Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: jrr   
Дата:   17-03-10 20:29

Д""ба т"""""а м""а

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: ejko   
Дата:   17-03-10 20:35

Ами на всички на които водомерите са над 5 годишни...! Не съм 100% сигурен за срока, но нещо такова беше...

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: Lalinda   
Дата:   17-03-10 20:36

От нас искат да ги носим на проверка, защото уж можело, видиш ли, да мерят неправилно.
[smilie3]

Че как ще разбереш, свалят ли ги веднъж, как ще ги проверяват?

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: Amigo   
Дата:   17-03-10 20:36

трябва да се цицат мънки [cool] [smilie23] нон стоп [cool] водомери, електромери, не знам си кви -мери [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: georgi969   
Дата:   17-03-10 20:43

Това явно е само в София.
По принцип водомерите са на ВиК.Как ще се раберът двете фирми за тази смяна?

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-10 20:44

Инкасаторът ми каза, че трябвало на 5 години да се свалят за проверка. Отговорих му, че ще пропусна този път и с това случая приключи.

Не намирам връзма между фирмата за топлинно счетоводство и водомерът за топла вода. Може и да има, но аз не я намирам.

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: slivenski   
Дата:   17-03-10 20:49

Не намирам връзма между фирмата за топлинно счетоводство и водомерът за топла вода. Може и да има, но аз не я намирам.


А как намираш връзка между потребената от теб топла вода и сумата, която трябва да платиш на Топлофикация за подгряването и?

Самата вода си я плащаш на Софийска вода, но подгряването е на Топлофикация...

Но сигурно го знаеш това де... [smilie5]

[beer] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: SLR   
Дата:   17-03-10 20:53

Хубавото като си под наем е, че ме бОли Фара за всякакви "-мери"

Обаждам се на хазяина и му казвам че тука едни хора питат за него[smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-10 21:04

Знам го бе, Сливенски, обаче топлинният счетоводител взима енергията от толомера за топлата вода и го разпределя по кубиците на нашите водомери. Дали моят водомер върти 20% повече или по-малко делът на грешката в разпределението м/у 65 водомера е под общия процент грешка.

Софийска вода (в моя случай) е по-заинтересувана от здравето на водомера, защото там плащам по абсолютната стойност на показанията.

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: georgi969   
Дата:   17-03-10 21:04

Водомерът за топла вода си е на ВиК,но го ползва и топлофикация.

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: slivenski   
Дата:   17-03-10 21:10

обаче топлинният счетоводител взима енергията от толомера за топлата вода и го разпределя по кубиците на нашите водомери.

Хм... Не съм сигурен, че принципът тук е същият, както при самото парно - в условни единици, а после изчисляване на сумата...

За топлата вода има определена сума, която се смята според киловат енегия за подгряване на кубик вода май... Твърда тарифа...

Не не съм сигурен... [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-10 21:12

В такъв случай трябва да има и делта Т - разлика м/у входяща и изходяща, подгрята вода.

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: slivenski   
Дата:   17-03-10 21:17

не знам делта ли е, истуар ли е, но ако си изразходил 100 кубика вода за една година и примерно цената за подгряване на един кубик Х лева, ще си платиш Х по 100... така мисля че е... сега ме мързи да търся сметките от миналата година да видя как е точно...

но в сметката има три части... за парно, за общи части и за топла вода... при мен тези три са горе долу еднакви като пари... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: georgi969   
Дата:   17-03-10 21:21

Тарифата за топлата вода не е твърда- зависи от това дали ползваш парно,и от това колко абонати ползват топла вода.Много е важно да работи и циркулационната помпа.

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: dinkoff   
Дата:   17-03-10 21:25

georgi969: демек, ако ше си правя ремонт в банята и трябва да ми се смени водомера (щото е на 30+ години примерно) трябва да извикам ВиК да ми купят нов[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-10 21:25

Топлата вода с температура 50 градуса трябва да е по-скъпа от тази на 40 градуса.

Някой да се сеща за основното калориметрично уравнение за водата?

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: georgi969   
Дата:   17-03-10 21:28

dinkoff не знам дали те ще ти го купят.На моя като му се счупи стъклото аз си платих ремонта.

Асахи, не беше ли че един грам вода се изпарява с една калория?

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: slivenski   
Дата:   17-03-10 21:31

● разход на топлинна енергия за подгряване на 1 куб.м вода – Изчислява се в съответствие с чл. 69, ал.2 от Наредбата за топлоснабдяването. Количеството топлинна енергия, необходима за подгряване на 1 куб.м вода включва и технологичните разходи по сградната инсталация – собственост на потребителите. За инсталации без топлинна изолация на тръбопроводната мрежа разхода на топлинна енергия за подгряване на 1 куб.м вода е по-висок.

??? [smilie11] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: slivenski   
Дата:   17-03-10 21:37

Чл. 68. (1) Количеството топлинна енергия за битово горещо водоснабдяване в сграда - етажна собственост, се определя:

1. при ползване само на гореща вода за битови нужди за отчетния период - по показанията на топломера в абонатната станция в съответствие с разпоредбите на чл. 58, ал. 1 и 2 и чл. 60;

2. при ползване на топлинна енергия за отопление и гореща вода за битови нужди - чрез количеството студена вода, измерено по водомера, монтиран пред подгревателя за битово горещо водоснабдяване, умножено по необходимото количество топлинна енергия за загряване на 1 куб. м вода.

(2) Количеството топлинна енергия, необходимо за загряване на 1 куб. м вода за битово горещо водоснабдяване, включва и технологичните разходи по сградната инсталация - собственост на потребителите и се определя по реда на т. 5.2 от Приложението по чл.61 ал.1

(3) В случаите, когато за новоприсъединена сграда няма данни за количеството топлинна енергия по ал. 2, т. 1, прогнозното количество топлинна енергия, необходимо за загряване на 1 куб. м вода за битово горещо водоснабдяване, включващо и технологичните разходи по сградната инсталация - собственост на потребителите, се приема 1,2 х 52 kWh/m3 и се коригира с температурен коефициент К, определен по реда на т. 5.2 от Приложението по чл.61 ал.1.

(4) В случаите, когато температурата на студената вода за подгряване за съответния месец не се измерва и за нея няма данни от водоснабдителното дружество, се приема температура 10 °С.

(5) Температурата на подгрятата вода се измерва на изхода на подгревателя за битово горещо водоснабдяване. При липса на измерване се приема температура 55 °С.

(6) За периода на неизправност или липса на водомер пред подгревателя за битово горещо водоснабдяване, общото количество гореща вода се определя като сума от количествата вода, отчетена по показанията на индивидуалните водомери на потребителите.

(7) Водомерите пред подгревателя за битово горещо водоснабдяване са собственост на топлопреносното предприятие и се монтират и поддържат от него.

Чл. 69. (1) Количеството топлинна енергия, определено по чл. 68, се разпределя между потребителите въз основа на изразходваните от тях количества гореща вода.

(2) Изразходваното количество гореща вода от отделните потребители се определя по водомерите им за гореща вода, а когато такива липсват или са повредени или не е осигурен достъп за отчитане - при норма за разход на гореща вода 140 л на обитател за едно денонощие на потребление.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: slivenski   
Дата:   17-03-10 21:41

„Топлофикация София”ЕАД обявява цени на топлинната енергия от 01 януари 2010 г.

На основание Решение № Ц- 64/30.12.2009 г. на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране и в изпълнение на чл. 36, ал. 1 от Наредбата за регулиране цените на топлинната енергия, считано от 1 януари 2010 г., пределните цени на топлинната енергия са както следва:

Топлинна енергия с топлоносител водна пара – 129.26 лева за мегаватчас.

Топлинна енергия с топлоносител гореща вода – 63.31 лева за мегаватчас.

Преференциална цена за асоциации и доставчици – 60.14 лева за мегаватчас.

В цените не е включен ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-03-10 21:42

asahi написа:

> Инкасаторът ми каза, че трябвало на 5 години да се свалят за
> проверка. Отговорих му, че ще пропусна този път и с това случая
> приключи.
>
> Не намирам връзма между фирмата за топлинно счетоводство и
> водомерът за топла вода. Може и да има, но аз не я намирам.

Връзка има. Енергията за подгряване на вода се начислява на база кубичем метър. Т.е, веднъж плащаш водата на ВиК като студена втори път плащаш на топлофикация за подгряване. За това и топлинните счетоводители засичат и водомера за топла вода, когато отчитат топломерите.

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-10 21:52

Не намирам връзма между фирмата за топлинно счетоводство и водомера за топла вода.
Дотук ми показвате само връзка м/у ТС и показанието на водомера. Здравето на водомера не е работа на ТС.

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: jrr   
Дата:   17-03-10 22:07

Фирмата за т. сч.-тво, иска от мен да си пратя водомера на проверка понеже бил над пет годишен но тъй като това ще трябвало да се прави и другата година...!!!,по-добре ,направо да ми сложат /те/ радио отчиташ,ама за моя сметка.Ако откажа едното или и двете неща,ще ми начисляват по 4/четири/кубика на на човек на месец.
В същото време ВиК,няма никакви претенции към състоянието на водомерите/топлите ги имаме по два/.
Питам - как законово е уредено това - кой ,кога , за чия сметка ги подменя?
Например енергото си подменя електромерите без дори ида разберем , за своя сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ство?
Автор: Todd   
Дата:   17-03-10 22:08

Направо съм щастлив че Топлофикация намкояси нема достъп до нашият край !!!

Тоя месец съм платил 3 кинта вода .....[smilie19]



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: На някой да му искат подмяна на водомер за топла вода от фирма за топл.сч-ст
Автор: nomadsl   
Дата:   17-03-10 23:20

И на мен една госпожа от ВиК ми каза, че трябва да си занеса водомера на проверка, защото можел да отчита по-малко. Трябвало и да платя стотина лева за услугата и някаква такса.

Аз и казах, че имам съмнения, че тяхното счетоводство не води нещата добре и искам да ми изпратят счетоводните си книжа да направя одит и да ми платят за одита, естествено.

От тогава не се е появявала.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.