Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Грабежът трябва да продължи
Автор: pmartinov   
Дата:   14-05-10 14:14

Банките стават казина. Не взимайте кредити.


Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: Императорът.   
Дата:   14-05-10 14:38

Не взимаме [smile] [smile] [smile]

подкрепям твърдо - винаги съм гледал да си имам колкото може по-малко вземане-даване с бамките.

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: wildheart   
Дата:   14-05-10 14:46

после, шо гърците нападат банки и трепят банкери [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: Vinsent   
Дата:   14-05-10 14:46

Да им уредиме на бамките кредити (ние да ги даваме) при тези условия - 2 ПУНКТА -> супер благоприятно за тях!!! [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: wildheart   
Дата:   14-05-10 14:47

ми вие им ги уредихте с влоговете си

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: OGIMAG   
Дата:   14-05-10 14:54

Винаги съм мразел банкерите. В дъното на душата си те са си едни прости лихвари. За щастие успявам да се справям без загробващите им услуги [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: kkkolelo   
Дата:   14-05-10 15:01

Ми като един от тримата съветници на премиера и лидер на Герб Борисов, да вземе ББ да се вслуша и да повлияе на подопечните си дупетатчета ... [smilie8]. Проблема се разисква от доста време по централни медии - БТВ, 24 часа ... ама не чува ... [smilie10] [smilie5]

Някой по голем експерт-конформист обясняваше че риска ни бил голем ... [smilie11] Голем, голем ... ами пак може да се закове в коеф. от - до - като множител на основния лихвен процент. Иначе такъв риск на голия ни гъз си е живо ..... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-10 15:06

Тоя го избива на глупости на моменти.

А иначе - продължавайте да ходите по банки, дето си бият ушите по рекламите. Мартинов и банка, да-да [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: Mixmike   
Дата:   14-05-10 15:10

Я така като сте се събрали...
някой би ли ме посъветвал законен начин за купуване на семейно жилище за средно 50 000 евро с доста прилична заплата от 1000лв и отгоре и на двамата членове?
Всякакви оферти приемам с единственото условие да са законни.

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: Todd   
Дата:   14-05-10 15:15

Семейно за 50000 евра.... баси .На село за 5000 лева такива убави къщи има...

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: promis   
Дата:   14-05-10 15:22

Ако съм чул правилно, онзи ден Мартин Димитров каза, че методологията, по която ще се изчислява лихвата, всяка банка си я определя сама, но не може да я променя след подписване на договора. Така ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: OGIMAG   
Дата:   14-05-10 15:22

Продажба на бъбрек

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: dePhil   
Дата:   14-05-10 15:56

Пълни глупости + неграмотна журналистика + масова липса на елементарна икономическа логика [smilie7]
Ама и Б.Б. си ги насъбра едни, заедно с онази, дето се "усмихва".. [smilie23]
"Топфинансист" [smilie18] [smilie7]

1) Парите са борсова стока, цената на която варира ежесекундно. Със същия успех този "топфинансист" може да съветва да не си купуваме автомобили, ако петролните компании (другите гадни "капиталистически акули") не фиксират цената на бензина.
[smilie18]

2) Тегленето на кредит не е задължително. Както не е задължително да се пазаруват нови парцали от моловете, нови коли, нови апартаменти, шарени екскурзийки и пр. - това, за което предимно се теглят тези кредити.

3) "лихвеният процент да не зависи само и единствено от банките" Че той никога не е зависел само и единствено от банките!...
[smilie18]

Баси самовлюбеното недоразумение е този пореден жаден за внимание и слава ентусиаст! [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: promis   
Дата:   14-05-10 16:02

И на мен ми направиха впечатление някои неща:
- Следователно, ако аз тегля такъв кредит, един ден може да се събудя с писмо, в което банката ме уведомява, че лихвата ми е пораснала с 3-4 процента?
- Може и с повече, нищо не им пречи! Вие може да влезете на 12 май в която и да е банка и там ще ви кажат – нашата методология за определяне на вашата лихва се състои в това – взимаме вашата височина в сантиметри, умножаваме я по ханша ви и я делим на 100. Ето това ви е лихвеният процент. И така определеният ви лихвен процент ще е в пълно съзвучие със закона. Виждате ли за какъв абсурд говорим?


Абсурд ли е банката сама да си определя лихвата?

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: Mixmike   
Дата:   14-05-10 16:10

Тоде, къща имам, ама овчар не ми се става.
В тази връзка приемам и оферти за дребен бизнес на село при 90% безработица и 80% циганско население.
Някакси не мога да си отсея таргет групата[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: ivodam   
Дата:   14-05-10 16:12

dePhil: Не скачай, и ти не си разбрал за какво иде реч. Може и е нормално лихвите да варират, както варират цените на суровините, валютните курсове, и т.н. Обаче е редно да има ясен закован критерий за варирането, който да не е променлив - примерно ЛИБОР за основа плюс определена ФИКСИРАНА надбавка, която договаряте с банката. Но нашите маймуни правят друго - ще ти слагат надбавка върху НЯКАКВА основа, която се определя по вътрешно-фирмените правила на банката и може да варира както си ще, и ще ти я съобщават с вътрешно-банковия бюлетин, и най-важното, за разлика от индекси като ЛИБОР, изобщо не е резултат от пазарна конкуренция!

[smilie2] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: kkkolelo   
Дата:   14-05-10 16:14

Брях маа му [smilie8]

dePhil, не отивай в другата крайност ... Естествено, че е стока, според тебе има ли известен на двете страни алгоритъм, формула за определяне на лихвата при подписване на договора ... или банките могат да своеволничат ...

Преди 12-13 години си построих жилище на себестойност 150$ на кв.м и не мисля за заеми при днешните условия [smilie23] В къщи има 2 -банкери (кредитен инспектор, бил член на контролен съвет на банка, лицензиран оценител на недвижими имоти и земед. земи ...) и си мисля, че те не споделят твоето мнение за коректноста на днешните банки в БГ към клиентите си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: dePhil   
Дата:   14-05-10 16:15

promis,

Цената на почти всичко на един свободен пазар се определя от търсне и предлагане.
Това е.

Както няма кой да ти гарантира, че утре петролът няма да излети в небето, така е и с парите.
Затова е добре да не се потъва в голяма задлъжнялост, защото при сривове в икономиката/загуба на работа и пр. - връщането е проблем.

Нали имаше и едни дебили, които бяха изпонатеглили кредити до ушите за какви ли не глупости (вкл. Кайени) и после, като дойде време за плащане и лихвите по цял свят се повишиха - тръгнаха да правят асоциация на идиотите срещу банките.

Въпросният "топфинансист", е с диплома от един полунелегален американски селски колеж, дето разпраща дипломи по пощата и мимикрира световно наложената степен Chartered Financial Analyst с ментето Chartered Financial Consultant.
Човекът е грабнал една хартийка от щатския еквивалент на Международната Швейцарска Академия - Карлово, тупнал е тук клонче и се прави на велик. Бойко е минавал през някакво кръстовище и го е взел и него.

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: Kanonir   
Дата:   14-05-10 16:16

"За бога братя не купувайте"[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Абсурд ли е банката сама да си определя лихвата?

ми не е, но е абсурд да има такива топ финансисти с такива изказвания.

Те банките, както беше писано по-горе не идват при теб да те молят да вземаш кредит, а щом си отишъл да им искаш пари съвсем нормално е да ти определят условията по които ще ти ги дават, а ти съвсем спокойно може да им теглиш една майна и да си тръгнеш!

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: tziko   
Дата:   14-05-10 16:25

Не трябва да променят лихви при квито и да е условия!

Все едно да ти дам 10лв с уговорката да ми върнеш утре 15, но като дойдеш да ми ги даваш аз да кажа -ама не, тря ми върнеш 20лв[smilie23]

А който не си е чел договора - не знам!

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: Kanonir   
Дата:   14-05-10 16:34

ми tziko то това дали ще се променят лихвите или не, е условие вписано в договора с което двете страни са се съгласили щом са се подписали под него, така че кви 15 кви 20 лева???

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: dePhil   
Дата:   14-05-10 16:41

Kanonir [smilie24]
Журналистите продължават да побликуват люти простотии, поради това, че продължават да не проверяват кой им говори и какво им говори.


kkkolelo,
Добре е, че има папагали, като мартинов, които са склонни да публикуват простотиите на всеки апокалиптично звучащ самовлюбен славогонец -- банките трябваше да изгърмят още преди година, доларът трябваше да е вече по 10стинки и пр. кретении на всекакви сертифицирани от кой ли не "съветници", "топ-финансисти" и пр. славогонци.

България е пълна както с добри, така и с не толкова добри банкери. За мен е важно, че мнението ми се споделя от първата група и - от фактите.

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: promis   
Дата:   14-05-10 16:44

dePhil [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: Kanonir   
Дата:   14-05-10 16:47

На кого беше правилото "че ако за погасяването на задължение отиват повече от 25% от доходите вече си е заробване", но тя тая приказка "гъз, глава затрива" не е случайна, ма винаги по лесно да ни е виновен някой друг а не собствения ни гъз - в конкретния случай - банките...


Отговори на това съобщение
 Re: Грабежът трябва да продължи
Автор: pmartinov   
Дата:   14-05-10 16:50

dePhil

Преди една година казваше :


Криза няма ,икономиката работи .



Казах ти да изчакаме истината след изборите и какво се оказа :


Криза има ,икономиката не работи .


А познай ти от кои финансисти си [smilie5]


[thankyou]



Публикацията е редактирана (14-05-10 16:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.