андрешковски манталитет [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 13:31

loveforever, Идеята с ограничителите е добра! Няма и да струва чак толкова скъпо! [smilie24] Виждал съм ги и в изпълнение на вертикални ролки - да се отъркулва транспортното средство при контакт.



Публикацията е редактирана (01-07-10 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 13:33

Отделно възниква логичният въпрос: защо помещението е асфалтирано, след като е било ясно, че там ще се монтира някакво съоръжение???

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 13:34

Ами сигурно, защото е по-евтино...[smilie8] И става по-бързо. Шефовете идват, виждат, режат лентата и са доволни. Пък който ще си троши ръцете - да му мисли...



Публикацията е редактирана (01-07-10 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-07-10 13:34

Щом не дават да се копае асфалта, нямате много възможности.
В случая проблема не е в дълбочината на анкериране а в пластичноста на асфалта, която ползволява странично изместване при по-силен удар. Може да сложите същите анкери като за бетон, но по-голям брой ако е възможно.
Моята идея е изработка на някакви метални фланци, които да се хванат за асфалта с по няколко анкера, а машината за фланците. Говоря малко на изуст, не зная какво представлява машината и как ляга на пода.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 13:37

harvester_vn , Точно по този начин се захваща! Метални "L" образни планки с по два отвора за анкерите. Общо 12 планки или 24 анкера.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: 798099   
Дата:   01-07-10 13:39

Уф, и аз се вкарах в подобно приключение тази година на два пъти. Класическа задача: ето ти копче, ти му приший един балтон...


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 13:41

Какво да ги правя - мои хора са. Знам ги,че нямат пари...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-07-10 13:42

Е, в такъв случай моята идея е към тези два отвора да се хванат метални плочи с примерно по 6 отвора за анкери. Идеята е да се увеличи площа която предава усилието към асфалта.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 13:43

Това също не е лошо!!![smilie24] Може да се направи!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: autosvet   
Дата:   01-07-10 13:56

Прави си сметка, че асфалта се разширява повече при промяна на температурата. Другото е, че почти сигурно няма да е нивелиран. Защо не направите няколко широки отвора , да набиете плътно тръби които после да запълните с бетон и анкерните болтове в тях, като по този начин и ще изравните и неравностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: CanoniO   
Дата:   01-07-10 14:01

Рязането на асфалта го изключиха от задачата още в началото. Иначе да, има много варианти ако се сондира.
На мен най-ми хареса варианта с ограничителните ролери.[smilie24] Просто консуматив. И доста дурако устойчиво...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: lillia   
Дата:   01-07-10 14:23

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Гледам и мигам.
Тъмна Индия е тая тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: danvan16   
Дата:   01-07-10 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: MarinY   
Дата:   01-07-10 17:10

Самото наличие на подобна тема ме втриса!
Нямали пари, асфалта не можело да се дупчи. някой за колци говори!!!

Искаме нещо да просперира. С този подход на правене на кокошкарник в задния двор ...

Без да се знае обекта се дават решения!
Как се прави това, ако няма бюджет и не е предварително сметнато, измислено, одобрено???



Публикацията е редактирана (01-07-10 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет строителни инженери
Автор: nastradin2   
Дата:   01-07-10 17:16

Може би някакъв такъв, комбиниран вариант ще е най-добър. Дебели шишове в четирите края, на тях заварени на елементарни стойки по една ролка, а на мястото на анкерите - по два по-къси шиша за де не се мести евентуално. Много по-евтино ще им излезе, а и нищо няма да се кърти или копае, т. е. няма да се вижда и да личи особено много...[smilie3]
Сърдечно Ви благодаря за отзивчивостта и чудесните идеи!!![smilie24] [beer]
Много си Ви обичам всички!!![smilie5] Даже и когато се карате![smilie5]
Да сте ми живи и здрави!!![beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.