Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Какъв малък автомобил да избера???
Автор: юнга   
Дата:   21-12-09 14:58

В дух с протоколите от Киото, Копенхаген и т.н.,както и поради увеличаващият се недостиг на места за паркиране,възнамерявам да купя през следващата година малък автомобил.
Кошницата остава само за дълги пътувания, а новата, ще се ползва предимно за градско и пазаруване, както и преходи до 100на километра.
Предпочитат се модели около 2005та +/- 2 години.Такива модели, в които поне ще мога да вляза и да седна със "спътничката".[smile] Едър съм все още, въпреки, че започнах да се смалявам. Без значение дали ще бъде дизел или бензин.
Допълнително условие е да с автоматични или полуавтоматични скорости, защото отдавна съм отвикнал употребата на други.
Това предполага да се избира и между автоматична скоростна кутия, полуавтоматична и КВТ/клиноремъчна/, за което ще помоля за допълнителен съвет, какъв тип кутия е за предпочитане?
Да не харчи повече от 7,5-8 литра на сто в града.
Двойно задвижване не е необходимо. Зимно време се избягва шофирането.
Екстри няма смисъл да се обсъждат, те ще се гледат после.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: asahi   
Дата:   21-12-09 15:01

Избягвай автоматични рено, че нямат добър сервиз за кутии.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: nodoubt   
Дата:   21-12-09 15:03

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/sqzi0876.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/lwil2088.JPG

Тоyota Yaris

с колкото може повече натъпкани екстри.

единствен недостатък - ниска предна броня.


Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: ffwd   
Дата:   21-12-09 15:04

40% от пишещите по-долу ще се смеят, но категорично бих избрал Renault Twingo за целта. Ползвал съм го като втори автомобил (първи - лагуна) и мога само плюсове да изтъкна. Изминати с него 130000 км [smilie24]

Редакция - от въпросните години откривам само с механични кутии на нашия пазар.



Публикацията е редактирана (21-12-09 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: юнга   
Дата:   21-12-09 15:10

Автор: asahi
Дата: 21-12-09 15:01

Избягвай автоматични рено, че нямат добър сервиз за кутии.

Те и кутии нямат. Не само сервиз. Това ДПО/АД4 е като руска рулетка, а като те видят в серивза с такава и те гонят да купуваш друга.
От друга страна, полуавтоматичната на Туйнго може да се кара и не била трудна за поддържане.
И се чудя, защо след като купиха част от Нисан не слагат автоматици на Джатко и накараха Джатко да се забие на КВТ тема?
Завода в който правят ДПО/АД4 със Ситроен, пежо и Сименс би трябвало да се е изплатил вече.Ила да правят нещо на Джатко там или да го затварят.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: юнга   
Дата:   21-12-09 15:12

ffwd, пазарът няма значение. Мога да взема от Италия, Холандия, Испания и Германия.
Имам много добри връзки в тези страни.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: ffwd   
Дата:   21-12-09 15:14

Ще го имам предвид и ще се консултирам, когато дойде време да ъпгрейдна лагуната [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: ilchoni   
Дата:   21-12-09 15:14

аз съм с пежак 206, дизелче, и си ми е перфе за градски условия. Харчи изключително малко, пък извънградско - направо си е евтинийка.

Ма не е автоматик, а това явно ти е условия ....

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: Marillion   
Дата:   21-12-09 15:18

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gazy4429.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/yxnx9578.JPG


и немаш грижи. Автоматика им е перфектен. Лесно обслужване на кутията - веднъж на 60 хил. се сменя масло.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11259434515629967&f1=details

Тук има една за 8 бона.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: asahi   
Дата:   21-12-09 15:21

Ауу, това голяма пръчка. Карах такова. Вътре пластмасак, вози като каручка, ама поддръжкатае на цената на Мерцедес.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: юнга   
Дата:   21-12-09 15:22





Публикацията е редактирана (21-12-09 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: юнга   
Дата:   21-12-09 15:23

Автор: ffwd
Дата: 21-12-09 15:14

Ще го имам предвид и ще се консултирам, когато дойде време да ъпгрейдна лагуната [smilie24] [beer]

Щом си свикнал на Лагуна, може би 2,2dci/2001-2007/ с автоматик. Кутията е японска на Айсин/Тойота/ и се ползва и от Опел, Сааб, Волво и в много американски модели. AF33 с 5 скорости.


Отговори на това съобщение
 Re: Малък автомобил???
Автор: da.fo   
Дата:   21-12-09 15:36

Аз си карам Matiz-a на метан с разход извънградско 3,60 ЛЕВА !!!, градско 4,00 ЛЕВА, а с климатик 4,50 ЛЕВА [smilie21] и на никого не го хваля защото веднага ще почнат - корейски боклук и т н , ама Tico-то бе най предпочитаното мини такси(аз само 300 000 му навъртях на моето)и го продадох в идеален вид [smilie3] за да се кача на Матю [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: юнга   
Дата:   21-12-09 15:47

Автор: da.fo
Дата: 21-12-09 15:36

Аз си карам Matiz-a на метан с разход извънградско 3,60 ЛЕВА !!!, градско 4,00 ЛЕВА, а с климатик 4,50 ЛЕВА [smilie21] и на никого не го хваля защото веднага ще почнат - корейски боклук и т н , ама Tico-то бе най предпочитаното мини такси(аз само 300 000 му навъртях на моето)и го продадох в идеален вид [smilie3] за да се кача на Матю [smilie21]

Карах инцидентно такова нещо/Matiz/ с ръчна кутия.
Придвижвах се в града, но когато се наложи да отида на 40 км с него,бе приключение.
Отпред беше просторно за малък автомобил и с много добра видимост. Градско даде 8,5 във Варна.За двигателчето се носят легенди. Май е от Мицубиши.На това което карах /служебна кола/, му бяха разбити тампони на задното окачване и друсаше ужасно. Също така се клатеше ужасно-като лодка.
Като се замисля сега, двигателчето наистина радваше и много бодро пееше. След 90км/ч, ако ги набереше, беше много шумно.
Разбира се, бидейки служебна кола, бяха й взели душицата.

П.С. Автоматикът е на Джатко ако се не лъжа и е от здравите.



Публикацията е редактирана (21-12-09 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: photostoykov   
Дата:   21-12-09 15:51

Подкрепям с един глас ffwd!
Вече трета година караме със съпругата ми RENAULT Twingo, 1999 г.
Е-е-е-е, нЕма тИкъФ УФтУмубиУ!
Това е градският автомобил за средно-заможните люде...

[smile]



Публикацията е редактирана (21-12-09 15:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: юнга   
Дата:   21-12-09 15:58

Автор: Marillion
Дата: 21-12-09 15:18

и немаш грижи. Автоматика им е перфектен. Лесно обслужване на кутията - веднъж на 60 хил. се сменя масло.

Marillion, не се съмнявам в качеството на Мерцедес, но се оказа, че А класата има апетит като на доста по -голям автомобил.
Да, прекрасна динамика, но лакомо нещо.
Дори дизелите харчат около 8 л в града.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: the_drug   
Дата:   21-12-09 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: Todd   
Дата:   21-12-09 16:29

Гледам има некви реклами на пежо 206 + - не знам кое му е плюса но това е правена кола .

За предпочитане е винаги кола която е правена през годините - така че ако саму турили и + е екстра !!! [smilie19]

А пък ако е и нова [smilie24]

Автоматични скоростни кутии .....не си слагай таралеж в гащите .Особенно автоматици на малки коли ...



[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: Marillion   
Дата:   21-12-09 16:34

юнга CDI-то, харчи 4,2 извънградско и 6 градско. Среден разход - под 5.

п.п. Верно е че са много пластмасови вътре.


Аз за градска кола имах една фиестичка 1.1 бензин, 91-ва година. Разхода и беше 4-5/100. Нема такъв дзвер - с фиестата съм влизал там, където джиповете не щяха. Със сълзи на очи я продадох тая кола. Взех и 1600 лв преди 1 год.

За 4 години и смених само 2 тампона и 1 съединител. Навъртях 130000 км. с нея.
Май пак ще си купя една, че да ходя за риба с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: НАСОО   
Дата:   21-12-09 16:36

тоде един приятел имаше Смарт дизел, полуавтомат и го карахме 1година (деба и пущината нищо не гори) кой го свари, все по нашите врачански пътища дето и конете почиват че им се натъртват копитата от дупки и бабуни - един дефект не даде. Накрая го трампи за едно АТВ и момчетата даже се радваха колко бил запазен..незнам откъде извади тая душа

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 16:41

Аз давам 1 глас за малка японска, с автоматична скоростна кутия!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: Todd   
Дата:   21-12-09 16:48

Автор: НАСОО
Дата: 21-12-09 16:36

тоде един приятел имаше Смарт дизел, ...


А бе има - не казвам че няма но е почти като тото - трябва ти много късмет .

Иначе много нерви много чудо ....

Не че нема да ти я направят ....ама да ти кажа ли колко яриса са ми минали през ръцете ???? 2 хилки му е контролера де управлява глупавата обикновенна кутия с електромотори белким стане типтроник !!![smilie18]

а Смарта е смарт - като му се преебе ключа му блокират скоростите !!! Ама е го де е Солун - за ден и си в движение !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: юнга   
Дата:   21-12-09 16:51

Автор: Todd
Дата: 21-12-09 16:29

Гледам има некви реклами на пежо 206 + - не знам кое му е плюса но това е правена кола .

За предпочитане е винаги кола която е правена през годините - така че ако саму турили и + е екстра !!! [smilie19]

А пък ако е и нова [smilie24]

Автоматични скоростни кутии .....не си слагай таралеж в гащите .Особенно автоматици на малки коли ...


Няма да стане Тоде.
Тука станахме кола, върху кола. Светофар се взима на едва на 3то светване на зеленото. А и да тренирам пак ръчкане и ритане на педали на стари години, забрави.
Колата е добра, но скоростните им кутии куцат.
Автоматичната е АЛ 4, а немците съобщават и за склонни към повреди дори ръчни кутии.

Marillion, 160 харчи точно 7,7л по заводски данни. 170 също. Нафта. С 5 степенен автомат.Бензиновият 140 -10,4л.
При нормално каране това е 200-400 лева разлика от по-икономичните и не е проблем, но ще се мисли.

НАСОО, за Смарт не съм забравил,но предпочитам да мисля накрая за него когато има какво да сравнявам.



Публикацията е редактирана (21-12-09 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: юнга   
Дата:   21-12-09 17:31

Автор: Todd
Дата: 21-12-09 16:48

2 хилки му е контролера де управлява глупавата обикновенна кутия с електромотори белким стане типтроник !!![smilie18]

Тоде, подобни са на Опел, Фиат, Рено, Форд.
Всички полуавтомати ли са с тези проблеми?
Имаш ли поглед и върху други модели?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв малък автомобил да избера???
Автор: НАСОО   
Дата:   21-12-09 18:20

[smilie5] е и аз си взех алфата с ръчка, нищо че имаше колко щеш с полуавтоматици[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.