Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 30км/ч
Автор: юнга   
Дата:   08-12-09 00:28

Алекси Кесяков - секретар на Обществената комисия по пътна безопасност в МВР.
Привидели му са зони някакви. В Европа, където ограничението било 30км/ч.Та видите ли и тук това да бъдело максимална скорост в населените места.
С други думи, вече началника няма да вади от бюрото си знака с ограничение 30км/ч, а ще се сбъдне мечтата на милиционера, всички да са в нарушение, а пък милиционерът с пълна гушка.
Днес като прочетох това глупаво недомислие се опитах да карам с тази скорост. Е не става.
Да го питам този Кесяков, как ще отпуши задръстените градове с тази скорост?
Какво ще стане автомобилите ни и с джобовете ни?
Може ли такава глупост да се кара само на първа?
То няма да е преразход на гориво, няма да е прегряване, ремонти и т.н.
Загрижил се човека за безопасността.
Ами като се загрижил, да види по какви пътища и улици караме?
Да види каква е транспортната схема на градовете ни?
Да се разходи, да потърси "зелената вълна" и да я донесе, а не да фабрикува измислици.
30км/ч му се приискали.
А после като дойдат колите пред парламента какво ще обяснява на Батман? Ааа?
И да го накара Батман да шофира един ден с 30км/ч, че да види една безопасност.
Не е безопасността причина.
Келепира е пак причина.Глобите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-12-09 00:31

Веллосипедът ще бъде още по-бързото градско превозно средство. И без това средната скорост в града е доста по-ниска от 30км/ч.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: papi   
Дата:   08-12-09 00:31

ще си спрем автомобилите от движение
тогава

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   08-12-09 00:32

Средната. А каква ще бъде с максимална 30?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   08-12-09 00:34

Малоумно [smilie18]

Ограничението си е 50 дори и в параноични места като Швеция и Норвегия, където за превишение на скоростта може да те вкарат в затвора.

Само на най-кофти местата има ограничения 30 или 40 (това в жилищни зони, в които и без това в България ограничението е 20, или 30, не си спомням).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   08-12-09 00:39

пълно е с гении, дето видели нещо, недоразбрали и айде

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   08-12-09 00:40

Вижте ся... Гражданите... Гражданите ли? Народът в БГ територията трябва да бъде тормозен нон-стоп... Ако го оставят да си надигне главицата от калта, може и да забележи какво крадене пада и да се разбунтува... Така...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   08-12-09 00:55

А колко знака трябва да се сменят, не ми се мисли?
А какви пари ще струват само знаците...
Браво!Кесяков!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   08-12-09 01:25

Може и да има зони дето се кара с 30 в градовете, но по големите булеварди в много държави е до 70км/ч.

Незнам от гъза си ли ги вадят тия данни милиционерите...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   08-12-09 01:29

може да сте сигурни, че мильовците и дупетатите няма да карат с 30 км [cool] само олигофрен може да го измисли това [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   08-12-09 06:36

И тука предлага да има такива зони,не в населените места.
Малоумниците искат да глобяват всеки който се качи при пиян.Кой е пиян-ако въведът 0,00 норма, аз как да позная кой е пил бира или боза?
Глоба за всеки който вози пътниците без колан ,дори и на задната седалка-аз няма да ставам пъдарин.пътя ли да гледам или кво правят тези на задната седалка?
Конфискация на колата, ако собственикът й бъде засечен с превишена скорост от над 70 км/ч-тука може и да има смисъл,(щото много бясно карат някои)ама кво правим ако клота е на двама?
И накрая-каквито и глоби и наказания да предлагат,ако не са ефективни полза няма да има никава.Контрол на катаджиите и камери в колите им!

КАТ иска колите да се движат с 30 км/ч в градовете


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   08-12-09 07:25

Това всичко си е прах в очите !!! И сега е 50 из населените места и какво от това ????

Лично аз питам един полковник от КАТ - как така стоят две полицейски коли пред общината , полицаите седят от вън а аз минавам със 140 км /ч покрай тях а те дори не се обърнаха да ме видят кой съм ????

Знаете ли какъв е отговора ??? Мизерен !!!

Не можем да се оправим !!!

Така че ......не се юркайте !!!

Всеки ден виждам полицейски коли без включени фарове и колани !!!

Мизерията е пълна ...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   08-12-09 08:14

Има места където 30 км/ч е разумна скорост Въпроса е как, колко и от кого ще се спазва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   08-12-09 08:31

да раздадат по един електромобил безплатно за из града и съм навит

навънка ще си газкаме с дизелаците както досега [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burningice   
Дата:   08-12-09 09:06

Е пак е добре, щом не са искали човек със знаме да се движи пред автомобила, както е било по-рано ;-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 798099   
Дата:   08-12-09 09:16

djoga, в Германия наистина има т. нар. "30 км/час зона". И тя е в изцяло жилищните зони, но не ж. к. от социалистическия панелен тип, а такива, където има само къщи, някои от които с малки дворчета, и забележи (!)- с гаражи. Колко е чисто и подредено - това е друга тема.

Е, има още една малко подробност - зоните са маркирани, като асфалтираната улица е "пресечена" от зона с павета, широка около метър и често паветата са в червен цвят. Всъщност, улиците, макар и тесни са празни, така че караш с 30 км/час, но се придвижваш бързо, защото това е практически средната ти скорост. В София средната скорост на придвижване е 15-17 км/час, дори маршрутът ти да включва булевардите "Цариградско шосе" и "България", където разрешените скорости са съответно 80 и 70 км/час.

Връщам се към казаното от мен в друга тема: в София (и не само) липсва каквато и да било организация на движението. Опитите да се направи това с "решения" от рода на "синя зона" и ограничение на скоростта от 30 км/час са прояви на административно-управленско скудоумие, нищо повече!

Удивлявям се от това, как медиите се включват и раболепно повтарят глупостите на властимащите. Преди седмица по БТВ излъчиха снимка на дете, сложило колан на задната седалка. ОК, правилникът трябва да се спазва, но кой глупак пусна тази снимка?! Детето беше на не повече от 6-7 години и не беше в столче (седалка), поради което коланът минаваше точно през вратлето му. Мислех, че показват снимка какво не бива да се прави, но телешкият възторг на водещата, подкрепена от вездесъщия гл. комисар Костов ме убеди, че това е начинът!!!

Обобщено: ПРАВИЛАТА СЕ СПАЗВАТ ТОГАВА, КОГАТО В ТЯХ ИМА СМИСЪЛ! Създаването и налагането на правила само за да се "отбие номера" или защото на някого така му е хрумнало, понеже видял, но не разбрал, не водят до нищо положително.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   08-12-09 09:20

При нас такова нещо като жилищна зона нема ...всичко е едно през друго - бизнес , търговски , жилищни и не знам ко си !!!

Това стига за да няма оправия никога !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   08-12-09 10:40

798099, знам много добре как е в Германия, нали все пак живея точно на такава улица (с ограничение 40), на 200км от Германия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 798099   
Дата:   08-12-09 11:16

Предполагам, както и предполагам, че ако скоро си идвал в България, си усетил очевАдната разлика.

Нали се сещаш за вица: ....да направим оперативката в сряда?[smilie25] Е, това е смисълът и съдържанието на повечето "управленски" решения у нас.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Insight   
Дата:   08-12-09 11:22

Ами тя средната като е доста под 30 в центъра на София, това означава, че ако ограничат максималната на толкова, просто ще ти отнеме малко повече време да стигнеш до задръстването при следващото кръстовище, където пак ще спреш.

... ама си е малоумна идеята това да е ограничения за цели населени места.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   08-12-09 11:31

Споко, тука пък имат идеята да ограничат скоростта по градските магистрали до 90 (в момента е 110), за да ограничат отделянето на СО2 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   08-12-09 11:35

Джога, не е споко, защото като направят при вас 90, тука се събужда някой, пие кафе и казва 60. Защото си мисли, че автомобила в 21ви век да се ходи от неговото село до съседното или в краен случай до близкото градче.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 798099   
Дата:   08-12-09 11:41

Insight, аз също написах, че средната скорост в София е доста под 30 км/ч. Искам, обаче, да ти обърна внимание - в София, а не в централната градска част. Там, ако в рамките на работния ден успееш да реализираш средна скорост повече от 5-7 км/ч, е равностойно на подвиг. Говоря за нормално каране, а не в режим "голф двойка с пернишка регистрация".

Само като пример, днес сутринта, на една от улиците по които минавам, в 8 ч. се беше разположил "паяк", който вдигаше именно такъв "Голф". Ха, познай - 5 минути фира!!!

Казвам го като човек, който прави среден пробег в София от 40-50 км/ден. Всеки работен ден! "Рекордът" ми за миналия месец е 75 км. Не се хваля с това, просто искам да ти обясня, защо имам изработено и завършено мнение по въпроса.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Insight   
Дата:   08-12-09 12:18

Прав си 798099, но не всички дни са работни, има месеци, през които София е по-спокойна, има квартали, в които придвиждането е по-нормално дори и в работен ден. Абе не можеш да отрежеш цяла София на 30.

А за центъра в работен ден - от отдавна съм се отказал от колата, ползвам я само в много крайни случаи. Там и на 10км/ч да ограничат - няма да има разлика.
Сутрин като минавам с велосипеда и гледам хората по един по един в колите си на светофара при Университета имам чувството, че гледам някакви извънземни зомбита... ама сигурно и мене ме бие шайбата вече.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   08-12-09 12:21

...не че имам километраж де........[smilie19]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.