Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Молба към скулпторите във форума!
Автор: YVR   
Дата:   07-11-09 12:56

Привет:)!
Знае ли някой, къде в София мога да намеря леяр, леярна? Искам да извадя едни малки неща във мед, обаче не знам къде могат да ми свършат работа! Не знам и къде да търся! Ще съм благодарен за съвет!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: janini   
Дата:   07-11-09 13:02

Лабораторията по леене към Технология на металите в ТУ [cool]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   07-11-09 13:02





Публикацията е редактирана (07-11-09 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   07-11-09 13:05

[smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: E-3   
Дата:   07-11-09 13:17

iPonche, на женския пазар, където продават глинените съдове, продават и глина.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   07-11-09 13:18

YVR , медта се лее по-трудно - пробвай с месинг.За какъв размер на отливките говорим?
iPonche , гипсовите отливки стават най - добре със силикон.Освен че са много прецизни са и за многократна употреба.Провери в магазин за зъолекарски и зъботехнически материали.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   07-11-09 13:22

Силикон, ама как го оформяш? И не е ли много скъп?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   07-11-09 13:25

[smilie8] зъболекарските материали са много скъпи.. има двукомпонентен силикон, от който имам калъпи за сумати фигурки, но и той май ще й дойде скъп. Най-добре зима един обикновен, разрежда го с малко ацетон, намазва фигурката равномерно за да не остане въздух по повърхността, после бута във някаква форма и долива. 5-6дена съхнене, щото е студено и после цепи на две половини, пробива дупки на такива места където после лесно ще заличи мустаците, стяга с една гумена лента и налива със силно забъркан рядък гипс и почуква внимателно докато налива. Може ако има масажор да го ползва за вибрации да излиза въздуха

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   07-11-09 13:28

Ами кажи ми какво ще правиш , че да ти кажа. Обикновено е двукомпонентен и се излива във или около предварително приготвен калъп. След като стегне - 3-5мин. , се разрязва , очиства се от калъпа и в него се налива гипсовата маса.Може да се ползва многократно и е много прецизен . Дебелината на силиконовия калъп не е нужно да е голяма , но все пак зависи от обема на формата която трябва да излезе на края. Дали е скъп или не .... зависи от това какво ще излезе ! За еднократна работа за кеф - не мисля че ще ти се стори скъп.



Публикацията е редактирана (07-11-09 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   07-11-09 13:31

Е аз ще правя калъп от глина и в нея ще излизам гипс, т.е. нещо нещо като негатив на оригинала. ПОсле изливам гипса, той изсъхва и отделям глината и хоп имаме отливка от калъпа

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към скулпторите във форума!
Автор: steeens   
Дата:   07-11-09 13:32

YVR написа:

> Привет:)!
> Знае ли някой, къде в София мога да намеря леяр, леярна? Искам
> да извадя едни малки неща във мед, обаче не знам къде могат да
> ми свършат работа! Не знам и къде да търся! Ще съм благодарен
> за съвет!


За малки неща в мед не ти трябва леярна.Най удачно е да ползваш галванопластика.Виждал съм как се прави,но аз не съм правил.Всъшност зависи и какво смяташ да правиш,дали е релеф или кръгла скулптура?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   07-11-09 13:33

iPonche , колко ще е голяма фигурката?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   07-11-09 13:44

iPonche написа:

> Е аз ще правя калъп от глина и в нея ще излизам гипс, т.е. нещо
> нещо като негатив на оригинала. ПОсле изливам гипса, той
> изсъхва и отделям глината и хоп имаме отливка от калъпа

iPonche,трудно ми е да схвана каква всъщност ти е идеята,ама и ти явно не си особено наясно.
Интересно ми е какво смяташ да правиш после с гипсовата отливка???Защото ако имаш гипсов калъп е доста по-различно положението.От него можеш да направиш восъчна отливка която се използва да се направи следващия калъп/за съставките на който вече не съм съвсем шур/ в който след добро изпичане/300 градуса мисля беше/ се налива разтопения месинг или бронз.
Ако ще правиш само релеф,цялата дандания е излишна,за целта си има леярска пръст.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   07-11-09 13:45

YVR , мога да ти кажа кой и къде в Пловдив може да ти свърши тази работа. Лее бронз, ако не намериш в София ми пиши на лични [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   07-11-09 13:47

И аз нещо не схванах идеята на Ипончето, кажи в общи линии какво искаш да постигнеш. Явно доста хора си имат понятие и ще ти дадат идеи , чрез които да постигнеш най-лесно желания резултат :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   07-11-09 13:51

сега като помислих май Ипончи иска да си моделира нещо докато и пасне на идеите и после да си го отлее от гипс за да и остане за дълго[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   07-11-09 13:56

Каквото искам да постигна знам как да го направя, не ми е за първи път. Хайде със здраве. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   07-11-09 14:02

Насе, именно. Хич нямам намерение да пиля гипс и да къртя - мръсна работа, а и много крехка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   07-11-09 14:19

Абе спамери,що не си направите собствена тема?Тука се питаше нещо друго май,а не с какво съм се занимавал в кръжока Млад самодеец скулптор.[ezik] [ezik] [ezik] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   07-11-09 14:33

Тегля ви една на всички!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   07-11-09 14:35

YVR, извинявай!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: YVR   
Дата:   07-11-09 14:51

iPonche
:)...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   07-11-09 14:53

Ако нещата са достатъчно малки и имаш познат/близък златар/бижутер, можеш да пробваш при него/нея. Успех в начинанието! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: YVR   
Дата:   07-11-09 14:58

Ще ми се да отлея едни релефни формички с приблизителен размер 5/5/1 см! Работите са малки, миниатюрни и целта изисква майстор!...
Хелп ми!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: YVR   
Дата:   07-11-09 15:01

Златар най би ми свършил работа, но пак не знам към кого да се обърна! Просто ако някой е запознат нека сподели! :)!
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.