Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Колко са полицаите в България ?
Автор: PeterPAN   
Дата:   18-01-10 15:20

и колко ефективно работи системата?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: PeterPAN   
Дата:   18-01-10 15:20


Бойко Борисов: Няма да има компромис към никого
Сн.: БГНЕС
300 бандити тормозели страната
18 януари 2010 / News.dir.bg
Това, което днес можем да отчетем, е, че има около 250-300 човека, които тормозят обществото и страната като цяло.

Това заяви вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов след националното съвещание на МВР, в което участваха ръководството на прокуратурата и на ДАНС, предаде БТА.

По думите на Цветанов, има знакови, емблематични фигури, срещу които не са предприемани адекватни действия. Пропуснатото време ни затруднява много, добави министърът. Той заяви, че всеки месец ще бъде правен отчет на съвместната работа между МВР, ДАНС и прокуратурата.

На съвещанието е било отчетено като слабост на МВР незадълбоченият и недостатъчен анализ, който е бил правен на национално ниво за престъпните групи, действали на териториите на съответните областни дирекции на ведомството. Министър Цветанов посочи, че е недопустимо директорите на ОД на МВР да се дистанцират от контрола над подобни престъпни групи, когато те изнасят дейността си извън територията на тяхната дирекция. Цветан Цветанов заяви, че своевременното подаване на подобна оперативна информация е ключово за по-добрата работа на МВР.

Има политическа воля, има и обезпечение за справяне с престъпността и корупцията, и няма да има компромис към никого, категоричен е премиерът Бойко Борисов. По думите му, срещу тези около 300 престъпни лица, които тормозят държавата има поне 70 000 служители на МВР, прокурори, съдии, дознатели и представители на най-различни комисии, като например комисията "Кушлев".

Това, което народът очаква и това, което Брюксел очаква ще бъде направено, зарече се министър-председателят. Искам прокурорите да пресират властта и това е най-добрата мярка срещу корупцията, заяви още Борисов. Според него България трябва да стане от най-корумпираната държава в Европа пример за обратното. Той отбеляза, че поетите преди шест месеца ангажименти към съда и прокуратурата - финансово и политическо обезпечаване, са изпълнени и сега от тях се очакват резултати.

В следващите месеци ще се направи такава организация, че престъпните босове да бъдат силно ограничени в своето влияние и да бъдат изправени пред съда, коментира главният прокурор Борис Велчев. По думите на Велчев през последните години е направено не малко, но недостатъчно. Има воля да се сложи край на организираната престъпност, заяви още главният прокурор.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: boink   
Дата:   18-01-10 15:21

6 500 000, работи много ефективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: PeterPAN   
Дата:   18-01-10 15:21

и Линка източник:


http://dnes.dir.bg/2010/01/18/news5714544.html

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: Marillion   
Дата:   18-01-10 15:27

То полицаи има, ама няма кой да работи.

Какво се пъчат Цветанов и ББ, след като на доста места оставиха некадърни шефове да си развяват коня?

И 10000 служителя да има едно РПУ, като няма 1 началник на място, системата не работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: kompa   
Дата:   18-01-10 15:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: iPonche   
Дата:   18-01-10 15:43

Системата работи, когато не им даваш подкуп.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: Императорът.   
Дата:   18-01-10 15:50

Ушевите са към 60 000, но от тях редови куки са 15-20 000, останалите са чиновническа измет, която лапа пари, без да върши нищо - то не че 95% от формените ушеви по улиците вършат нещо де...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   18-01-10 16:28

Ушев Педерас!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: мара   
Дата:   18-01-10 16:35

а, драганов, чистите перд.раси са малко. пойчито не подбират[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   18-01-10 16:38

В лошия смисъл [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: asahi   
Дата:   18-01-10 16:43

Колко да са? На всеки илометър.
Импето не уважава полицията, пък после недоволен от циганите.
Или си с полицията, или с циганите. Среден път
няма

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: Todd   
Дата:   18-01-10 16:46

Питал ли е някой от вас някой познат полицай - защо бе джанъм си станал ченге ????

Да ловиш лошите ли , от чувство за дълг към държавата и народа ли ?
За мангизи ли или ранна пенсия ????

Защо като мине мутрата с X6-цата се обръщаш на другата страна ??? Щото си мишок ли ?

Питали ли сте ги ?

Аз ги питам редовно от редовото ченге до началниците им с по 5 петолъчки кога имам възможност .

И като започнат да мънкат накрая ги питам :

- Ами що не се застреляш като не знаеш що работиш тая работа ?

И пак мигат на парцали ....

Не ми се е случвало за повече от половин век да срещна мотивиран полицай , милиционер или некой държавен чиновник !!!

И ко прайм тогаз - броим ги колко са ....[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: мара   
Дата:   18-01-10 16:53

абе, тоде, аз бех женена за един такъв 12 години, бе! ама пътен. до някое време беше мноо печен...после почна да го фаща страх, после избяга в псувни. голям човек - 130кг беше тогава, не знам да е зел един път рушвет. после стана адвокат. ама е смотаааан.... инак покрай него бая познавам полицаи, ма само знам един, дето е искал да лови престъпници. и досега си върши работата. лошото е, че един работи - 10 пречат.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-10 16:56

Ей туй се налага да правим...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: Todd   
Дата:   18-01-10 17:00

Абе сигурно има ама повечето де ги знам са празна работа .....

Питам един тук от големите им началници :

-Защо бе джанъм на ограничение 40км/ч стоят две патрулки , куките отвън аз минавам със 140км/ч а те не се обърнаха да ме погледнат дори ????

Човека вика :

- Нищо не може да се направи !!!

Представяш ли си ??? [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: mayflowerbg   
Дата:   18-01-10 17:07

didesignbg, този от дребните рибки; а онези 250-300, дето си седят в меките кресла и дърпат конците? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: Императорът.   
Дата:   18-01-10 17:27

Асахи - тая дилема дето я цитираш важеше, ама преди години, сега между едните и другите почти няма разлика - мързеливи, нагли и непотребни. Затова полицаите бият тия, които ги хранят, дори и на разрешени просетсти, а пред циганите стоят мирно, дори когато те пред очите им извършват престъпления.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: lumix   
Дата:   18-01-10 18:46

Абе сега се сетих! Да сте виждали полицай от тия редовите по улиците, дето не с тубак като в 7-8 месец? Да сте виждали униформен полицай дето е строен без шкембе и паласки?
Само тия с качулките са стегнати и приличат на полицаи!
90% от униформените са някакви торби ....ех ако ги хване едновремешния ми лейтенант да ги пусне по полосата за норматив ....!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: stoyan_5   
Дата:   18-01-10 19:15

Какво значение има колко са полицаите?

Важното е, че системата е пълна с Румяни Желеви, назчени с връзки ... свои деца на колеги.

Непотизмът е изтънчена форма на корупция, която води до погазване на законността и още корупционни действия....

Западняците в докладите си казват, че сме разядени от корупция и дори не го осъзнаваме иго приемаме за нормално ...

Връзкарството и на първо място непотизма са причината за да липсва на практика конкурсно начало ....


Навремето се упрекваха номенклатурчиците, а сега кого да упрекваме ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: lumix   
Дата:   18-01-10 19:19

Е ти пък Стояне, ти да не мислиш, че другите еврокомисари са без връзки? Айде бе? ....Сигурно са деца на миньори? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: danbi   
Дата:   18-01-10 19:32

Тука всичко си е казано. Признал си е човека.
(е, дали може да се вярва на ченге е друга тема)

http://www.vsekiden.com/?p=60246

ПП: Има и музикален съпровод [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: Kanonir   
Дата:   18-01-10 19:40

Ми Тоде айде ти си минал заминал, поне имат някакво "оправдание"... азе като живеех в София им звъня в 1 часа през ноща в районното да им кажа че тъпото заведение срещу нас си е надуло техното и не им стига де се психясват въре, ами кой знае защо са решили че трябва да психясват и квартала, та да вземат да си свършат работата...
Казват пращаме патрула... Верно гледам след пет минути патрулката идва, влизат излизат и си заминават промяна в музиката никаква.
След половин час пак им се обаждам - питам - какво стана?
- Ми пратихме патрулката.
- Ми аз патрулката я видях, ма музиката пак дъни та се не трае...
- Ами знаем, още няколко от съседите се обадиха... Той патрула ги е предупредил....
- Добре де, ама няма ефект, направете нещо!
- Ами нищо друго не можем да направим!

Е после не трябвало да има самоуправство, не трябвало едни колони да им е отрязан кабела плътно до корпуса - ми не трябва, да![smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: n1x0n   
Дата:   18-01-10 19:51

Нещо, което бях писал във ФБ преди време:

615 - Това е бройката на униформените служители в МВР, които се падат на 100 000 жители в Република България. 384 са те във Франция, 210 в Румъния и 160 в Исландия.

13 - това е бройката граждани, които се добавят към списъка на подслушваните от ДАНСС ВСЕКИ БОЖИ ДЕН

България харчи за обществен ред и сигурност с 61% повече отколкото е средното ниво в Европейския съюз.

2006 - 57,7% разкриваемост на престъпленията
2007 - 52%
2008 - 48%
Моля да се отбележи, че поне 30% от дребните престъпления дори не попадат в тази статистика, защото "вижте, дори и да подадете жалба в районното - ние нищо не можем да направим - само ще си изгубите времето!" /цитирам униформен служител на МВР, след обира в нас/. Тези престъпления нито се водят извършени, нито се разкриват, естествено.

Средната присъда за организиране на мрежа за наркотрафик или проституция е 3,5 години. Средната присъда за кражба на стек вафли от хоремаг - 3,2 години.


и една детска задачка за десерт:
Ако 63 хиляди МВР-йци разследват 130 хиляди престъпления годишно и успеха им е под 50%, то колко престъпления годишно разкрива един служител на МВР?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са полицаите в България ?
Автор: lumix   
Дата:   18-01-10 20:01

от сметките на Никсън:
63 000 полицая - 130 000 престъпления
на 1 полицай - Х престъпления
---------------------------------------

х= 130 000/63 000 = 2 престъпления/полицай

50% успеваемост значи
1 престъпление на 1 полицай / за цяла година

Яко!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.