Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помощ за MSWord 2007
Автор: Prakticar   
Дата:   04-05-10 20:53

Купих си за домашния комп MS Office Home and Student 2007 от магазина легален отвсякъде със всичките му лепенки, шрих-кодове и салтанати. Даже му посвикнах вече. Днес трябва да редактирам един текст, а текстът е голям и ме болят очите, та си викам - ще пусна автоматичната проверка за правопис.
Пускам аз и що да видя - проверява ми по руския правопис ?!?! Отде ми дойде това чудо на главата?. Продуктът е за българския пазар. Проверявям му отново всички настройки, навсякъде слагам да е за български, на български, по подразбиране и изключително и само на български. Изключих му безумната опция сам да познава езика (сякаш съм идиот и не знам на какъв език пиша)
Уърда си нправи каквото си иска. Има известен напредък - почва правописната проверка на български и после самопроизволно минава на руски и нищо не може да го вразуми.
Деба и тъпите американци, не разбраха ли, че в България се говори и пише на български? Или те така си ги бъркат двата щата?
Нейсе, това ще го преглътна, ама в този си вид правописната проверка на Уърд 2007 за мен е абсолютно безполезна.
Някой да може да помогне със съвет?

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: Marillion   
Дата:   04-05-10 20:55

Загуби ме още с първата дума в първото изречение :)

Щом си го купил - пиши на съппорта им. Прати им гневен мейл. Дано помогне.

Бъгава работа ми се струва.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: netLady   
Дата:   04-05-10 21:08

Аз за по-отговорни текстове съм ползвала FlexWord, че на хамериканците за правопис не може много да се разчита. Ама такова с 2007 не ми се е случвало. Home and Student версия?!

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: Prakticar   
Дата:   04-05-10 21:24

Да, Office Home and Student, съдържа Word 2007, Wxcel 2007, PowerPoint 2007 и OneNote 2007(не го знам точно какво е)
Номенклатурен номер Х12-50538-03
"...не може да се ползва за бизнес дейности, дейности със стопанска или идеална (?!?) цел, за дейности с цел придобиване на приходи, както и от правителствени организации"

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: netLady   
Дата:   04-05-10 21:33

Ми аз немам FlexWord сега под ръка, ама ако си намериш - върши чудесна работа. Пък ми хрумна дали някъде при инсталацията да си турил/махнал некоя потребна чавка?! Не го знам тоя хоме едитион.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: Lalinda   
Дата:   04-05-10 21:55

Виж сега, аз прилагам една тънкост, която често помага.

Първо селектираш целия текст на файла, след това избираш език (български), и чак след това започваш проверката на текста.

На мен ми се налага да го правя за всякакъв текст, бил той на руски, френски, италиански или български.

Дори да имаш ФлексУърд, пак ще трябва да надхитряваш по същия начин системата.

Ако проблемът продължава, прати текста да ти го редактирам.

Понякога е необходима и човешка намеса!
Няма как коректорът ти да ти редактира пълния и краткия член, примерно.
[ezik] [ezik] [ezik]

ФлексУърдът, например, ми предлага да заменям Буда с будя и други простотии (явно качеството на продукта зависи от грамотността и начетеността на програмиста!).

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: djogata   
Дата:   04-05-10 22:09

Мисля, че трябва да промениш шаблона. Отваряш си шаблона (normal.dot) и му цъкаш езика на български. Запазваш. Рестартираш уърд.

Това е постоянен номер на Микромекия Офис.

Аз по принцип се опитвам да ползвам британски английски когато може - обаче си включва на американски английски когато му скимне, а понякога, ако документът е първоначално правен на датски - включва и датски. Мисля, че това с шаблона може да оправи поне част от бакиите

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: ivodam   
Дата:   04-05-10 23:08

Странно, сега съм с 2010, но не си спомням да съм имал такъв проблем и с 2007. С каква кирилица пишеш, и как, между другото? Питам, защото ми е направило впечатление, че Уърдът почва да сменява правописната проверка - в смисъл езика, в зависимост от това, на каква клавиатура съм. Като пиша на немски с немската подредба, и проверката става немска, без никъде нищо да съм пипал.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: asahi   
Дата:   05-05-10 00:06

ФлексУърд [smilie9]
Баси гадното https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: ntonev   
Дата:   05-05-10 00:18

Programs -> Microsoft Office -> Microsoft Office Tools - Microsoft Office Language Settings (Preferences)

не винаги, но понякога помага...

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: lumix   
Дата:   05-05-10 09:32

свали си тази програмка ItaEst - безплатна и безпогрешна до сега при мен!

http://www.bacl.org/itaestbg.html

тя разпознава офиса, и проверява не само уърда, но и ексел-а ...!!! Цъкаш на нея и тя се самоинсталира!!!


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: netLady   
Дата:   05-05-10 10:46

Що да е гадно Asahi?По-рано като офиса нямаше опция за български кво си ползвал?

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: asahi   
Дата:   05-05-10 13:00

Не съм ползвал. За какво ми е?

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: netLady   
Дата:   05-05-10 13:52

Ми като ми набереше текста неква машинописарка - първо, колкото може автоматично да поправи грешките.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: asahi   
Дата:   05-05-10 13:56

Тук сме все грамотни. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за MSWord 2007
Автор: netLady   
Дата:   05-05-10 14:05

Ааа, добре [smilie3]



Публикацията е редактирана (05-05-10 14:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.