Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-10 17:07

За интересуващите се от световна икономика:

http://inosmi.ru/economic/20100419/159413226.html

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: asahi   
Дата:   19-04-10 17:12

Браво на другарите!

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: kerabo   
Дата:   19-04-10 17:14

Ще има водка [smilie24] [smilie5]
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: Императорът.   
Дата:   19-04-10 17:15

Аферим и кво - Русия е могъща.

Вярно че някога е внасяла житце от Америка де...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: Gruyu   
Дата:   19-04-10 17:18

да да, по време на Втората световна...срещу чисто злато естествено

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: tonal   
Дата:   19-04-10 17:29

Скоро ще ги минат и по производство на пилешко.
Руская кура самая вкусная кура[smilie5]
И не е майтап , фургончетата с пилета на грил там са повече от баничарниците у нас. А пиле на грил пълнено с нарязан лук и магданоз, завит в голяма арабска питка "шальш" - О-х-х-мамооо колко водка са изпили.[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-10 17:52

Импи, Русия при комунягите постоянно внасяше жито от САЩ и Канада. То затова им го натресоха тоя болшевишки експеримент на руснаците, щото оставени на мира с частна собственост и тия ресурси немат спиране... Ама сега почват нещата да си идват на мястото. И много газ ше пикаят и кръв ше серат некои хора, на които им е голема мъка, че след почти 100 години Русия отново се управлява от руснаци.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: jekopj   
Дата:   19-04-10 17:53

Русия е най-богатата на природни ресурси страна,но и те като нас не случват на управници.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: georgi969   
Дата:   19-04-10 18:04

Това лято приказвах с един руснак който каза че месото по магазините им е главно американско.И ако искаш да си купиш хубаво месо, трябва да е от някоя баба на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: danvan16   
Дата:   19-04-10 18:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: dimi2007   
Дата:   19-04-10 18:09

щото оставени на мира с частна собственост и тия ресурси немат спиране...
----------

Таз година пшеница - догодина сентрални процесори.....щот нали....частния сектор и тия ресурси.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: dimi2007   
Дата:   19-04-10 18:12

Георги969, моля ти се.....всички знаем, че западното месо е по-качествено /както и колите им/......

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: georgi969   
Дата:   19-04-10 18:21

dimi2007 човекът имаше предвид, че тяхното производство не стига.Между другото разговорът тръгна от това , че нашето месо било много по- вкусно от тяхното.От там вече ,че месото в Русия е главно вносн.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: bgprinter   
Дата:   19-04-10 18:26

Ей, социализЪМЪТ не ви се е изтрил от главите!
И кво като Русия надминала Щатите по не нам си кво?
Що не ги надмине по производство на технологии?
Аз що пиша сега от един Интел-ПиСи на Майкрософт бозата а не на някоя руска операционна система с руски чип под ламарината? Що поне един Линукс Торвалд не се пръкна от там?
То скоро Китай ще надмине Щатите по много опции, ама една си остава в страните със свободна мисъл - тази на технологичната мисъл!!!
Ей на, на супер дупер фирмения скенер Никон 9000 отзад на табелката пише - "ЮЕс патент", наред със стандартното "мейд ин Япан".

А осцилоскпчето "Тектроникс" отзад пише "мейд ин Чайна" но малко по отдолу не пише СССР или производното им, а" ЮЕс"....

И където и каквото електронно да отворя все това ЮЕс ми се набива на очите....

Русия са тотално изостанала държава, наподобяваша социално по скоро Браилия отколкото коя да е друга европейска страна, камо ли Щатите.

Виж руски (СССР) лампи за аудио маниаци се продават все още по ибей, щото хората на запад са толкова напред, че не им се изплаща да се занимават с глупости...[smilie18] [smilie18] [smilie18] И верно нямат аналог, щото самите те са копие я на някоя Сименс, Филипс, Телефункен или АйТиТи [smilie18]

Я да видим руски аналог на АД ОПА дали ще се намери ?! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: dimi2007   
Дата:   19-04-10 18:29

Георги, при тая пшеница нема причина да не стига.....
То...и у нас така...но преди беше обратното - артисваше ни и изнасяхме.....

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: bgprinter   
Дата:   19-04-10 18:29

А между другото като ученик работих на руски компютър от ЕС (единна система), който и макар да беше пълно копие на АйБиЕм все си беше дърво, наред с него имахме и един АйБиЕМ дето беше поне няколко генераци по напред от последния модел руски клонинг ...[smilie18] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: equinox   
Дата:   19-04-10 19:27

щото оставени на мира с частна собственост и тия ресурси немат спиране...

Проблемът е, че това не е вярно. Частната собственост в Русия не е оставена на мира - точно обратното. Например в земеделието, едва 20% от земята се обработва от частният сектор, останалите 80% се обработват от новите "корпоративни ферми", които са старите колхози, облечени в нова юридическа форма, без голяма промяна в начина, по който се управляват. Резултатитте от това са показателни - частниците с 20% от земята произвеждат 60% от общата продукция.

Иначе имат огромен потенциал.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: georgi969   
Дата:   19-04-10 19:33

доколкото знам, най-големият собственик на земя в Русия е църквата.както и в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: equinox   
Дата:   19-04-10 19:37

Колко земя владее църквата в България? И аз съм чувал подобни работи, но не знам подробности. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: georgi969   
Дата:   19-04-10 19:42

Не знам,но не е малко.Имат и много градски имоти.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: dimi2007   
Дата:   19-04-10 20:54

Автор: equinox
Дата: 19-04-10 19:27

щото оставени на мира с частна собственост и тия ресурси немат спиране...

Резултатитте от това са показателни - частниците с 20% от земята произвеждат 60% от общата продукция.
------------

...а 300те най-големи агрофирми, само с 5% от земята произвеждат 25% от продукцията и докарват 75% от общата печалба за отрасъла...

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-10 20:57

georgi969: Не знам какво точно разбираш под "наше" месо - в България такова по магазините на практика няма. Само аз внасям по няколко ТИР-а седмично свинско и говеждо месо от Унгария, Германия, Дания, Франция, Белгия, Холандия, Испания, прясно и замразено.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: georgi969   
Дата:   19-04-10 20:59

Ами и аз така знам-че няма вече наше месо.Той руснака така се изрази-"вашето"

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: chill   
Дата:   19-04-10 21:04

Кой преди няколко месеца разправяше за ненадминатите висоти, достигнати от нашето родно селско стопанство след избухването на демокрацията?

Отговори на това съобщение
 Re: Русия е надминала САЩ по производство на пшеница
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-10 21:07

bgprinter: Русия е изостанала, да, защото успешно е реализиран пъкленият план - болшевишки експеримент, финансиран от американски евреи, стартиран точно в момент, когато Русия особено бързо се е развивала. Тотално изостанали не са били никога, по една проста причина - ако бяха, просто отдавна щяха да са ги завладели и разпокъсали - мераклии много.

Прочее, за компютрите хубаво пишеш, но леко си кривиш душата - руснаците имат едни от най-добрите програмисти, съответно и най-добрите хакери в света и със сигурност ползваш на компа си най-малкото няколко неща, кракнати от руснаци, за което може и изобщо да не подозираш.

Тоя български комплекс към руснаците и неистово желание да ги изкарваме изостанали, тъпи, неразвити винаги ми е бил много забавен с оглед на това, че съм общувал с всякакви хора от по-"развитите" за вас нации, някои от които откровено не знаят къде се намираме, обаче всички, без изключение се отнасят с уважение към руснаците, независимо дали ги харесват, или не.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.