Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ООД vs ЕООД
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 14:57

Лет дъ батъл бигин [smile]

Фирма от двама души. Това, че при единия вариянт единия ще се води шеф, а другия не няма значение в случая.
Минимални движения по сметката на фирмата, почти никакви приходи, почти никакви разходи, повече от 1000 лева на година движение да кажем, че не се предвиждат. И 90% е сигурно, че разходите ще са повече от приходите.

Началният капитал от 5000 за ООД-то също не е проблем.

Не знам само как стои въпросът с адресната регистрация.

Основното, което ме интересува са осигуровките - как се определят в двата вариянта, понеже май това ще е най-големият разход...

Спокойно, нещата са абсолютно законни, просто някои начинания се случват по-лесно с юридическия гръб на фирма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: tan4o   
Дата:   17-01-10 14:58

капиталът вече е 2лв!



Публикацията е редактирана (17-01-10 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 14:59

Само за ЕООД е 2лв. по последна информация, за ООД е 5000, но в момента в който излезе решението за фирмата може да се изтегли... Поне така ми казаха [smilie11]

Объркана история, а съветът "обърни се към счетоводител" не променя нещата [smilie8]



Публикацията е редактирана (17-01-10 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: tan4o   
Дата:   17-01-10 15:02

глупости, миналата седмица регистрирах ООД, капитала повярвай ми е 2лв!И пак може да си го изтеглиш![smilie5] После сметката се трансформира в разплащателна.
Осигуряваш се върху 420лв 25% или 27%.
Това мога да ти кажа.



Публикацията е редактирана (17-01-10 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: lumix   
Дата:   17-01-10 15:03

Тъй като необходимия капитал е 2лв, делнете си по 2500лв ...и да почерпите! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 15:04

[smilie24]

2453453 човека ми казват 234234 различни неща, но ти си първия от тях, който скоро е регстрирал фирма, така че приемам, че актуално инфо [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: tan4o   
Дата:   17-01-10 15:06

ако се регистрираш през сайта на Търговския регистър спестяваш 50лв от таксата,плащаш 110лв, вместо 160лв.Ако ти трябват бланки за ООД, мога да ти пратя.

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 15:08

Сега е рано още, но мерси [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: tan4o   
Дата:   17-01-10 15:09

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: danbi   
Дата:   17-01-10 15:12

exile, едно дребно уточнение:

При ЕООД не просто единия само се води шеф, а само единия е реален собственик на фирмата. Дребна, но много съществена разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: Императорът.   
Дата:   17-01-10 15:13

АД - най-добре. [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 15:19

Да, това имах предвид и аз данби, да кажем, че в случая има само юридическо значение, но не и реално.

В крайна сметка май ще е ООД.

Императоре, па а дано добутаме до АД някой ден [smilie5]

А някаква разлика в материалната отговорност има ли между двете (изключвайки това, че в единия случай единия е собственик и той я носи, в другия и двамата...), че всичко става... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: Davidoff   
Дата:   17-01-10 15:24

Ми в единия случай носиш отговорност 2 лв, в другия - двамата по левче.

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 15:31

Яката работа [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: ksuhorukov   
Дата:   17-01-10 15:38

Според мен не е малка разликата. Добре е да обмислите нещата преди да действате. Ако е ЕООД, собствеността е на едно лице и само едно лице ще се самоосигурява на 420 лв. Докато при ООД, ще трябва да осигуряваш двамата на тази сума. Ако искаш да спестиш от осигуровки, в ЕООД взимаш втория на договор и осигуряваш на по-ниска заплата. Прецени добре какви са и отношенията между двама ви, в един момент при разногласие... ООД-то става сложна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 15:46

Дали единият ще се осигурява с 60 лева или 40 лева месечно е общо взето все тая, поне аз от осигуровки никога не съм бягал.

Аз при всички положение изпадам в неизгодна за мен ситуация, защото се осигурявам от университета в момента и не плащам реално нищо от джоба си, като не броим зверската такса... А в момента в който има трудов договор съм длъжен да си спра осигуровките от университета [smilie11] което е доста тъпо, защото иначе би било не лош стимул за фирми да наемат служители студенти...


А един въпрос ми е бил интересен също така - мога ли да съм съсобственик в ООД и в същото време да работя някъде с трудов договор на пълен работен ден и какво се случва тогава? [smile]


А моментът с разногласията - то по тази логика човек общо взето трябва да си седи само вкъщи [smile]



Публикацията е редактирана (17-01-10 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: PeterPAN   
Дата:   17-01-10 17:33

Не разбрах, ако регистрирам ООД аз и съдружникът ми трябва да се осигуряваме на минимума 420лв, на които трябва да плащаме 25% т.е около 100лв (всеки) и по 16лв за здравни осигуровки ?

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: Lalinda   
Дата:   17-01-10 17:37

СД [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: asahi   
Дата:   17-01-10 17:40

СД не е вариант за един-двама човека и полу-легален бизнес.

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: danbi   
Дата:   17-01-10 17:42

СД си има неудобства в днешно време, особено ако бизнеса ти е по-сериозен. Най голямото неудобство е неограничената отговорност.

Иначе, в началото беше единствената форма на частна фирма - юридическо лице.

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: тьма   
Дата:   17-01-10 17:48

за социалното осигуряване - върху не по-малко от 420 - 16 или 11 % само за трудов стаж и с още +3.5% - ако искаш да получаваш болнични, майчински или да ходиш на санаториум по програмите на НОИ


Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 17:59

Бизнесът няма да е полу-легален, или поне няма да е по-полу-легален от всеки друг бизнес в държавата ни... Както казах поне първоначалната идея е именно да направи юридически легитимни някои дейности. Нито аз нито френда сме по далаверите, а и за мен няма по-ценно нещо от спокойния сън [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: ksuhorukov   
Дата:   17-01-10 18:22

СД не е вариант, изобщо го отпиши. Осигуровките на 420 лв. излизат месечно около 115 лв с всичко. Няма никакъв проблем да имаш ЕООД или да си участник в ООД и да работиш на трудов договор към друга фирма. Просто там осигуровките ти текат отделно и също са задължителни. Абсолютно нищо друго не се получава.

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 18:33

Само едно нещо не ни остана изяснено, относно адресната регистрация, фирмата има ли проблем да ми е на домашния постоянен адрес? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ООД vs ЕООД
Автор: biso   
Дата:   17-01-10 18:34

ако го правиш само заради осигуровките, по добре регистрирай еоод. такаще плащаш само една осигуровка на 420 лв. другия човек може да бъде назначен във фирмата и да е осигурен на по-малка сума.
това разбира се - ако искаш да спестиш от осигуровките

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.