Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 При подмяна на лична карта...
Автор: nrk   
Дата:   29-11-09 13:53

...има ли възможност да не ти вземат старата?
Проблемът е, че трябва да си сменя документите около Коледа и да пътувам със самолет след Нова година. Авиокомпанията с която летя изисква номер на ЛК, а пък билетите се налага да ги купя отсега без да знам номера на новата карта.
Навремето в подобна ситуция си запазих стария паспорт (имах една виза вътре), но не знм става ли и с личните карти.
От друга страна ако посоча ЕГН вместо номер на картата дали ще е проблем на летище София???


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   29-11-09 13:55

Doколкото си спомням имаше някакъв вариант да не връщаш веднага картата. Най-добре попитай в райнонното

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kudra   
Дата:   29-11-09 16:33

Не мисля, че има такъв вариант.
При издаване на новата карта, старата дори и да остане в теб по някакъв начин, се обявява за невалидна.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-11-09 16:37

Евентуално могат да я продупчат.
Електронният билет може да бъде получен с лична карта или с международен паспорт. И двете трябва да са във валидност. Номерът на ЛК не е от пъвостепенно значение, особено ако междувременно съшата е сменена с нова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   29-11-09 16:47

Баси, откога почнаха да искат номера на паспорта, за да си купиш билет? И коя е тази компания? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   29-11-09 17:02


Досега не са ми искали номер на личната карта. Винаги само имената.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheBossBG   
Дата:   29-11-09 18:10

Абе тъкмо да почна да те питам коя е тази авиокомпания и съпругата ме подсети, че това с издаването на картата не може да стане. Как ти изтича, като първите лични карти са издадени в началото на 2000 г. За паспорт съм по съгласен, защото те са с 5 год. "годност". А и кой те кара да си взимаш документите преди пътуването? Пуснал си документи за подмяна - пуснал си. Пътуваш си със старата ЛК. Като се прибереш ще си вземеш новите!
И все пак коя е тази авиокомпания, която ти иска номер на лична карта, че ни стана интересно? Ние имаме туристическа агенция и от 10 години до сега не сме имали случай да ни искат номер на ЛК при купуване на самолетен билет.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   29-11-09 18:23

Ако летиш до щатите вече всякакви документи искат предварително, но все пак си мисля че ще искат паспорт, а не лична карта

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   29-11-09 18:52

А кой е казал, че трябва да си сменя картата чак след като срокът й изтече?
Може да я смени и преди това.
[smilie7]

Писал е, че ще пътува след Нова Година - може да е чак през март, примерно (не че ме вълнува).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheBossBG   
Дата:   29-11-09 20:01

А кой е казал, че като му излезне новата карта трябва на часа да тича и да си я смени? Тя може да си виси в паспортна служба докато отиде да си я поиска. А докато старата му е в срок НИКОЙ не може да го задължи да си вземе старата. :P
Както и да е, интересно ми е коя е авиокомпанията, която му иска номера на ЛК. neuromancer, щатите автоматично отпадат от този казус, защото nrk е писал, че му искат номер на ЛИЧНА КАРТА. Т.е. ще лети за ЕС. Където всъщност вече няма и изискване за 6 месечна валидност, тъй като сме член на ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nrk   
Дата:   29-11-09 20:37

Блгадаря на всички.
За съжаление няма как да питам в районното, не живея в България. Валидността на старата ми лична карта изтича в края на Януари, та ще съчетая полезното с приятното покрай прзниците.
Авиокомпаниите всъщност са две, а билетите си купувам чрез виртуалната агенция e-dreams. Прави сте, че е странно да ми искат номер на документа, но испанците напоследък се държат странно (по-американски) парноично оправдавайки се с ЕТА, та не съм изненадан. Всъщност, ако в електронние билети не фигурира никакъв номер няма проблеми, но това няма как да го знам предвариелно.
Вариантът да си запазя старата карта ме устройва, за да си личи че става дума за същия човек, нищо че ще е невалидна и продупчена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kristobal   
Дата:   01-12-09 21:14

имената са важни. има некво ново изискжане за буквата Я. трябва да напишеш че искаш да запазиш имената като на старата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.