Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Е ли е нормално това ?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   01-03-10 23:21

Показаха по телевизията как някъде в Бургаско (толкова се шокирах, че не разбрах де) купували с пари на общината на пострадалите от наводненията перални, печки и телевизори ?!?!? [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Нормално ли е държавата да третира безотговорните си граждани като малки и недееспособни дечица и да ги дундурка с парите на тия дето плащат данъци? Така се стимулира безотговорността - специално ситуацията со наводненията се повтаря всяка година. И затова ли да плащаме данъци - да купуват с парите ни телевизори и перални на някакви селтаци, които ги е досвидяло да дадат 50 кинта веднъж в годината на застрахователите?

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: asahi   
Дата:   01-03-10 23:23

А бе ти у ред ли си? Отговор ще ти даде психолог.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Myth   
Дата:   01-03-10 23:23

Ай стига си мрънкал, да не ти дава Господ да стигнеш до там, че да не можеш да дадеш 50 кинта годишно.[smilie9] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: vizov   
Дата:   01-03-10 23:25

Импе, ти си в конфликт на интереси с тая тема [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-03-10 23:26

Неков, удари една бърза да се успокоиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   01-03-10 23:31

Визов - няма конфликт на интереси, защото аз съм човекозастраховател.



Като чета коментарите на останалите, вие сте пропаднали комунисти. С тоя манталитет никога няма да станем нормална държава. Щом един гражданин е пълнолетен и дееспособен, то той е длъжен да се грижи за себе си и имуществото си. Чувах вече за случаи на домове, наводнявани за ПОРЕДЕН път и все държавата плаща, тоест ние. Ми то така може да продължава всяка година и тия суяци никога няма да се погрижат сами за себе си, щото държавата ги третира като някакви брадясали пеленачета.

Доколкото знам парите от данъци трябва да се харчат за общото, обществено благо, а не за частните имоти на Сулю и Пулю. Какво - ще умрат селяните, ако нямат телевизор ли? Бабите им все с перални ли са прали?

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: asahi   
Дата:   01-03-10 23:33

Ти на кого ще викаш пропаднал и комунист бе? Я се виж в огледалото и си тегли една...

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: vizov   
Дата:   01-03-10 23:33

Значи, зависи много. Те сами не могат да си направят дига, колкото и да са пичове, а държавата не си е свършила работата. Това е единия вариант. Другия е който ти казваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-03-10 23:34

Само ти гледам сеира и се чудя кога ли ще "изокаш" и ти за нещо. Но тогава ще ти припомня собствените думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   01-03-10 23:37

Ами например на тебе казвам, Асахи. Твоето мислене го знаем - дай да храним цял живот "ромите" щото ги мързи да работят, дай всяка година да строим нова къща и да купуваме техника на някой селянин, щото не му се дават пари за застраховка, макар че живее до реката... Демек "моето си е мое, държавното е общо".


Работа на държавата е да окаже първа помощ на пострадалите при бедствие - с временен подслон, лекарства, питейна вода, одеяла... това да, на всяка цена, но само дотам !!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Myth   
Дата:   01-03-10 23:41

Не знам за бабите, ама ти интернет, кът си нямал, не зная как си живял и на кой си мрънкал. Аз пък ще кажа, че държавата с мрънкалници, като тебе няма да се оправи, много кусури има, нищо у ред няма, хубаво, ама запри се малко, как не спря все за нещо да мрънкаш. Хубаво един, два ама... твоето е хронично, явно си от хората дето все другите са му виновни. Като не ти харесва, отивай в чужбина бре. Още веднъж казвам, нормално е човек да си изрази недоволството ама то тук ден не минал без да опяваш, как държавата ти харчи парите, вярно си за психо. Интересно вероятно има много по-зле от теб, финансово тук във форума, ама никой не мрънка, като теб как държавата му харчи паритем а ти уж си добре пък не спираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   01-03-10 23:42

Визов - ами да съдят държавата... и ако държавата не пилееше пари за възстановяване на частно имущество след наводненията, можеше и да има пари за диги.

Зафе - няма да изоквам за нищо, което е зависело от мене - аз съм човек принципен.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-03-10 23:43

Я ся си го представете Имп ама като чиче на 65-70 колко ще мрънка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: asahi   
Дата:   01-03-10 23:45

Я покажи къде съм твърдял "дай да храним цял живот "ромите" щото ги мързи да работят"?
И Гъгъл няма да ти помогне.
Земи си се скрий и си мрънкай на ушенце. Не ми е ясно как те търпят околните около теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Myth   
Дата:   01-03-10 23:46

Бе ненормален ли си, не всичко зависи от теб, още веднъж да не ти дава Господ да стигаш до там, голяма дума не казвай. Ти като си отворен защо не съдиш държавата, че ти изхарчила парите и не е построила дига и догодина пак ще трябва да харчи от твоите пари?

IvoZafirov мани бре такова чудо до сега не съм виждал, то тъща да беше нямаше да мрънка толкова.



Публикацията е редактирана (01-03-10 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: emovla   
Дата:   01-03-10 23:47

Тея дни по талавизията гледах репортаж, за наводнения някъде си беше, питат човека

- Миналата година се наводнихте. Тая пак, сега застраховани ли бяхте?
- Ми не
- Ми що?
- Ми щото застр. компания не плащат


Сега, на кого да вярвам?

Животозастрахователите, до колкото знам, не застраховат или дерат кожи, ако си болен ърм?

Та аз ако бях засраховател, никога нямаше да застраховам някой, дето нивите му са до река, или шях да му съдера няколко кожи.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   01-03-10 23:50

...мдам... вярно пораженията от комунизъмът са тежки - и едно поколение трябва да отиде в небитието, за да се усети промяна... [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]


Лоша работа, щом хората приемат изкривяванията в държавата и обществото за нещо нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Myth   
Дата:   01-03-10 23:50

emovla бе не виждаш ли че Импето си ги бръщолеви, колкото да не заспи и да си мрънка. Много ясно, че няма да ги застраховат, ако го направят или ще им смъкнат няколко кожи или няма да им платят, после иди съди застрахователя, ако си нямаш друга работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: emovla   
Дата:   01-03-10 23:51

аз да питам все пак [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: equinox   
Дата:   02-03-10 00:03

Императорът по принцип е прав. Всеки, който е пълнолетен трябва да носи отговорност за самият себе си и за това, което притежава.

От друга страна пък не става на въпрос и за нормална държава, която да е създала справедливи правила еднакви за всички. Напротив - безхаберие, крадливост, бюрокрация, корупция, скапани закони, липса на съдебна система... На всички трябва да дадат поне по една печка и телевизор за компенсация. [smilie8]

Но разбира се нищо лошо няма да си направиш политическа реклама с чужди пари. Пък и нищо чудно държавата/общината пак да не си е свършила нещо работата. Сефте!


Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   02-03-10 00:03

emovla - чувал съм всякакви претенции на недоволни клиенти към застрахователи, но когато съм поразнищвал въпросът, се е оказвало че те са не само неоснователни, но и смешни.Застрахователят няма да посмее да не плати на клиентите си щети от природно бедствое, защото КФН ще им вземе лицензът - селякът е оправдавал собствената си немарливост с това че бил "чувал, че застрахователите не плащали". Да не говорим, че никой застраховател с добър маркетинг няма да пропусне да си направи ПиАр плащайки щедро щетите на наводнените.

За човекозастраховането - да - болен по-трудно може да бъде застрахован, затова по-добре човек да си направи човекозастраховка докато е млад и здрав.

За нивите - кой говори за застраховка на нива? Става дума за дом и имущество - а и нивата дори да я залее водата зимата, като се оттегли, земята пак ще си е там. Така и за къщите на село - застраховката няма да е скъпа, защото огромната част от стойността на имотът е земята под него. Човек в тъкав дом може да си направи застраховка, покриваща добре домът и имуществото му за сума от 8-12 СТОТИНКИ НА ДЕН - е, и това ли е много?
Мит - ако имаш претенции към някой застраховател - сезирай КФН - но всъщност ти си тоя, дето мрънкя колкото да не заспи.
Относно държавата и това как ни харчи парите - то затова живеем в такъв кенеф - щото си траем, траем, траем, да не би да ни изкарат мрънкала, нетолерантни и не знам какви още - и в един момент почваме да приемаме цялата помия за нещо нормално и - дотам.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   02-03-10 00:05

Я - имало един който мисли като нормален човек - Екуиноксов - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Myth   
Дата:   02-03-10 00:09

Ни ти освен по форумите да мрънкаш друго не правиш. Що не идеш да осъдиш държавата дето ти харчи парите неправомерно и защото не е направила дига там та другата година да не ти харчи парите така. Що не ни светнеш, как плащат застрахователите и от 9 дерета вода вадят само и само да не платят, накрая ще искарат че щетите са такива, че да вземеш жълти стотинки. По-големи измамници от застрахователите няма в България. Пък в това число и вашата компания, нищо че не е българска.

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: emovla   
Дата:   02-03-10 00:15

Хахах КФН ша сезирам... лошото е, че на селянте им е трудно да си сметнат сметката за тока, не са и чували за КФН, ша седнат с кмета на блага ракия и ще уталожат гнева и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Е ли е нормално това ?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   02-03-10 00:20

Обвиненията ти са толкова тъпи, че не виждам смисъл да ги коментирам. Кажи конкретен случай в който например нашата компания не е платела обезщетение на близките на някой пукнал клиент - или ако искаш направо докладвай в КФН - за да имаш удоволствието да видиш/научиш как ни вземат лицензът и ни прогонват от България.

Да, ама не - защото ти си джафкаш ей-така - за спортът.



Лошото е, че това е масово мислене - 90% мрънкат основният рефрен "държавата" - но докато аз искам държавата да се грижи за общото, те вярват, че държавата им е някаква дойка, която да се грижи персонално за тях и да покрива щетите от собствената им автонемарливост.

Дори и при сривът на финансовите пазари имаше такива във форумът на Инвесторът, които искаха държавата да им покрие загубите от търговията на Фондовата борса, представяте ли си ?!? Демек - като печелим - паричките за нас си, като губим - държавата да плаща !!!
Е стойността на моите активи падна с над 50 000 (вече си възстанових част от тях) но в нито един момент не съм си позволил да мрънкам и да искам някой да ми покрива загубите.


Та кой мрънка всъщност?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.