Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Тънки лаптопи - Dell AdamoXPS vs. Mackbook Air
Автор: asahi   
Дата:   07-11-09 10:50

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/tcij4445.JPG
http://photos.macnn.com/news/0911/delladamoxps-lg3.jpg



Dell показа най-тънкият лаптоп в света

Първото, което привлича вниманието, е необичайният механизъм на отваряне на клавиатурата, благодарение на който работното положение на лаптопа не прилича на нищо от това, което сме виждали досега. Adamo XPS тежи 1,4 кг, като в него са намерили място 128GB SSD диск, процесор Core 2 Duo ULV на 1.4GHz и 4GB RAM памет. Възможностите за връзка включват 802.11n, Bluetooth и два USB порта. Невъзможно тънкият лаптоп ще се продава в Щатите около Коледа на цена 1800 долара.





***
Нека горното да послужи като писмо до Дядо Коледа [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: evelinster   
Дата:   07-11-09 11:27

...се подсмихва под мустак и си гали MacBook Air-a [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: access   
Дата:   07-11-09 19:49

vs. Lenovo Thinkpad X300 vs. Toshiba Portege R500-S5006V vs. Sony VAIO TZ298N/XC



Публикацията е редактирана (07-11-09 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   14-11-09 22:24

Още едно "тънко":


Нетбукът на Nokia излиза на 15 ноември!

Нашумялият нетбук на Nokia ще се появи на пазара на 15 ноември. Първи потребителите в САЩ ще могат да си купят Booklet 3G на цена от $300 при сключване на двугодишен договор с оператора AT&T и плащане на месечна такса от $60 за широколентови услуги. Без договор с оператора, нетбукът ще струва $600. Това е с $200 по-малко от очакваната по-рано цена, съобщи tcmagazine.com. Сайтът Best Buy вече приема предварителни поръчки за Booklet 3G в черен, син и бял цвят.

Миниатюрният компютър предоставя 10,1-инчов дисплей с резолюция 1280х720 пиксела и работи под управление на операционна система Windows 7. Конфигурацията включва процесор Intel Atom Z530 с честота 1,6 GHz, интегриран графичен процесор, 1GB оперативна памет и твърд диск с капацитет 120GB. Налични са също уеб камера, GPS приемник и модули Wi-Fi и Bluetooth.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   14-11-09 22:33

асахи: Впечатлен съм от резолюцията! Браво!

А нещо за маковския нетбук не се ли чува?? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   14-11-09 22:41

Ще се ослушам.
Виж какъв интерфейс са барнали на Asus Eee PC T91.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   14-11-09 22:50

Асус също трябваше да пускат нещо тънко, май с наименованието Seashell, не знам кво стана.
Ама добре вървят нещата де.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   15-11-09 13:42

мдам, тънко и пак тежи повече от кило и е голямо щот са му сложили 10 инча екран... тая година размъквах едно 9 инчово асусче дето ми вършеше чудесна работа, да си преточа картите (малко бавно щот само УСБ има) на външни дискове, да си направя малко предварителна селекция и сложа ключови думи и от време на време да се вържа в нетя, а се събираше сложено на пантинте си в раницата...
.... но (и туй е голямото но), като се има предвид останалото оборудване тия 1.1 килограма отгор си се усещаха, така че за мен нещо:

0.500кг; дисплей =< 9"; батерия >= 6 часа; ExpressCard слот

па може и да не е чак толкоз тънко - гъзарията ми е последна грижа или дет викат руснаците "нам не надо дизайн, нам надо прочность и надежность" [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   15-11-09 14:31

С тези дисплеи на открито за нищо не стават, а и не само, имаше само едно hp mini с матов дисплей, което го биваше.
Става въпрос от уиндоуските платформи, иначе с мак-а няма никакви проблеми навън.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 14:40

бе чак никакви [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-11-09 14:41

И на нетбуците, и на мак еър дисплеите се правят от едни и същи производители. Въпрос на избор е какъв дисплей ще предпочетеш.
Асус ЕЕЕ 900, например, е матов с ЛЕД подсветка и се вижда добре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   15-11-09 14:46

не само че е матов и се вижда добре ами даже се и калибрира добре, не че е от значение де



Публикацията е редактирана (15-11-09 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-11-09 14:49

Потвърждавам. Малко трябва да го поизлъжеш с размерите по време на калибрация, но резултатът е впечатляващ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   15-11-09 14:59

е PC 900 какво го бутаме тук, той е в съвсем друга категория

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   15-11-09 15:04

бе друга е, ама като е за раницата ми е таман за сегашното положение на пазара - знайш кога ще помъкна макбуук еър или споменатите му аналози по самолети и баири - нали идеята е да е малко и леко, па то май само гъзарско[smilie23] - в тоя ред на спецификации стана дума за 900-то


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   15-11-09 15:09

е кой те кара да го мъкнеш по самолети и баири, за там си е асус-а
темата е за хардуер на който можеш да свършиш нещо различно от уеб и прехвърляне на карти, какво общо има асуса
все едно да сравняваме ноутбук с нетбук, имат различно приложение



Публикацията е редактирана (15-11-09 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   15-11-09 15:17

Нетбука на нокията не струва (а първоначално му се бях наточил)

първо - струва 600 европейски
второ - идва с инсталиран Уиндоус 7 Стартер. По принцип Уин 7 е хубава ОС, но Стартер е толкова орязан (а в същото време лапа ресурси) и не си струва тия пари дето ще ги дадеш за него (колкото и малко да са)
трето - тъчпада няма мулти-тъч функции като например Асус ЕЕЕ РС
и четвърто (но най-големият камък в градината) - по първоначална информация не може да увеличиш оперативната памет - с 1ГБ си до живот [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   15-11-09 15:23

За какво са ти 2ГБ, на такъв нетбук и то работещ под севън.
Колкото повече-повече, ама не е фатално.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   15-11-09 15:28

Както казах - Стартер въпреки, че се води най-леката Вин7 дистрибуция лапа ресурси почти като Ултимат 7 - към 400 МБ рам преди да си инсталирал каквито и да е приложения на системата. Инсталираш ли ги и тях - отиват още 200МБ от рамта. Сега отвори няколко прозореца на лисицата и почни да сърфираш и ще видиш защо са ти 2 ГБ рам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   15-11-09 15:29

Пробвай някъде това, което си написал като се появи на нашия пазар, ще се изненадаш.



Публикацията е редактирана (15-11-09 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   15-11-09 15:41

Ще и дам шанс на нокията ако ми попадне, но съм почти сигурен, че заради рамта и заради липсата на мулти-тъч функии на тъчпада шанса да не ми хареса е доста голям. Поне на сегашният ми нетбук потреблението на рам доста често надхвърля 1ГБ.
Иначе като се изключи това нетбука изглежда страхотно и доста функционално, просто не ми става ясно защо от нокия са се ограничили в някои аспекти предвид това, че и цената не е никак ниска (за нетбук). Междо другото машината се сглобява от Компак, само логото отгоре е на нокия [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-11-09 16:23

Тук малко се поувлече.
За да достигне до теб някакво ИТ кашонче трябва да мине през идея, разработка, производство, дистрибуция, а след това и следпродажбена поддръжка. Има и разни междинни, но не маловажни етапчета.
Помисли къде във веригата е Нокиа и Компак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kote   
Дата:   15-11-09 17:06

разходете се до сони центъра в ЦУМ
10 инча интел атом цените започват от 2000 лева

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   15-11-09 17:07

Нокия дава идеята след проучване, компак прави хардуерното изпълнение.

Нокия казва - потребителите не могат да инсталират ОС. компак инсталира Вин7

Нокия казва - потребителите не знаят как се инсталира рам. компак слага 1ГБ без възможност за ъпгрейд защото не искат потребителите да им ровят в машината

Компак казва - хардуерно сме ограничени, не може да сложиме мултитъч функции - греда. Няма човек който да е сядал зад тъчпад с подобни функции и да не се е "пристристил" към тях

Крайният продукт - това е машината, която се харесва на всички, които не разбират от компоти и компютри. Те не виждат ограниченията и за тях това е страхотна машинка .
Аз обаче имам някакви средностатистически познания по хард и софт. Виждам, че има ГПС, 3Г, ХДМИ - все неща, които много малко нетбуци ги имат (събрани на едно място). Но виждам и недостатъците, които за мен са по-важни от вградения ГПС или ХДМИ порт.

Тъй, че не знам нокия как са го мислили... да осакатят така една машина, която иначе имаше потенциял да отхапе голяма част от пазарния дел на Асус в сегмента на малките преносими компютри.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-11-09 17:10

Е ми няма да го купуваме тогава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.