Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: likeduh   
Дата:   22-01-10 11:56

https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/ywpa8274.JPG
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs168.snc3/19565_1197974115089_1400588734_30461501_4579


какво е, с какво се храни
Блъсна се в джама на офиса и е малко неадекватно, но ...дано като се постопли живне

кадрото е с талафон, по спешност

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-01-10 11:59

Черешарка е това. Отиваш до близкия зоомагазин и взимаш смеска за канарчета. Обаче моя съвет е дай и вода и я сложи някъде на тихо и спокойно за час-два дда се съвземе и после я пусни. Обикновенно се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: georgi969   
Дата:   22-01-10 12:01

А как мога да разпозная пола на гарга.Седем месечна е.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-01-10 12:03

Ако наблизо няма зоомагазин добър заместител е слънчогледово семе, и всякакви ядки каквито можеш да и дадеш, но сурови и без сол!

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-01-10 12:05

Георги, няма как да познаеш. Няма външни ясно изразени полови белези. Може да се познае, но само сред себеподобни и то най-вече по поведението. Мъжкия естествено е малко по-едър, но това е трудно забележимо.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: likeduh   
Дата:   22-01-10 12:06

Благодаря Иво...[smilie24] Красиво животинче...

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: likeduh   
Дата:   22-01-10 12:17

Чудя се дали е от студа ...и дали да я пускам после...неадекватна седи малко...ама пък хапе за световно....Уж омотано в главата , а стиска като менгеме....Имам голяма клетка от преишни питомци....да я задържа ..да се освести или по-лошо затворена...

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: esc   
Дата:   22-01-10 12:21

По-добре го пусни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: asahi   
Дата:   22-01-10 12:22

Хапането е рефлекс. Нема се плашиш. Водичка, на тъмно и топло. После храна. След това я пускай да се оправя.

На 3.01. едно такова се блъсна във вратата на един ШЕЛ до Пловдив, изхода за Карлово. Беше студено, с вятър. Персоналът заряза всичката работа да гледа птичка. Затвориха го в склада да се съвземе.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: matataupa   
Дата:   22-01-10 12:24

Мръсно гледа.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   22-01-10 12:34

определено след като се оправи я пусни !!!

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: navy   
Дата:   22-01-10 12:42

И при мен вчера едно се блъсна... ама умря [smilie10]
ко им става на тия патки ?

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-01-10 12:43

Тъй като години наред се занимавах с тези приятелчата е имало случай да ми откъсне месо [smilie5] И то точно от най-болезненото място над нокътя [smilie5]

Така, че си пази пръстите. След като е замаяна в никакъв случай не я пускай на вън. Остави я в клетката с храна и вода на тихо , но не и тъмно защото няма да може да пие вода и евентуално да се храни. В момента в който започне да се блъска по стените и да иска да излезе е готова и я пускай. Сега ако я пуснеш или ще я изяде нещо или студа ще я довърши.

Това с прозорците е много лошо. Затова на големи витрини за да не се блъскат птиците се лепят едни лепенки силуети на грабливи птици - така останалите се държат на растояние.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: georgi969   
Дата:   22-01-10 12:47

въпрос за водата.Втози студ къде намират вда дивите птици?Като сложа вода на мойта гарга -обръща я.Да не е свързано с това че е зима и нямат голяма нуждат вода.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: djogata   
Дата:   22-01-10 12:52

Птиците, като си летят, не винаги забелязват прозорците - виждат нещата отвъд, и си мислят, че могат да прелетят оттам. Особено ако прозорците са по-големи, и чисти - без реклами, надписи и т.н.

Затова наистина, както Зафиров казва, на много прозорци лепят фигурки на птици, да не се удрят.

Веднъж си седях в двора на университета и видях как цял гривяк (те са на размер 2 пъти колкото нормалните гълъби) се размаза в един прозорец на третия етаж, и умря.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-01-10 12:52

Не, зимата трудно се намира вода, а студа както знаете обезводнява. Поветето птици си набавят водата чрез храната - като събират семена на снега или пък от разни останали плодове (шипки, глог и т.н.). Грабливите птици си набавят водата от телата на жертвите си.
Естествено при първа възможност всички пият вода, но в подобни екстремни условия си я набавят от храната.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: navy   
Дата:   22-01-10 12:57

Сложи зад стъклото една тава със семена [smilie7]
Отиди на работа...
На връщане си купи бутилка червено вино.
Преди да се прибереш мини отдолу под прозореца и събери улова...

После се обади, ще ти дам една рецепта за фурна с дафинов лист [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: asahi   
Дата:   22-01-10 13:00

В стъклото на колата поне веднъж годишно се разбива некое птиче, най-често през зимата. Отделно разни хищни птички ходят да кълват трупове по пътното платно.
Абе много сме лоши хората.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: likeduh   
Дата:   22-01-10 13:01

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: NeDDRaG   
Дата:   22-01-10 13:10

Аз есента си имах обикновено врабче. Влезе на остъклената тераса. Глупачето не можа дълго да намери обратния път. Измори се, тогава излязох от кухнята, хванах го и го пуснах навън. Едва прелетя до дървото до блока, ама кацна успешно и сигурно след като си почина продължи да се занимава с неговите си дела.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: otkata   
Дата:   22-01-10 13:13

С картофки може да е хубаво [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-01-10 13:13

Миналата седмица щях да направя катастрофа на Тракия за малко...

Някой беше ударил един мишелов и той стоеше на платното в лявата лента. Аз изпреварвах и бях с около 120, а отзад някакъв малоумник ми се беше лепнал на бронята. Та като видях, че ще ударя мишелова ако карам така натиснах спирачки и оня отзад за малко да ме натресе, взе да свири и святка... Слава богу мишелова с мъка литна защото иначе щях да направя катастрофа сигурно - сърце нямаше да ми даде да му мина от горе, а ударех ли спирачки тъпака от зад ме беше натресъл 100% защото беше на две брони растояние.

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: ivodam   
Дата:   22-01-10 13:17

IvoZafirov: Интересно, миналата седмица ми донесоха едни познати един ранен мишелов, аз веднага го пратих за Стара Загора. Дали не е бил същият... което ми напомня да се обадя да видя кво е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: navy   
Дата:   22-01-10 13:18

Дивеч [smilie7]
ммммм...

Отговори на това съобщение
 Re: За птичарите-помощ за едно стиче
Автор: NeDDRaG   
Дата:   22-01-10 13:20

otkata написа:

> С картофки може да е хубаво [ezik]


Koe?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.