Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: boni   
Дата:   04-05-10 09:13

Трябва да отида до Залцбург, но се чудя кой маршрут да избера...
Вариант 1 :
София-Белград-Загреб-Любляна-Залцбург

или

Вариант 2:
София-Белград-Будапеща-Виена-Залцбург

Така като гледам по картата на Мишелин, предимството на първия маршрут е, че е със 100км по къс (1200 срещу 1300). Недостатък е, че се минава една страна извън евросъюза повече - Хърватска и че доколкото си спомням в Словения магистралата не беше построена изцяло.

Пътувал съм по части от тея маршрути, ходил съм до Любляна, както и до Будапеща, но беше преди няколко години.
Ако някой все пак има повече опит от по-скоро, ще бъда благодарен ако сподели:)

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: matataupa   
Дата:   04-05-10 09:20

Вторият маршрут има едно слабо място- прехода Сърбия- Будапеща- Виена.

Голяма скука. Поле[smilie8]

След Виена става приятно.

Бих предпочел първия маршрут, щото не съм го минавал.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: n1x0n   
Дата:   04-05-10 09:20

Ако имаш време за моткане - по-добре втория.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: matataupa   
Дата:   04-05-10 09:22

Ако имаш време обиколи- София- Видин- Калафат- Арап- Будапеща[smilie5]

В Румъния си го спомням като почти екстремно преживяване - планини, завои- Петрохан репи да рупа[smilie24]

Но е красиво[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: Ivo55   
Дата:   04-05-10 09:31

А зависим ли си от вида на горивото?Питам, защото газта(пропан-бутан) по-лесно и евтино се намира по ПЪРВИЯ маршрут~52-58 цента. В Будапеща е вече около 90 цента,а във Виена рядко има и е ~65-70 цента.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: boni   
Дата:   04-05-10 09:31

Това последното кефи:) Обаче жена ми ще окапе по завоите, хич не ги понася и и става лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: 798099   
Дата:   04-05-10 09:32

Минавал съм и по двата, но не бих казал, че имам определени предпочитания към някой от тях.

Затова ти предлагам класическото "Соломоново" решение. Отиди по единия, върни се по другия.

Всяко минаване с кола през Сърбия си е въпрос на късмет и задължително спазване на знаците!!! Унгарците също не са "цвете за мирисане", независимо, че сме страна от ЕС.


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: boni   
Дата:   04-05-10 09:34

Еми да, мислех да карам на газ...Що толкова скъпа в Унгария???
А, сетих се и друго, има ли някакви специални изисквания по тея страни при зареждане на газ? Искат ли някакви допълнителни стикери или и българските вършат работа? Изобщо проверяват ли при зареждане на газ за преглед на газовата?

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: gnedkov   
Дата:   04-05-10 09:35

Ако ти е за бързо - през Будапеща. Но наистина е по-скучен от вариант едно. Магистралата в Словения беше на финален стадий миналата година, но мотането по границите е повече особено ако Хърватите решат да ти показват, че не им дреме дали имаш звездички на номера на колата.
Във Виена на ринга се ориентирай по маркировките - по лесно е отколкото по табелите, защото има огромни надписи в коя лента да застанеш на всеки 100 метра. От там до Залцбург е много красиво.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: sunnyshot   
Дата:   04-05-10 09:37

Вторият [smilie24]

Но само ако имаш достатъчно време да разгледаш и градовете, през които минаваш.

Колко дни имаш за Залцбург? Не пропускай в никакъв случай кафенетата (виенски сладкарници) сутрин и шницелите с бира вечер в стария град(центъра).

Почти всички сервитьори в Залцбург са от сърбо-хараватските-унгарски региони. Можеш лесно да се разбираш с тях около шницелите и щтруделите [smilie5]

Задължително виж родната къща и следващата къща-музей на Моцарт.

Не пропускай да снимаш - има какво [smilie24]

Ето една снимка на Залцбург, щракната от замъка. Бях там през ноември с кола, само че по маршрута Франкфурт - Мюнхен - Залцбург - Виена (страшно си падам по Виена)

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vhfu6941.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-05/baxq9437.JPG

http://87.121.7.213/site_pics/185/u_1258588975_DSC_1378N.jpg



След като се прибера на ийст кост следващата седмица ще ти пусна още снимки от домашния лаптоп, ако не си заминал. (нямам ги в този). Нащраках около 300 туристически кадъра.


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: Ivo55   
Дата:   04-05-10 09:38

То спазването на правилата си е задължително навсякъде!НО има и още нещо в Сърбия-според новия им правилник във всеки автомобил трябва да има и ЧУКЧЕ за стъкла!Аз взех от един шофьор на градски автобус...

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: tofo   
Дата:   04-05-10 09:41

Берхтесгаден и Кьонигзее са на 20км. от Залцбург. И те не са, ама хич, за пропускане. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: sunnyshot   
Дата:   04-05-10 09:41

п.п. От Виена до Залцбург слез от магистралата и мини по малките пътища. Австрия е много красива, а в селата шницелите са съвсем автентични [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: boni   
Дата:   04-05-10 09:42

Утре тръгвам, връщам се в неделя, така че време има.
В Залцбург отивам точно да снимам по работа, но мисля да поснимам и за удоволствие:)
Клоня май през Будашеща - да стигна до там утре и да остана един ден, а на връщане ще видим, може и директно да се прибера без междинни спирки ако ми хареса много Залцбург.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: imager   
Дата:   04-05-10 09:43

Пробвай тук да си изчислиш приблизителни разходи:
http://www.viamichelin.com/


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: matataupa   
Дата:   04-05-10 09:46

И добра музика ще чуеш

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: Ivo55   
Дата:   04-05-10 09:48

Никой нищо не иска-нито стикери,нито талон...В Братислава също има газ(ако кривнеш оттам) и цената е около 55-58 цента. Оттам е близко Виена.Май 60 км.Най-благоразположени бяха сърбите!А по унгарските бензиностанции не говорят нито,английски нито немски!

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: Todd   
Дата:   04-05-10 09:50

Да не забравиш че в Австрия има много забранени места за коли с газ - подземни паркинги и разни подобни ....

Не я уважават много и има бая ограничения за тях.

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: Ivo55   
Дата:   04-05-10 09:51

В Унгария е по-добре да се плаща с карта-в кеш таксуват по трънския курс...личен опит от преди 2 седмици!

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: steeens   
Дата:   04-05-10 09:51

Бони, ако не бързаш защо не пробваш един обиколен маршрут? През Гърция, оттам с ферибот до Италия. Доколкото знам магистралите им са перфектни, а и ще си направиш интересно пътешествие.И газта им може да е на човешки цени, не съм проверявал.Вярно е че като километри е много по-вече, ама май ще е по спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: gnedkov   
Дата:   04-05-10 09:52

Е ти никво време няма да имаш [smilie2]
Тя Австрия си иска седмица поне.
И пасторалните селца, и хофовете, и зеетата... язък!
После да идеш на почивка там ей!!!!
В Будапеща задължително си пусни навигацията, че ще има чудене що си в насрещното (личен опит [smilie18] )!

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: boni   
Дата:   04-05-10 09:53

А, навигацията хич не мисля да я спирам даже:)

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: sunnyshot   
Дата:   04-05-10 09:53

Залцбург е малък и хубавата част е центъра. Другите му части не са нищо особено.

Струва ми се че около 10 дни трябват за такова пътуване с кола, ако разглеждаш и големите градове по пътя...

До колкото си спомням в Австрия се купуват винетки по магистралите. Тоалетните на пътя се плащат, но срещу билета после получаваш free кафе в кафетерията [shtrak]



Публикацията е редактирана (04-05-10 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: Ivo55   
Дата:   04-05-10 09:56

И 10 дни са малко..Прав е ГНЕДКОВ-в Унгария всички табели са на унгарски!А в Будапеща основните пътни коридори са озночени с М-М0 М1 ...М4 Най -добре си е с навигация!



Публикацията е редактирана (04-05-10 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Залцбург - споделете опит
Автор: venny   
Дата:   04-05-10 09:59

За Румъния забрави освен ако не си член на клуб екстрем :) Незнам дали завършиха пътя през Карпатите, но ако не са ще го помниш. От Ниш са само магистрали и първокласни пътища дори и в Хърватска. И по двата маршрута съм минавал, който и да хванеш няма да направиш грешка, а за пътуването благородно ти завиждам [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.