Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: guciguci   
Дата:   06-04-10 19:28

По мое мнение обезопасителния колан за шофьора не би трябвало да е задължителен.
Първо ме кара да се чувствам некомфортно и неподвижно в купето.
Второ-не искам да изгоря жив ,както човека днес на автомагистрала Тракия.
Според мен шофьорът е винаги в течение на евентуално възможно произшествие. Вижда какво ще се случи и би могъл да реагира и да се държи за волана. Докато пътниците наистина не могат да очакват евентуален удар.
Ако вие имате друго мнение или допълнение,пишете!

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: canonio   
Дата:   06-04-10 19:29

Ще те нахранят... много такива теми имаше...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: iPonche   
Дата:   06-04-10 19:31

И аз бях в течение като шофьор, безгрижно карайки си с 50-60 по Мария Луиза в София, рано в 8 сутринта, когато някакъв идиот ме удари отзад без дори да съм докосвала спирачките, просто ми се вряза в задната врата зад шофьора. Лек удар беше, ама не го очаквах. Благодаря на колана, можеше да си ударя главата в предното стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: guciguci   
Дата:   06-04-10 19:33

Добре. Едно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: canonio   
Дата:   06-04-10 19:37

Моето мнение е: предпочитам да се ударя челно със 120, със С-класа,без колани, отколко с 40, с жигула, с колани...[smilie3]
Всичко е относително.. И всичко зависи от екстрите на автомобила. Два странични еърбега вършат чудеса...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: n1x0n   
Дата:   06-04-10 19:40

Според мен шофьорът е винаги в течение на евентуално възможно произшествие

Така мислиш ти и група съветски учени. А още по-голямата глупост е да си мислиш, че като си "в течение" - ще ти помогне с нещо. Силата при удар дори с 60 км/ч е умопомрачителна, не си в състояние да й противодействаш по абсолютно никакъв начин. Тия приказки как ще се държиш здраво за волана... просто ги забрави.

От друга страна, като си пък такъв голям фен на комфорта карай без колан - той живота си е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: Davidoff   
Дата:   06-04-10 19:45

При удар дори само с наглед безобидните 50-60 км в час, в общи линии нямаш ниакъв шанс да се задържиш за волана или там където ще се държиш. Ускорението е примерно 15g и нагоре (според бараката може да достигне доста по драстични стойности) и твоите примерно 40 кг (за торса) се превръщат в 600. Не случайно въздушните възглавници се отварят при доста по-ниски скорости.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: boni   
Дата:   06-04-10 19:48

При челен удар с 60 без колан си размазан във волана и таблото, а ръцете ти дето се държиш с тях за волана, са натрошени на 50 места.
Мой познат без колан се фрасна с около 40км в една поледица челно в ограда и си счупи и двете ръце + няколко ребра от удара на волана в гръдния му кош. Жена му до него с колан беше само ожулена от колана.
Карам само с колан, не ми пречи никак, даже ми е дискомфортно без него. Разбира се имам и въздушни възглавници няколко броя около мен.



Публикацията е редактирана (06-04-10 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: kaiser.soze   
Дата:   06-04-10 19:49

като съм без колан се чувствам некомфортно и имам усещането, че съм гол и изложен на някаква опасност.

освен всичко друго, коланът има и психологическо въздействие. карането без колан допринася за по високи скорости и по-разпуснато шофиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: Тед   
Дата:   06-04-10 19:52

Коланът е кофти при страничен удар откъм вратата на шофьора.
Но кой знае къде ще го изфраскат?!
Слагайте колана и поддържайте в добро техническо състояние автомобилите и няма смисъл от бързите скорости...още повече по нашите друмища...



Публикацията е редактирана (06-04-10 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: tofo   
Дата:   06-04-10 19:54

Градско- може и без. Извънградско- задължително. Има случаи, когато коланът вреди, но в пъти повече помага.


Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: atrifonov   
Дата:   06-04-10 19:56

Автор: kaiser.soze
Дата: 06-04-10 19:49

като съм без колан се чувствам некомфортно и имам усещането, че съм гол и изложен на някаква опасност.

освен всичко друго, коланът има и психологическо въздействие. карането без колан допринася за по високи скорости и по-разпуснато шофиране.


При мен е обратното- карането с колан допринася за по-високи скорости[smilie18] [smilie18]
Както и да е- преди година един идиот с джип ме отнесе на едно кръстовище и може би коланът ме спаси. Излязох от колата абсолютно невридим.
Затова вече карам стабилна кола с еърбеци и задължително слагам колан
Така че още един глас за коланите[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: naik   
Дата:   06-04-10 19:58

http://bezopasnost.bg/video.php
Малко нагледни примери има тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: Lalinda   
Дата:   06-04-10 20:00

Можеш да караш и без колан, но ще трябва да си имплантираш силикон в гърдите. При това - повечко.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: n1x0n   
Дата:   06-04-10 20:00

Абе това с "градското" е голяма заблуда... нас баш в града ни удариха, както бяхме спряли на Орлов мост. Кротък неделен ден без движение, слънце, птички, спокойствие... и изведнъж се оказах до половината на предният капак изваден. Добре че ръцете ми тръгнаха първи, та избих джама с лакти, а не с нос.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: fundamental   
Дата:   06-04-10 20:03

и за 200м. слагам колан.... просто навик. Ако някой седне до мен, карам го задължително също да си сложи колана. А това, че убивал, задушавал..... пълни глупости, свиква се[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: neuromancer   
Дата:   06-04-10 20:09

"Според мен шофьорът е винаги в течение на евентуално възможно произшествие"
Това е абсурд. Да, в течение е, последните 2-3 секунди докато трябва да избере дали да се мъчи да избегне сблъсъка, да се държи за волана или да гледа как му минава живота като на филм пред очите. Личен опит [smile]
Но ти карай както искаш, аз не се налагам на никой

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: slivenski   
Дата:   06-04-10 20:11

Аз пък така съм свикнал с колана, че без него ми е не както трябва нещо... чувствам се незащитен... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: yan   
Дата:   06-04-10 20:13

..ако темата е провокация...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: apollo   
Дата:   06-04-10 20:14

При мен коланът ми спаси живота така че... като се претеглят нещата [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   06-04-10 20:44

"Според мен шофьорът е винаги в течение на евентуално възможно произшествие. Вижда какво ще се случи и би могъл да реагира и да се държи за волана."

guciguci, ако бях поне малко уверен, колкото теб, може би нямаше да ползвам асансьора, а направо щях да си скачам през балкона от четвъртия етаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: 2nYo   
Дата:   06-04-10 20:45

Истината е (според мен), че колана, и еърбеговете, в някои ситуации могат да наранят сериозно, а не се знае кога ще се стекат обстоятелствата така, че да не предпазяат, а да наранят ...
Но все пак тези неща са направени да спасяват !
Има и друг аргумент ЗА коланите - придържат торса, и таза на водача на мястото им, при резки маневри, и несъобразена скорост в завой, а от там водача е освободен от усилието да се задържи на мястото си и има повече ресурс да овладее автомобила ...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: djogata   
Дата:   06-04-10 20:49

Автор: canonio
Дата: 06-04-10 19:37

Моето мнение е: предпочитам да се ударя челно със 120, със С-класа,без колани, отколко с 40, с жигула, с колани...


Цанонио, титанично се заблуждаваш...

Много хора го правят, понеже мислят линейно, така да се каже. И забравят, че кинетичната енергия е правопропорционална на квадрата на скоростта. Тоест, при три пъти разлика в скоростта (120 срещу 40 в твоят пример) разликата в кинетичната енергия на твоето тяло ще е ДЕВЕТ пъти. Всичката тази енергия трябва да се разсее и превърне от кинетична в някакъв друг тип.

Твой си е изборът дали енергията ще бъде абсорбирана чрез пластична деформация на метала на колата, чрез триене на авточастите една в друга, или чрез трошене на твоите кости и пластична деформация на органите ти.

Сори, че го казвам малко грубо, но просто се опитвам образно да опиша ситуацията [smilie5] [beer]

Така че, аз лично, ако имам избор, бих предпочел жигулата и 40-те км/ч. Друг е въпросът, че на старите руски коли коланите са доста калпави (не полепват по тялото) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-04-10 20:57

И аз не мога да карам без колан. Чувствам се некомфортно - просто навик.
Като се кача в такси винаги съвсем машинално слагам колана. Почти всеки път таксиджиите ме питат - да не живеете в чужбина... Ами не, никога не съм живял в чужбина, просто навик... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз съм ПРОТИВ обезопасителния колан за шофьора.
Автор: biso   
Дата:   06-04-10 20:58

при челен удар без колан и еърбек със скорост по-голяма от 80 (примерно) волана може да се строши и пръта му се забива в гърдите на шофьора .....

.... или гърдите на шофьора се нанизват на него

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.