Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Атака и новините на турски
Автор: юнга   
Дата:   09-12-09 20:38

Тук:

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=159584

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-09 21:44

В Германия има ли новини на турски? Или в Холандия или Франция на арабски? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-09 21:45

Има много културни и информационни програми, а и хората си карат на сателит... Интеграцията се провежда по по-благонравен начин... До колко е успешна е друг въпрос, Амиго [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-09 21:47

мдааа, скоро ще разберем има ли я таз интеграция или ние ще трябва да се итегрираме [smilie3] [smilie5] [smilie5] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-09 21:48

От друга страна, искам да попитам знаещите:
В държави с повече от един официални езици, новините на колко езика се излъчват.
Лично аз не си спомням официалните канали в Белгия да предават новини И на фламандски..., може и да бъркам.
Как е в Швейцария?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ffwd   
Дата:   09-12-09 23:51

Аз съм "за" новините на турски език по националната телевизия. 10% от българските граждани са с турски майчин език. За издръжката на БНТ плащаме всички заедно. Добри новини на турски по БНТ = по-малко Доган. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   10-12-09 00:04

Автор: ffwd
Дата: 09-12-09 23:51

Аз съм "за" новините на турски език по националната телевизия. 10% от българските граждани са с турски майчин език. За издръжката на БНТ плащаме всички заедно. Добри новини на турски по БНТ = по-малко Доган. [smilie24]

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   10-12-09 09:01

Я веднъга и новини на цигански!!! Щом си в България- на бъргарски. Регионални тв-та ако щат и на китайски. Но да пуснеш националната телевизия и да ти говорят на чужд език и да не разбираш нищо[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ffwd   
Дата:   10-12-09 09:05

Признавам, твоите аргументи са по-силни от моите. [smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 798099   
Дата:   10-12-09 09:15

Излъчването на каквито и да било предавания по националните медии на чужд език означава само едно - държавата признава, че е многонационална.

А оттам, до искането за автономност има само една крачка.

За пример можете да вземете "братска Македония". Вече си имат и университет на албански. Може би гърците няма защо да се дърлят за името на държавата - албанците ще се погрижат тя да изчезне в най-скоро време.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   10-12-09 09:37

"Лично аз не си спомням официалните канали в Белгия да предават новини И на фламандски..., може и да бъркам."

Белгия е териториално разделена на френска и фламандска част - те са повече федерация отколкото единна държава. Затова си имат френска обществена телевизия и фламандска обществена телевизия. С големите частни канали е същото - има френски и фламандски.

Само че не бива автоматично да се правят сравнения с други държави. У нас си имаме слабообразовано турско малцинство, което е под влиянието на местни политици от една страна и на Турция от друга. Колкото повече безплатни образователни и информационни предавания им предложи държавата, толкова по-трудно ще бъдат манипулирани. И обратно - колкото повече ги изолираме, толкова по-често ще излизат новини за учредени турски партии и възгласи за автономни републики.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   10-12-09 09:42

А по френския канал има ли от 17ч. новини на фламандски? И обратното? [smilie11] За регионален канал само на турски съм съгласен. Плащат данъци - да зяпат. Но по националната телевизия да ми пърпорят на турски - [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   10-12-09 09:46

Абе, току-що казах, че автоматичните сравнения са тъпи.
Няма нужда да имат новини на другия език, защото Белгия е колкото половин България - телевизиите се хващат навсякъде. Който иска да му дуднат на неговия си език си гледа своя канал.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   10-12-09 09:48

Изглежда, че пропускате нещо.
За мен нуждата от такива новини е ясна и обоснована.
Интересното в случая е друго.
Волен Сидеров отлага решаването на въпроса с нарочно писмо до комисията.Не Ахмед Доган, а Волен Сидеров.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-12-09 09:49

Кой от вас пък отделя повече от 30 минути на БНТ на ден? Телевизията има къде къде по-сериозни проблеми от някакви 10-минутни новини на турски език.

В кръга на майтапа: И по БНР всеки ден имат емисия на руски и френски. ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   10-12-09 10:09

Това за нивото на река Дунав ли ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-12-09 10:16

Швадейлвайс - нон со жмо.... :Р

А Дунав даже не минава през Франция и Русия. :Р

Българска работа. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   10-12-09 10:41

Не е баш българска. [smile]

Немският, френският и руският са официалните езици на Дунавската комисия. Сега Дунав не стига до Русия, но преди 60 години, когато подписват втората Дунавска конвенция Измаил беше в СССР.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.