Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 16:27

...или новата страховита тесла , която ни готвят Али Бойко Баба и неговите разбойници.


Пита се в задачата - щом ще се осигуряваме в частен фонд, защо да плащаме и на НЗОК ?!? За да има за крадене и за здравето на чиновници, ушеви и "роми"?



[smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигеровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: ivodam   
Дата:   25-03-10 16:33

Нещо подобно има от две години в Австрия - работещите там самостоятелно го знаят - освен основното задължително осигуряване, има 9 така наречени Vorsorgekassen, от които си длъжен да си избереш една. Ако не го направиш в определен срок, те зачисляват към някоя служебно. Приятелката ми бачка там, зачислихме я към касата на Сименс.

Отговори на това съобщение
 Re: Осигеровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: georgi969   
Дата:   25-03-10 16:35

Бе то няма лошо, ама да получаваш нещо адекватно насреща.

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 16:37

В същото време американците се вдигнаха на бунт, задето негърчето ги принуждава да се осигуряват задължително...


[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Amigo   
Дата:   25-03-10 16:38

всяко задължително осигуряване е прибиране на парички [cool] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигеровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: georgi969   
Дата:   25-03-10 16:39

Бе Митко,ти наистина ли не разбираш,че в България системата е солидарна,както и в цяла Европа?Това означава, че със твоите и моите вноски и здравната каса плаща примерно лекарствата на онкоболни които иначе много малко хора могат да си ги позволят.Плаща например и хемодиализи,безплатни ваксини и така нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Myth   
Дата:   25-03-10 16:39

Малко е поне на още три места трябва да ни задължат да се осигуряваме. Така трябва да бъде.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Amigo   
Дата:   25-03-10 16:42

Импе, организирай веднага съпротива [smilie24] [smilie6] юридически няма ли кой да го атакува този закон?! аз лично съм категорично против! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: asahi   
Дата:   25-03-10 16:42

Опитвал съм се да го обяснявам на Импето, но той не вдява.

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: ivodam   
Дата:   25-03-10 16:43

Мигу, нема проблем самото осигуряване, редно е да го има, въпросът е кой и как ти прибира парите. В нормалните държави парите си отиват директно в осигурителните каси - получаваш една бележка, с готов за подаване в банката платежен ордер, попълнен и немаш никакви грижи. Това е ако не си си дал сметка, от която направо да ти теглят дължимите суми. И фискалните власти нямат нищо общо в случая, съвсем различни институции са. Тука какво е - парите за Здравната каса ти ги прибират данъчните, и като дойде една такава дребна гад като Дянков на власт, гледай какво става - как почва безогледно да се краде от тоя ресурс. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Amigo   
Дата:   25-03-10 16:45

разбойко, насекомото и цялата останала сган са за белина [cool] [smilie23] аз лично не желая никакво задължително осигуряване, още повече в някакъв си частен фонд [cool] достатъчно ми е, че някой ми прибира всеки месец една сума, която не е ясно къде отива [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: dimi2007   
Дата:   25-03-10 16:48

Нека и частното да понамаже, що само държавното.....!?!? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Myth   
Дата:   25-03-10 16:49

А за Импето предлагам не тройно, ами поне на 5 места да го задължат да се осигурява ама двойно по-високо.

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: NeDDRaG   
Дата:   25-03-10 17:13

Едно време едните с е погрижиха за частните пенсионни фондове, сега тия ще се погрижат и за частните здравни. Няма да останат по-назад я. Не мога да проумея, защо някой трябва да се грижи за такива частни институции, че със закон да се определя, че задължително ще е частен? Ми да да кажат - такава вноска - избирайте си къде, държавни или частни фондове - както пенсионни, така и здравни.

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 17:31

Георги - а ти не разбираш ли, че солидарността е допустима само между плащащите, а не между плащащи и неплащащи?

Демек аз да плащам двойно и тройно, та някой УЖ да го осигурява държавата... а той да не плаща и стотинка за нищо. [smilie23]


А тоя "УЖ" какво значи - казвал много пъти - "държавата" осигурява чиновници, ушеви, "социално слаби", пенсионери, деца и за тая цел внася цееееели 20% от постъпленията в НЗОК... влез в някоя болница - то поне 60% от пациентите са "социално слаби" (т.е. "роми") и пенсионери.


Това им е идеята - частният фонд за нас - държавният - за "свещените крави".

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Marillion   
Дата:   25-03-10 17:37

Супер.... най-накрая ще мога да си внасям доброволно сума по мой избор в избран от мен фонд.

Писна ми да давам пари, които НЕ ЗНАЯ къде отиват.

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 17:40

Марилионов - и аз щях да си хвърлям капата от щастие, ако:

1. Не ме задължаваха да продължавам да пълня бездънната яма на НЗОК, за да лекуват с моите пари напримерно някой ушев, щото той е бедно сираче и не може да се грижи за себе си.
2. Възстяновяха ми парите, които съм им давал години наред без нищо да ползвам.




Впрочем и само неа пръвото бих бил доволен - ама няма, братче....

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Amigo   
Дата:   25-03-10 17:41

абе това е идиотизъм и ще пълни нечии гушки [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: dimi2007   
Дата:   25-03-10 17:51

Импев, ти като инвеститор, на минималната ли се осигуряваш или на 420 ?

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: georgi969   
Дата:   25-03-10 17:52

Amigo ми то винаги пълним нечии кога гушки, кога гуши.

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 17:53

Дими - според тебе дали не правя всичко възможно, за да снасям по-малко на тия рекетьори? [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Amigo   
Дата:   25-03-10 17:54

и защо да трябва да ги пълним?! [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Amigo   
Дата:   25-03-10 17:56

В същото време:


До 3500 лева заплата за хирург
25 март 2010 / News.dir.bg


Като временна антикризисна мярка препоръчвам таван до 3500 лева за заплата в болничните лечебни заведения, заяви министърът на здравеопазването Божидар Нанев пред журналисти.

Той е разпоредил да бъдат регулирани вътрешните правила в болниците, на базата на които се образуват възнагражденията на медиците. Ограничение ще бъде въведено и за представителните разходи на болниците, предаде БТА.

Директивата обаче дойде по-рано днес от премиера Бойко Борисов, който разпореди на всеки министър да намали заплатите във ведомствата и държавните фирми така, че да не са по-високи от министерската.

Високи възнаграждения получават лекари в отделни специалности, при които клиничните пътеки са високо остойностени, поясни Нанев. Има специалисти, чиито заплати достигат 20 000 лева по вътрешни правила, които трябва да станат по-справедливи, отбеляза той и даде пример за такава специалност - инвазивната кардиология.
"Поисках справка за възнагражденията и никъде не видях заплата от 70 000 лева", каза още Нанев по повод твърдение на неговия колега по земеделието Мирослав Найденов, направено по-рано днес.
Здравният министър уточни, че заплатите на малко на брой специалисти са стигали 15-20 000 лева според данните, които имал за държавните болници.

Министерство на здравеопазването ще ореже заплатите в болниците, като ще въведе единни правила за формиране на месечните доходи в лечебните заведения с над 50% държавно участие, стана ясно междувременно от прессъобщение на ведомството.
Целта е да се определи справедлив начин за разпределяне на приходите на болниците, при който те да се разделят сред персонала в цялото лечебно заведение, а не само в рамките на отделните клиники. С промените временно ще се регламентира и таван на месечните доходи.

В момента доходите на лекарите се формират според вътрешни правила на болниците и варират от 600 до 20 000 лв. Единна методика за формиране на заплатите има само при членовете на бордовете на болниците. При тях възнаграждението е в рамките на 2 средни месечни заплати, а при директорите - 4 средни заплати, съобщиха още от ведомството.

Междувременно от "Пирогов" излязоха с опровержение по повод появилите се твърдения, че лекари и болнични шефове от болницата взимат огромни заплати. За 2009 г. средната заплата в "Пирогов" е 962,50 лв. Средната заплата, която зависи от постигнатите икономически резултати, варира всеки месец. Всички заплати, на всички служители – от санитарите до директора, се формират, както във всяко търговско дружество – плаща се за реално извършена дейност, изтъкват от "Пирогов".

"Що се отнася до твърдението, че в „Пирогов” са били заделени 60 000 лева за банкети, отдаваме го на пролетното настроение, обзело всички ни, въпреки налегналата ни криза. През изминалата 2009-а година не е даден и лев за празненства (банкети)", заявиха от пресцентъра на "Пирогов" по повод твърденията на министъра на културата Вежди Рашидов.

По-рано днес той коментира заплатите в болниците така: "Днес например излязоха документи, че лекари си пишат заплати от 35 000- 40 000 лева. Директорът има към 60 000 за банкети, за ядене, за пиене. Държавата трябва да влезе вътре, не е честно. На вас дават ли ви така – държавна болница е в крайна сметка. 4000 евро е заплатата на един човек, който ми оперира носа в Германия, професор". Рашидов не пропусна да спомене, че и съпругата му е лекар в "Пирогов", а на въпрос дали ще отреже заплатата на жена си, той се пошегува: Разбира се, че ще й отрежа, ако трябва и главата, както се казва.

Междувременно Българският лекарски съюз (БЛС) изрази категоричното си несъгласие с единните правила за формиране на месечните доходи в болници с над 50 на сто държавно участие. Според съюза намесата на държавата в разпределянето на приходите е грубо нарушение на Търговския закон, защото не може да бъде извършвана регулация на закон с наредба. От съюза посочват, че това намерение ще доведе до уравновиловка и ще засегне висококвалифицираните специалисти.
БЛС смята, че няма пречка, щом едно лечебно заведение е на печалба, да формира заплати, според своите вътрешни правила, пише още в позицията му, цитирана от БТА.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: georgi969   
Дата:   25-03-10 18:05

"Автор: Amigo
Дата: 25-03-10 17:54

и защо да трябва да ги пълним?!"

Щото така ва е системата.Има ли държава къдео да не пълниш нечия гуша?И има ли държава в която хората да са доволни от данъците ?Няма.
Така че грешката не е в паритекоито ни взимат, а вначина по който се харчат.

Отговори на това съобщение
 Re: Осигуровки веднъж, осигуровки дваж....
Автор: Amigo   
Дата:   25-03-10 18:06

е, аз не съм съгласен с тези положения[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.