Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Грижа за децата
Автор: feliz   
Дата:   08-06-10 17:12

Вчера изпращам щерката на еднодневна училищна екскурзия с автобус от Варшава до Торун. Пътят в едната посока е около 3 часа. Качиха се децата в автобуса и една полицейска кола спря зад него. Излезе единия от полицаите и започна щателна проверка на изправността на автобуса заедно с шофьора. То не бяха гуми, мигачи, абе кво ли не и накрая поднесоха на шофьора уреда да духа.[smilie5] После писаха и протокол 10-тина минути.
Питах една от майките, това нормална проверка ли е? А тя ми отговори, че е съвсем нормална и дори е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА, когато става въпрос за децата ни.
Успях само да възкликна "браво".[smilie24]

...и се опитах да си спомня за 10 години, имали ли сме такъв случай в родната страна...аз не. [smilie8]

Вие?


Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: snoopoff   
Дата:   08-06-10 17:15

И аз не. Никога, когато са ни водили на екскурзии не са проверявали нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: matataupa   
Дата:   08-06-10 17:15

Освен няколко 'ох ' и 'ах' + вдигнати палци какво може да се очаква като коментари.

Няма нищо за плюене и за обиждане[smilie8]

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Само така Аропейците. Ше ги догоним [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: matataupa   
Дата:   08-06-10 17:17

И все пак, за да съм по темата- когато ние отивахме на екскурзия ни проверяваха самите учители- нещо като извънреден, общественополезен труд. Само дето не проверяваха автобуса, а нас- за бутилки, бомбички, някой друг масур... е такиви ми ти ралти[smilie5]

По темата ли съм[smilie8] [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: chill   
Дата:   08-06-10 17:17

Популизъм ...

По-възрастните, какво, да мрат? Що да няма такива проверски за ВСИЧКИ автобуси?
[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: NeDDRaG   
Дата:   08-06-10 17:17

По нашите закони по-рано, всеки автобус, напускащ т.нар. ДАП минава технически преглед. Сега колко истина, колко само по документи, но е факт. На моя братовчедка син, лека му пръст, беше главен диспечер на Малашевци. Казваше, че техните автобуси минават. От съфорумец знам, че един или два пъти седмично правеше (Може би оше прави) дефектоскопия на предница на тролейбусите в София. Но за разните други фирми... Хайде по-големите може и да имат нещо. Но някои малки, дето автобуса спи пред тях....

Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: Lalinda   
Дата:   08-06-10 17:18

Тия дни съобщаваха, че от проверените училищни автобуси били спрели от движение почти 90 %, а може би и повече.

***

Тази сутрин слушах по БНР психолог да казва, че се шокирал, меко казано, в случая с изчезналото детенце-аутист, че жените не са се включили в издирването му и не са спрели детенцето, когато са видели само на улицата, въпреки че са го познавали и са знаели, че е имало проблеми при общуването...

Същевременно, останал възхитен от отзивчивостта и съпричастността на толкова много мъже, които се включили в издирването.

Не ми се иска да коментирам, но като че ли е ясно за какво сигнализира психологът...

Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: matataupa   
Дата:   08-06-10 17:19

Хейтъри [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: tziko   
Дата:   08-06-10 17:19

"Няма нищо за плюене и за обиждане "
Даа, верно.....
Ох, [smilie24]



аре да не е спам: аз не си спомням такова нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: IvoZafirov   
Дата:   08-06-10 17:24

ся ние балканци ли сме? балканци сме.
ще се променим ли? няма.

Къв е извода?

Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: asahi   
Дата:   08-06-10 17:24

Нека погледнем новината през собствените си очи:

Спряха от движение опасни училищни автобуси

Над 1200 училищни автобуса в цялата страна са проверени по време на започналата преди два месеца кампанията "Сигурност за нашите деца".

Това каза пред журналисти министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Александър Цветков, цитиран от БТА. Днес кампанията завършва и той дойде пред частно училище в столичния квартал "Люлин", за да види резултата от нея.

"Над 100 автобуса са се оказали нередовни - с нарушения и отклонения от изискванията. На 109 са били съставени актове, като 10 автобуса, превозвали всекидневно деца, са спрени от движение. Най-тежките и смущаващи нарушения са техническите неизправности, свързани със спирачната и кормилната системи на автомобила. Затова без компромис автобусите бяха спрени", съобщи Цветков.

...


Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: feliz   
Дата:   08-06-10 19:56

Мато, по темата си.[smilie5] А и да не си, няма проблем.[smilie24]

Очевидно и нашите са се задействали. Похвално.[smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: 798099   
Дата:   08-06-10 20:07

asahi, ще бъдеш ли така добър да ми сметнеш, колко процента от 1200 проверени автобуса са 10-те спрени? Защото според някои доктори по математика това е 90%.

Аз че съм дърт и необразован е факт, който не отричам, ама....просто питам...Нали, "човек се учи докато е жив".


Отговори на това съобщение
 Re: Грижа за децата
Автор: feliz   
Дата:   08-06-10 20:09

да не изпадаме в подробности [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.