Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Where.The.Wild.Things.Are
Автор: matataupa   
Дата:   22-02-10 23:13

Току ще свършиха финалните надписи.
Нямам думи.


Така изпран и изцеден не съм бил от много време. Може би от времето, когато гледах за първи път Маргарит и Маргарита.

С разликата, че през цялото време, докато вървеше филма, имах чувството, че нещо зло и шумно ще надникне от ъгъла.

Дали защото очаквах приказка

https://photo-forum.net/joro/emoticons/A68.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: matataupa   
Дата:   22-02-10 23:13

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/sxgb8541.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: ALBIREO   
Дата:   22-02-10 23:26

Едно не разбрах - хареса ли ти или не?

Снощ гледах "The Wolfman" и от 50-те човека в залата, 10 си тръгнаха в рамките на първите 30 минути, а аз едва не заспах до края...
А от къде има тоя висок рейтинг в IMDB, нямам никаква идея... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: matataupa   
Дата:   22-02-10 23:30

Ооо, Владо, не знам, още не съм сигурен. Паникьорски филм- 4-5 пъти се надигах да го спра, но реших да го догледам. Към края вече беше ясно накъде вървят нещата, но все пак... бррр

Аз определено бях силно смутен през повечето време.


Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: equinox   
Дата:   22-02-10 23:35

Не ми хареса. Не разбрах защо всички зверове са маниакално депресирани през цялото време. Изобщо не разбрах и какво е посланието на авторите с този филм. Това детски филм ли трябва да бъде?


Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: matataupa   
Дата:   22-02-10 23:48

Сега, като се връщам към филма- не си струва, даже е препоръчително да не се гледа.

There's one in all of us

изключително гадно усещане, сякаш гледаш как някой си реже вените и единственото, което имаш желание да направиш е да си забършеш очилата. В очакване да се откаже.

Пфу


Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: ALBIREO   
Дата:   22-02-10 23:48

Ще взема да го прегледам, щом е успял да те смути... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: carl_cox   
Дата:   23-02-10 00:24

чакам го Where the Wild Things Are, но така и не идва в киносалоните [smilie8]

миналата година го рекламираха в Арена, какво стана после не знам, но не тръгна по кината...

май накрая ще го изгледам на dvdrip.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: mantara   
Дата:   23-02-10 01:50

И аз го гледах. Не е детски определено. Дано някой не го помисли за детски и да го пусне на детето си. Иначе не го орпеделеям като лош. Според мен усмива реалността и обществото в което живеем.

И мен изненада де.

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: darksorrow   
Дата:   23-02-10 02:22

този филм абсолютно не е за всеки (аз самият и до момента имам изключително смесени чувства към него)...

дали е детски или не - може да го гледат деца. но е определено филм за възрастни..

мисля, че всяко от чудовищата е еманация на различна част от характера на малкия крал, първите му сблъсъци с конфликти, каквито като хора трябва да изпитваме, предполагам, цял живот.. за това колко трудно е да се намери баланс между нещата и колко крехък е сам по себе си...

продължавам да съм страшен фен на Спайк Джоунси, въпреки че тази конкретно лента ми подейства... противоречиво. но все пак ми подейства - дори само заради това бих препоръчал на някой с точната нагласа.

и, не, филмът не е лек, въпреки, че от трейлърите и постерите човек може да остане с друго впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: matataupa   
Дата:   23-02-10 09:49

Събуждам се с мисълта" дали го изтрих от харда"[smilie8]

Определено въздействащ. Дали е нужно- това е друг въпрос. Голямото разочарование дойде от там- веднага ти става ясно, че е нещо различно; веднага ти става ясно, че ще го изгледаш целия; на края ти става ясно, че всичко, което казва си го знаел- с нищо не те е обогатил, дори и по- лош не те е направил.

Оценявам с 6+ мълчаливото хлапе във финалната сцена, хапваше, подсмихваше се, а майка му заспа подпряна на ръка, докато му се радваше.

И все пак- кой иска дълбокомислени, мъдри и "пораснали деца"

Приятно гледане [smilie24]

Твърдо не за деца, адаш, в него има твърде много неконтрулируема жестокост.



Публикацията е редактирана (23-02-10 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: dePhil   
Дата:   23-02-10 09:55

Да метна и аз моите 50стотинки :)

Според мен:
а) Филмът не е детски.
б) Определено е тежък.
в) Съгласен, че всяко от чудовищата е черта от характера.

Като цяло - не съжалявам, че го гледах, но - не ми хареса и не бих го гледал пак, нито бих го "препоръчал на приятел".

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: feliz   
Дата:   23-02-10 10:02

Четейки мненията ви, определено искам да го гледам.[smilie24]
Обичам Различните филми, каращи те да настръхваш /изключвам елементарните "Ужаси"[smilie5]/.


Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: charly   
Дата:   23-02-10 10:30

Филма го има в арената на блу рей.Аз на първогледане не горазбрах много добре,след вторияпът нещата си дойдоха на место.Има си скритото послание,но като цяло си е загуба на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: scrap   
Дата:   23-02-10 11:07

Саундтракът е страхотен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: ejko   
Дата:   23-02-10 11:09

Филмът не е за всеки..., на мен много ми хареса...! Но мога да разбера ако някой каже, че не му е допаднал, стига да не го направи по някакъв тъп начин, от който да видя, че нищо не е разбрал...:))) За мен си беше хубав филм[smilie24]
А колкото до "The Wolfman", за мен много добър филм. Връща ни към златната ера на киното и показва именно това, което прави филмите на ужасите сред най-драматичните жанрове в началото на миналия век. Не очаквах такава кино култура от човек като Joe Johnston и затова останах приятно изненадан. Мислех си че отивам да гледам поредната холивудска продукция, целяща да смае хората с $14 в джоба, точно за билет за кино и пуканки и не очаквах да има кино или добра игра.
Разбира се погледнато от гледна точка на класиката, филмът не струва чак толкова много, но определено си беше намигване към кофти страната на киното, която ни предлага Холивуд напоследък. Общо взето има хубава атмосфера, добра игра и на двата главни мъжки образа. Не толкова добро изграждане на самите образи. Ефектите не отвличаха вниманието от смисъла, но не бяха и кофти. Общо взето ако харесвате как се развива жанра в САЩ от 1990 насам, то този филм не е за вас... Сега му видях и оценката в ИМДБ и е по скоро посредствена, колкото и на The Collector..., а двата филма са несравними от гледна точка на киното. От гледна точка на личностно изживяване, вече е различно..., аз съм ОК и с The Collector, просто вече го бях забравил и току що проверих за какво се разказва, за да се сетя дали го бчх гледал!!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: carl_cox   
Дата:   23-02-10 11:32

и аз изгледах "The Wolfman" на кино и останах приятно очарован [smile]

впечатление ми направи, че имаше хора, които си тръгнаха по време на прожекцията.

Както и да е, като почитател на подобен жанр, "The Wolfman" получава висока оценка от мен [smilie24]

така или иначе темата е за филми, бих искал да споделя един, който доста ме трогна, при все, че знаех сценарият

Hachiko: A Dog's Story

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/ximc8525.jpg
http://brooklynskeptic.files.wordpress.com/2009/05/hachiko_a_dogs_story.jpg


помня, че като малък съм гледал оригиналната японска версия от 1987-ма: "Hachiko Monogatari", която впрочем има на хубаво качество със субс в замунда, и въпреки това, този нов прочит на позната история, страшно много ми хареса [smilie24]

мисля, че Hachiko: A Dog's Story е пример, че американците също могат да правят хубави филми.


Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: Frida   
Дата:   23-02-10 11:36

Леле, колко съм ревала като малка като умря стопанина на Хачико и то горкото как го чакаше на гарата и как го затрупваше тихо снега ... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-02-10 11:36

Това с дивите работи го издържах около 15 минути само...

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: siyann   
Дата:   25-02-10 02:15

matataupa, благодарско [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: shpexy   
Дата:   25-02-10 02:49

siyann, ти поне (поне ТИ) не си ли слушала едноименното на металика ?![smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Where.The.Wild.Things.Are
Автор: siyann   
Дата:   25-02-10 17:44

shpexy, реотанът не включва, може ли малко пояснение? :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.