Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Инсталирах си втори WordPress, обаче проблем
Автор: Myth   
Дата:   03-12-09 15:54

Инсталих си втори WordPress в директория различна от първия инсталиран, разбира се, обаче каквито и промени да правя по него след известно време, примерно един ден, все си връща до дефоултните настройки и скинове и... постовете ги няма, писах на съпорта от суперхостинг и ми отговориха, че принципно сървъра си функционира нормално, някой има ли идея от какво може да е. Единственото за което се сещам и може да е проблем (сега може да стана за смях защото не съм много наясно с подобни интернет приложения) е че примерно ползват една база данни, не съм създавал нова за втората инсталация, за първия също и може би по подразбиране.... абе там нещо да се бъркат. Някой има ли идея от какво можбе да се получава тая работа?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   03-12-09 17:14

Ако таблиците са с различни префикси, евентуално може да работят на една база.
Работят ли двете инсталации едновременно?
Ако ползваш само едната изтрий другата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   03-12-09 17:16

думата която ти бяга е инсталирах

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   03-12-09 17:16

Е ползвам или по точно имам намерение да ползвам и двете, защото едното си е направено, като сайт, а другото блог+галерия, та искам да ползвам и двете. Иначе работят едновремнно да, но по някое време втората се връща, към състоянието на току що инсталирана.

П.П. За думата, която ми бяга, добре ама първия пост не мога да го редактирам, давай по темата.



Публикацията е редактирана (03-12-09 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   03-12-09 17:23

Ако хостингът го позволява, ползвай друга база, за да е най-чисто.
Странно е, че само 2та инсталация се прецаква.
Да не би да не си изтрил инсталационна директория или нещо подобно и някой робот да те ресетва?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   03-12-09 17:24

Да не би да не си изтрил инсталационна директория или нещо подобно и някой робот да те ресетва?

За коя инсталационна директория става въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   03-12-09 17:29

Не съм инсталирал УП, но някои подобни платформи изискват да изтриеш /install директорията или каквато има там след инсталацията.

http://perishablepress.com/press/2009/05/05/important-security-fix-for-wordpress/

Fix #1: Just nuke it
Simply delete the wp-admin/install.php file entirely. It is not needed after installation.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ARGO   
Дата:   03-12-09 17:40

префикса на таблицата на WP е дефоултен (WP_ май беше)така че си мацнал новия в/у стария. търси си бекъп от някъде.

WP не изисква да триеш /install директорията или каквато има там



Публикацията е редактирана (03-12-09 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   03-12-09 17:48

Като отворих MySQL бази данни се оказа, че има две едната е photosbg_wrdp1 другата е photosbg_wrdp2 явно си има две, ползвам Cpanel i Fantastico Delux. Незнам дали правилно съм се изразил де.
Освен това първия си работи перфектно, само с втория има проблем, така, че бекъм не ми трябва не съм загубил нещо кой знае какво но как да направя таче и втори я да проработи. Тоест видимо той си работи, ама слагам да речем нова тема, качвам картинки или публикувам постове и на другия ден хоп, няма нищо WP-to си е с дефолтната тема постове няма, все едно не съм правил нищо, все едно не съм побългарявал и ...



Публикацията е редактирана (03-12-09 17:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.