Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как се лекува синузит!
Автор: PeterPAN   
Дата:   07-03-10 15:13

който го е преживял само може да разбере за какво иде реч!


Давайте бабини рецепти, някъде с лазер имало вариант

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: atrifonov   
Дата:   07-03-10 15:14

тампон с йод[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: slav4cho   
Дата:   07-03-10 15:14

половината форум ще ти каже с ракия - не ги слушай [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: djogata   
Дата:   07-03-10 15:15

Никак.

[smilie2]

(аз вече му се радвам 15 години)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: atrifonov   
Дата:   07-03-10 15:15

майтапът на страна
Несериозно е във фотографски форум да питаш как се лекува това или онова
Отиди при УНГ-специалист

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: anete   
Дата:   07-03-10 15:17

ако пробваш терапията - тампон с йод, гледай да си първи на тампона [smilie5] [smilie18] .

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: asahi   
Дата:   07-03-10 15:18

Лекуват се острите форми, по-скоро страничните усложнения. В същността си не се лекува. Превенция му е майката.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: юнга   
Дата:   07-03-10 15:20

Диви краставички. Едни бодливи.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: plamenp   
Дата:   07-03-10 15:21

Стари бабини рецепти, каквито търсиш


Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: snoopoff   
Дата:   07-03-10 15:23

Ами и аз имам синузит - ама както каза асахи - в същността си не се лекува.

Болките в челото между очите аз го оправям с инхалация с лайка. В една тенджерка кипваш вода с цвят от лайка, слагаш си една кърпа на главата, захлупваш и дишаш до когато можеш. Пари и се потиш ама поне поотпушва и облекчава болката и неприятното усещане на напрежение в областта. Другият вариант е да си правиш компрес със загрята морска сол увита в кърпичка и се притиска пак там. Бе като цяло да се загрява областта. Инхалацията с лайка на мен ми действа по-добре. Солта е за по-лек случай. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: djogata   
Дата:   07-03-10 15:26

Еми, общо взето проблемът със синусите (според доктори) е в това, че тръбичките, които водят до синусите, са тесни, което води до недостатъчен приток на въздух в синусите.
Тази среда е добра за развитието на възпаления.

Така че, да - острата форма се лекува с антибиотици, но който си е предразположен физически, си има хронични проблеми с това (защото каналите към синусите си остават тесни).

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: lumix   
Дата:   07-03-10 15:32

Две скалидки чесън и си ги слагаш в ноздрите.

Да са по-малки така, че да можеш да дишаш през тях. Седиш така колкото можеш ....1/2 час е достатъчно!

Не е приятно ама помага много!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: snoopoff   
Дата:   07-03-10 15:36

лумикс https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-10 15:43

Мненията са от типа:

Като не пали колата - сипи бензин или зареди акумулатора......[smile]

Иди на УНГ, направи изследвания, дублирай ги, изясни причините и тогава търси терапия.....

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: мара   
Дата:   07-03-10 15:43

може и с компресор...нема начин да не разшири синусите...изобщо - предполагам, че и барон фон има некои идеи по въпроса ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: Sfilipov   
Дата:   07-03-10 15:51

Според мой познати гмуркането много помагало. От налягането се изчиствали синусите.Иначе стой на топло, носи шапки и така. Но иди и на УНГ. Аз дълго време си мислех , че имам синузит GP-ти също, а се оказа , че имам изкривена преграда в носа и от там всички болки , секрети и тн. Сега ми предстои операция и според лекарите не би трябвало да имам повече проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: krist   
Дата:   07-03-10 15:55

Нещо, което облекчава и не вреди.. Важно условие е след провеждане на процедурата добре да се почисти носа от останалата вода. Може да се прави и без специалния чайник - достатъчен е съд за 1/2 литър вода като кофичка от кисело мляко и от него се шмърка водата:

http://www.yogabg.com/read.php?name=%D8%E0%F2%EA%E0%F0%EC%E8%20&lang=bg

Джала нети (прочистване на носа с вода)

Подготовка: За целта е необходима нети лота (каничка за нети). Лотата много прилича на чайник, но накрайникът на чучура трябва да пасва удобно в ноздрата.
Напълваме съда с вода, затоплена до телесна температура, и прибавяме сол в пропорция една чаена лъжичка на половин литър вода . Солта изравнява осмо - тичното налягане на водата с това на телесните течности и по този начин предпазваме слузните мембрани в носа. Ако изпитате неприятно усещане в носа, това е признак, че солта във водата е или твърде малко, или твърде много .
Техниката започва с промиване на ноздрите: Началната поза е с леко раздалечени крака и навеждане малко напред След това накланяме главата на една страна и започваме да дишаме през устата. Внимателно поставяме чучурчето в по-високостоящата ноздра, докато прилегне плътно в нея . Повдигаме лотата, така че водата да потече в горната ноздра и да започне да излиза през долната ноздра. Когато половината от водата премине през ноздрите, сваляме лотата, връщаме главата в центъра и оставяме водата да изтече от носа. Изчистете слузта от носа, като внимателно го издухате. После с останалата част от водата продължаваме през другата ноздра.
Следва изсушаване на носа: Изправете се . Запушете дясната ноздра с палец и вдишайте и издишайте бързо през другата 20 пъти, като издишваме с по-голяма сила, за да излезе влагата от носа. Правим същото и с другата ноздра, а след това и с двете заедно .
Тази практика отнема около 5 минути и при нормално състояние се прави един път дневно . За премахване на тежки простуди, хрема или други заболявания тя може да се изпълнява до три пъти дневно .
Последователност. Най-добре е джала нети да се практикува сутрин преди асаните и пранаямите. Но ако е необходимо, може да се изпълнява и по всяко друго време, но не и непосредствено след хранене .
Внимание: Водата трябва да минава само през носа. Ако вода навлезе в гърлото или в устата, това означава, че главата не е превилно наклонена. След практиката се уверете, че носът е добре подсушен, в противен случай може да се получи възпаление на носните пътища и да се появят признаци на простуда. Не духайте носа твърде силно. Ако използвате сила, останалата вътре вода може да отиде в ушите .
Противопоказания: Ако имате хронично кръвотечение от носа, не тряб ва да правите джала нети, без да се посъветвате със специалист .
Полза: Джала нети премахва слузта и замъсяванията от носните пътища и синусите, като позволява на въздуха да протича безпрепятствено през тях. Тя помага за предотвратяване и лекуване на болести по дихателните пътища като астма, пневмония, бронхит и белодробна туберкулоза. Помага за облекчаване на алергии, простуди и синузит.
Джала нети стимулира различните нервни окончания в носа, като по този начин активизира .мозъка и цялостното здраве на индивида. Постига се баланс между дясната и лявата ноздра и съответно между лявото и дясно полукълбо на мозъка, което води до състояние на хармония и баланс в цялото тяло и системите, управляващи кръвообръщението и храносмилането. Но най-важното е, че нети помага за пробуждане на аджна чакра.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-03-10 15:56

Напиваш се с уиски на гладно. Като тръгнеш да връщаш поръчката се опитай да го възпреш. Ще мине през носа, ушите и очите. Два часа ще ти е мегазле, на следващата сутрин като ти мине главата ще можеш да дишаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: snoopoff   
Дата:   07-03-10 15:57

Крист [smilie24]

Правил съм го, обаче до колкото съм запознат с материята, трябва да се прави редовно? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: lumix   
Дата:   07-03-10 15:57


snoopoff,

Един път един колега започна да ми разправя как са му правили пункция на синусите ....иглата на спринцовката била като макарон....изобщо не го доизслушах![smilie10]

Тъй че това с чесъна изобщо не толкова неприятно![ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-10 15:59

Крист,

дай нещо и за остър апандисит.....или аневризма.......[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: snoopoff   
Дата:   07-03-10 16:04

Да бе, съгласен съм, че може и да помага, ама аз мразя чесън и предпочитам инхалацията с лайка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: мара   
Дата:   07-03-10 16:05

на вилата на наште има голяяяяяяяяяяма коса[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: Georgeta   
Дата:   07-03-10 16:18

"Как се лекува синузит!" ?
- трудно

Отговори на това съобщение
 Re: Как се лекува синузит!
Автор: william   
Дата:   07-03-10 16:44

Синузит определено се лекува, но не с бабешки средства. Търсете адекватна лекарска помощ.

Аз нямам синузит вече почти 14 години, преди това го влачих няколко години. Излекуваха ме в Студентска поликлиника в София за месец.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.