Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 един чичо от енергото
Автор: мара   
Дата:   28-12-09 21:52

...дойде тука да опрай един рекордоман, дет се скъсА. и разправи за един негов познат, дет живеел на последен етаж и му писнАло от топлофикация. пуснал си там молби, заявления, прошения и известия за квот си требе и как си требе. уж се разбрали. срезАл тръбите, турил тапи, отворил си комина, напрайл си камина, дърва си зел. изкарал миналия отоплителен сезон по живо по здраво, захванал тоя...
....иииии....НЕ щЕш ЛИ-ПОЛУчИЛ СМЕТКА ЗА ПАРНО 900 КИНТА!!! след хиляда перипетии му обяснили, че понеже 2 сезона го греели изотдолу...
[smilie5]
понеже е през много усти, не се наемам да фърлим тежки думи. ма кат знам разни неща, дет сама съм видяла....вярвам.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: asahi   
Дата:   28-12-09 21:56

Праелно! Да си е чел закона.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: slivenski   
Дата:   28-12-09 21:56

В Булгаристан всичко е възможно. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: Стоев   
Дата:   28-12-09 22:00

Имало некакви нови законища за етажната собственост.....[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: HP   
Дата:   28-12-09 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: neuromancer   
Дата:   28-12-09 22:02

така е маре, или целия блок се откача, или всички поотделно духат супата
ти май не си в блок, та няма какво да се притесняваш

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: slivenski   
Дата:   28-12-09 22:03

Моята сметка се дели на три - 1 парно, 2 подгряване на вода и 3 общи части.

Дори и да си спра парното и да си сложа бойлер в банята и кухнята, общите части остават и ги дължа като поп...

Шибана, шибана държава с шибани, шибани закони.

Който не му харесва, да продава панелката и да си купува къща на село. [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-12-09 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: SLR   
Дата:   28-12-09 22:04

не се наемам да фърлям тежки думи- то по Топлофикация требе други тежки работи да се хвърлят, а не думи[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: мара   
Дата:   28-12-09 22:06

бе едни приятели вече 10 годин не плащат и водят дела вече в страсбУрррр. чрез федерацията на потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: HP   
Дата:   28-12-09 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: Стоев   
Дата:   28-12-09 22:58

новата мода е етажната собственост - не знам докъде стигат правата на съсобствениците, но май вееч са големи и могат да осъдят съсобственик в кооперацията....



нека юристите се изкажат

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: asahi   
Дата:   28-12-09 23:00

Напрао го меткаме от 15-тия етаж барабар с кучето.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: mishkyn   
Дата:   28-12-09 23:22

@mara
Настоящата ми шефка беше "забравила" да плаща парното последните четири години,преди три месеца и изпратиха уводомление за опис.След две седмици пристигнаха частни съдебни изпълнители,разбиха вратата на помещението и описаха имуществото,както и имота.Всички действия бяха РАЗРЕШЕНИ от закона.Имотите на госпожата са под запор до изплащане на цялата сума.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: Стоев   
Дата:   28-12-09 23:29

Мишкин, съдебните изпълнители могат да пристигнат и за незначителна сума, било то към ВиК, Парно, Кабелна телевизия, Интернет доставчик, мобилен телефон и т.н., според какъвто договор имат с доставчика на услугата...
Аз също дължа данъци към общината/държавата, макар и в неголям размер, които са неплатени поради липса на известие (разбирай писмото с адреса/номера/р-ра на задължението и т.н.) и липса на време за да ги издиря...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: asahi   
Дата:   28-12-09 23:48

Тая шефка да им беше платила една вноска 500 лева и да си организира разсрочване, вместо да и чупят вратата.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: Стоев   
Дата:   28-12-09 23:51

Най мразя да съм длъжник. Та по този повод се сещам, че Асахи май щеше да ме черпи една бира за нещо или аз него - хубаво ще е да се видим и да уточним размера на задълженията....


Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: Lalinda   
Дата:   28-12-09 23:55

[smilie3]

Записала съм си на едно листче, което си държа в портмонето, абонатните номера по всичките ни договори и сметки, проверявам ги в мрежата и ги плащам без да чакам известие.
[ezik] [ezik] [ezik]

Забавя ли се, винаги ни начисляват лихва, дори известието да е било пуснато в кутията ни в деня на падежа.

[smilie10]

От две-три седмици и ние си имаме печка, триъгълна, палим си я с дърва.
Добре, че блокът ни е от времената, в които са ги строили с комини.
Чудно, дори никой от съседите не е разрушил комина в апартамента си, за да се разширява...
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: asahi   
Дата:   29-12-09 00:02

Имам в порфейла една синя карта на Fast Pay с баркод. Като имам кеш минавам през една каса в махалата (няма опашки), показвам картата и лелката ми казва какво и къде дължа. Плащам накуп и прибирам една шепа бележки.

Търсете касите на Fast Pay, синя табела.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: roza2   
Дата:   29-12-09 00:05

Автор: asahi
Дата: 28-12-09 23:00

Напрао го меткаме от 15-тия етаж барабар с кучето.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: djogata   
Дата:   29-12-09 00:12

Мда... На мене една от банковите сметки ми е директно вързана към ЕГН-то - и това е така за всеки, който притежава ЕГН от държавата, в която живея.

Ако имаш само една сметка, то тя автоматично ти се връзва с ЕГН-то. Без сметка практически не можеш да живееш, защото аз не съм чул на някой да му плащат заплатата в кеш. Така че няма бягане. Държавата знае поне една твоя сметка, и може да си дръпне пари от нея, когато те сметне за длъжник.

Държавните институции имат достъп до тази информация. Също така работодателите и бирниците. Това става чрез нещо като БГ гражданския регистър.

Тоест - ако дължа пари на някоя институция, направо си вземат [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

(или ако институцията ми дължи пари, направо ми ги връща). [smilie21]

Примерно, миналата година бях забравил да платя таксата за телевизия. Пратиха ми някакви предупредителни бележки, но мен пак ме домързя. Накрая просто ми приспаднаха ТВ таксата от парите, които имах да вземам от надвзет данък общ доход. Остатъка директно пристигна на банковата сметка (която, естествено, никога не съм предоставял нито на данъчните, нито на телевизията - но банката ми по закон е регистрирала тази сметка в държавния регистър).

Бас ловя, че ако "забравя" да платя някоя такса, парите просто ще зачезнат от сметката ми [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: mishkyn   
Дата:   29-12-09 00:13

@asahi
След уведомлението платихме 30% от дължимата сума в касата на Топлофикация на "Ястребец",според уверението на намиращият се в момента там юрист-консулт на дружеството(както и според адвоката на шефката) това наше действие и касовата бележка трябваше автоматично да прекратят процедурата за опис.По късно обаче съдия изпълнителят ни уведоми,че въпросната бележка няма никаква стойност и единственото възможно решение е плащане на дължимата сума в неговата каса,а не в Топлофикация,тъй като отговорността за събиране на задълженията е прехвърлена на него.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: djogata   
Дата:   29-12-09 00:15

А такси, които се плащат регулярно - телефон, електричество, топло, лизинги, абонаменти, интернет, данъци за кола и апартамент, разходи за бензин и т.н. - се приспадат автоматично. Просто на първо число безвъзвратно си заминава една част от заплатата [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: asahi   
Дата:   29-12-09 00:23

Мишкин, не сте сключили споразумение за разсрочването. Това би бил новият ви договор, който изключва намесата на съдия-изпълнител. Юристът, с когото сте се срещнали, не е на ваша страна. Съдия-изпълнителят работи на процент вероятно и е заинтересован да описва и продава. Това му е работата.

Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: Стоев   
Дата:   29-12-09 00:31

Мишкин, с топлофикация "няма лабаво" ако те нарочат, макар и да имат хиляди длъжници...
до миналата година си плащах през нета редовно, после отидохме на море есента (без достъп до нет) и възможността за плащане през нет изчезна, защото имах натрупано задължение от 7лв - излиза ми съобщение "стари задължения" или нещо подобно...още ги чистя на части[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: един чичо от енергото
Автор: riddick   
Дата:   29-12-09 00:41

Минавам от време на време през Epay.bg[cool]
Като видя задължения слагам по едно тикче пред тях и натискам един бутон. Плащам само с едно разхождане до банката, някой ден, когато аз имам време. Опашки пред компира в къщи до сега не съм забелязал.

Разбира се остава проблема с липсата на бележки.

Някой има ли наблюдения до колко това е нездравословно?
И до колко е валидна една принтирана страница с данните за съответните плащания[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.