Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 телефон 112
Автор: Vinsent   
Дата:   27-12-09 14:22

Съжалявам, че пускам тази тема сега, по прозниците! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: ivanov_id   
Дата:   27-12-09 14:27

Изобщо не разчитайте на неграмотните и некомпетентни оператори на този телефон да ви решат проблемите.

Звънете на:
165 - Полиция
160 - Пожарна
150 - Бърза помощ

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: Vinsent   
Дата:   27-12-09 14:32

Представете си зад блока Ви, на паркинга виждате две коли с младежи, повече от час стоят без да изключват двигатели.
Едната е ударена сериозно отдясно, смачкана е дясната страна. Върху предния капак и предното стъкло лежи човек, мисля вече около 10-15 мин.

Обаждам се на 112 [smilie2]

Почват едни въпроси. Правят ли нещо престъпно?!!! [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Кой е номера на колата??? [smilie10]

Отговарям. Г-жа, не мога да преценя да правят нещо определено, но ситуацията не е стандартна. Ако има наблизо патрулка, да дойде да ги провери.

Оговарят ми грубо отново: правят ли нещо престъпно? [smilie9]

........
.....
...

ВЪПРОС: ДО КОГА ЩЕ ТЪРПИМ ТЕЗИ ХРАНТУТНИЦИ, ВЪРШАТ ЛИ ВЪОБЩЕ НЯКАКВА РАБОТА. ОТ НАШИТЕ ДАНЪЦИ СЕ ХРАНЯТ?
КОЙ ГИ КОНТРОЛИРА?
НА КАКЪВ ЗАКОН СА ПОДЧИНЕНИ?

Само за сравнение да кажа, че ако настъпи такова съобщение в Германия, моментално на местото ще цъфне патрулка. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: emovla   
Дата:   27-12-09 14:33

Сигурно тъпите офци имат чек лист да определят дали да те препратят към полицията или бърза помощ или и двете...

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: asahi   
Дата:   27-12-09 14:35

Излъжи ги нещо благородно. Например, че свалят гумите на съседната кола.

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: vangor   
Дата:   27-12-09 14:38

Само полицията може да дойде първа - всички останали идват след тях

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: fff   
Дата:   27-12-09 14:38

А защо трябва на 112 да се звъни?

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: asahi   
Дата:   27-12-09 14:39

165 обикновено не вдига.

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-12-09 14:39

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: Vinsent   
Дата:   27-12-09 14:42

ПРЕДЛОЖЕНИЕ: ДА СЕ ЗАКРИЕ 112, ДОКАТО НЕ БЪДЕ СЪЗДАДЕНА НЕОБХОДИМАТА ОРГАНИЗАЦИЯ И ЕФЕКТИВНОСТ! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: pmartinov   
Дата:   27-12-09 14:43

Генерал Емел Етем има по-важна работа ![smilie24]

Моля ви не я занимавайте с вашите глупости [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: vangor   
Дата:   27-12-09 14:44

В цяла Европа го има и действа много добре- може би и тук ще заработи качествено след 10 години

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: asahi   
Дата:   27-12-09 14:45

Е.Е. вече няма нищо общо. Даже министерството не съществува. Дейността е поета, мисля, от МВР.

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: vangor   
Дата:   27-12-09 14:46

Нали сме в Европата

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: pmartinov   
Дата:   27-12-09 14:48

Само по документи сме в Европа [smilie3]

Дефакто сме Bulgaristan...

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: vangor   
Дата:   27-12-09 14:49

Ще ги надминем ние европейцитеее

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: мара   
Дата:   27-12-09 19:04

винсент, понеже сме в българия и нямам никви илюзии, да та питам...кво стана после? има ли развитие? звъни на 166.

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: bobihot   
Дата:   27-12-09 20:30

Като съм гледал филмите и сравнявам с 112"
-ало-убиват ме
-ама господине - сериозно ли говорите?
-дда
-ами дайте някой от нападателите да потвърди..
Само веднъж ми се е налагало за зейнал кладенец поради пробита тръба, а си играеха деца. по отговора им си помислих, че е ушла работата, ама на другия ден имаше аварийка и оправяха. Според мен е задължително да се разделят телефоните на спешни и информационни, защото на него можело и пица да си поръчаш?!? [smilie11] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: dramli   
Дата:   27-12-09 22:37

След Нова година няма вече 150,160,166 и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: Todd   
Дата:   27-12-09 22:48

Веднъж щерката звънна на тоя телефон - реагираха за 10 мин ...

Странно , за един електричести стълб ставаше дума.

Сигуно са се объркали !!![smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: dramli   
Дата:   27-12-09 23:19

Системата, като всичко останало през последните години/да не казвам колко / е ненужна, насила наложена и в крайна сметка побългарена !!!
За нея Брюксел преди години отпусна 80 мил. но не ги усвоихме .Тогава те ни глобиха 20 мил. и прибраха осемдесете . Наложиха ни да я внедрим въпреки всичко и за наша сметка. Изградихме я в спешен порядък за около 100 мил. Т.е. тя ни струва около 200 мил !!!!!!
За нея .Програмния продукт е немски писан на англ. и преведен на БГ. Бедна ви е фантазията какъв интерфейз има. Ще кажа само ,че на активен бутон пише "изчакай" и ред др. тъпотии. Няма оператор,или координатор или диспечер /елементи от системата обвързани със физически лица /,който да се справя с пълния капацитет на системата . А капацитета с който работи системата у Бугарско е под 50 % от възможностите и !!!!!!!
Логиката е следната : /Хипотеза / Ти си в средно голям град и те нападат някъде зад някое районно управление . Звъниш на 112 и разговаряш с "Оператор" /слабо заплатени служители, който и представа си нямат от това защо са там но са връзкари и не са могли да намерят другаде реализация /.Оператора е в друг град и представа си няма от града, за който му говориш. Разпитва те и записва съобщението ти на така наречената електронна карта/време от минута до .........да кажем две ,три/.След това ,съобщението се изпраща на координатор,който чете написаното и преценява на кого да го изпрати/полиция ,спешна помощ,гражданска защита,пожарна,морска спасителна и ..т.н. -време, около минуа.Да кажем на полицията.Диспечера от полицията/едно работно място позиционирано в областните дирекции. От там дежурния отново чете, ако не му е ясно пита или прави обратна връзка с подалия съобщението и после го предава на дежурния от съответното районно на чиято територия е проблема . Чак тогава този дежурен изпраща служители на полицията патрул ил и др. на мястото .Тъпотия !! Да кажа само ,че тези оператори и координатори са разположени само в шест такива центрове !!! От цяла българия само шест !!! Докато преди това тел. 166,150,160 и т.н. бяха разположени на десетократно по малки райони !!!Т.е. покриваха районите на районните полицеиски управления ,районите на районните противопожарни служби ,районите на спешните екипи .....т.н. сега вече това няма да го има !!!!Забавянето в крайна сметка е продиктувано от така наречения ефект на снежната топка и от невъзможноста на малкия брой центрове да поемат цялата лавина от обаждания !А иначе служителите не са намалели .Напротив увеличен е броят им .Въпрос на организация !! Баща ми казваше Да пази Бог от три неща : Англииска колонизация,германска окупация и бъллгарскка органицация !!!!
Но най-лошото е, че тези от който завси решаването на този проблем ...незнаят какво да правят !!!!!!!! Вервайте ми !!



Публикацията е редактирана (27-12-09 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: trace74   
Дата:   27-12-09 23:31

"но са връзкари и не са могли да намерят другаде реализация"

Големи връзкари, нема що. Заплата от 350-400лв.
и 12 часови смени. Да не говорим, че непрекъснато напускат и идват нови.
Е, не че няма и такива де.

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: dramli   
Дата:   27-12-09 23:39

Връзкари са, за малките градове и тази заплата е лукс !!!!!!
Иначе мойте уважения към труда им !!
Те не са виновни ,че са ги докарали до този хал с тази разбита икономика !!!Хората биха работели нещо др. ако имаше къде и какво .
Не казвам ,че са излишни .Длъжностите ,който изпълняват са ненужни !!!
Десетилетия наред старата система работеше !Какво като не е № 112 .Нима цифрата в случая има значение !? Е може би, има !! Като дойде сър Джон от европата да не се затруднява много !! Нали за него е всичко това . Те, като имат 112 ние си имаме 150,160,165,166 ..

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: fogost   
Дата:   28-12-09 05:29

Добро утро.
Ще започна направо по темата.
Аз лично съм останал впечатлен от бързината за реакция след обаждане на 112.
Обаждал съм се не веднъж и винаги са реагирали адекватно.

Ще разкажа за два случая.
На крастовището на Резбарска и Магахан, иначе казано пред входа на Балкан Стар Аутомотив в София, беше разлято някаква мазна течност, която беше направила пътното платно като парзалка, всички едвам спираха и респективно едвам тръгваха.
Реших да се обадя на 112 преди някой да се е засилил да хване жътия светофар и от като мине от другата страна да се забие във вечно образуващата се колона.
Звъннах, обясних за какво става дума, бяха доста любезни, затворих телефона и продължих.
На следващия светофар, което е на 1 мин макс ми се обадиха от Столичен Инспекторат за потвърждение, обясних им да побързат преди да е станало "мазало", те отговориха, че изпращат да се почисти, благодарих им и затворих.
Връщайки се обратно след 30 мин, вече беше изчистено!
Да, не знам дали 40 мин са бързо реагиране, но пък като допусне факта, че можеше да не се изчисти изобщо, мисля, че е добре.

Втора история.
Седейки на светофара на крастовището на 1-ва Българска и Каменоделна, горе при гробищата, забелязвам страхотни висулки на една сграда на ъгъла. Под висуките, които са с размери по 1м до 1.5м е точно тротоара, по който непрекъснато вървят хора!!!!
Сградата е висока 2 етажа, стара архитектура, демек доста висока и ако падне някоя висулка на главата на някой, считайте, че е до там.
Обаждам се аз, обясних горе написаното, благодарих и затворих.
След 1 мин ми звънят от гражданска защита за да им потвърдя.
След 20 мин вече почистваха висулките!

Тъй, че явно има какво да се доизкусурява, но явно системата работи.
Възможно е да има пропуски и неуредици, каквото за мен е повторното обаждане от дадената институция, която трябва да реагира, но всъщото време оставам доволен, с лек резерв, винаги има какво да се желае!

Поздрави!
Хубав ден!



Публикацията е редактирана (28-12-09 05:31)

Отговори на това съобщение
 Re: телефон 112
Автор: Diandimov   
Дата:   28-12-09 06:58

Ми радвам се че 112 работи безотказно!

Наистина.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.