Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 какво мислите за глупавите покупки на жените
Автор: slav4cho   
Дата:   24-10-09 18:19

не казвам че и мъжете не купуват глупави неща но винаги съм се изумявал как една жена купува техника примено по външен вид без да има значение останалото и именно това ме провокира след като една приятелка си купи апарат заради това че е червен без да има другото значение,мога да дам за съжаление много други примери такива или друго на което се дразня като си купуват дрехи които обличат по 2-3 пъти.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   24-10-09 18:20


хубаво, че го правят, така има работа за много хора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мина   
Дата:   24-10-09 18:24

мисля, че не могат да се избегнат.. особено това за дрехите..
поне за техника се консултираме с мъже.. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   24-10-09 18:31

Одобрявам глупавите покупки на жените, особено на моята.
Свободен съм и аз да правя глупави покупки. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bc   
Дата:   24-10-09 18:33

Не всеки е длъжен да търси в нещо същите качества, които и ти. Защо трябва да му пука на момичето какви са техническите характеристики на апарата, ако фотографията не я вълнува съществено - всички съвременни апарати правят прилични любителски снимки, няма какво толкова да му мислиш. Остава и да се побира в джоба и да й харесва - щом харесва червено, ще си вземе червен. Нищо глупаво няма в този избор. Със същия успех тя би попитала "Абе мъжете защо правят такива глупави покупки?", когато неин приятел се охарчи с хиляди за един обектив. [ezik]



Публикацията е редактирана (24-10-09 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   24-10-09 18:46

всичките ни покупки са много добре обосновани [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   24-10-09 18:47

не съм казал че мъжете не правим тъпи покупки но съгласи се че това е техника и ти очакваш нещо от нея.имам един друг случай в който момичето пак си купи апарат които сега не ползва защото не и харесват снимките именно защото така е купен друг случай е лаптоп който беше стар модел на цена почти като на доста по нов и сега лаптопа служи за филми и чат а се ползва домашния за програми защото лаптопа е доста слаб като характеристика

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   24-10-09 18:49

обосновани,обосновани-колко да са обосновани?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   24-10-09 18:50

одобрявам, без да имам ясна причина.....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mayflowerbg   
Дата:   24-10-09 18:52

За всичките си покупки имам един разумен и неоспорим довод - защото така искам [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   24-10-09 18:52

slav4cho, можеше и да е по-зле. Една приятелка си купи един пък, само защото е розов. ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: reje   
Дата:   24-10-09 19:02

... а при автомобилите??? те нали също са техника? Ако знеате една жена какъв боклук може да си купи за някаква огромна сума.Например "форд пума" само щото била "хубава". А някои мъже също дават ненормални суми за да карат джип и да се гъзареят, а в същото време не им купуват нови гуми щото са скъпи - резултат - размазани джипове по магистралата по време на дъжд(аквапланинг). Хора всякакви,малко са мислещите, но това е добре за търговците.



Публикацията е редактирана (24-10-09 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bc   
Дата:   24-10-09 19:11

slav4cho, много по-лесно ще ми е да те разбирам, ако използваш препинателни знаци. [smile]
Почти сигурна съм, че дамите, направили тези покупки, не очакват кой знае какво от тях - ако тази с лаптопа е програмистка, едва ли ще си купи лаптоп, който става само за филми и чат. А тази с фотоапарата, би го проучила по-обстойно, ако се занимаваше професионално с фотография. Това, че си е взела червен апарат (или добре изглеждащ лаптоп и т.н.), не означава задължетилно, че е тъпа, а че просто техническите характеристики не са от най-голямо значение за нея в конкретния случай.
Подкрепям неоспоримия довод на mayflowerbg [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GuitarString   
Дата:   24-10-09 19:15

Глупаво е от твоята гледна точка...
По тази логика всички вещи биха могли да бъдат окачествени като такива. Важното е човек да е щастлив. И ако това е червения цвят - къде е проблема ?
Ако става дума за приоритет бъди сигурен - и жените имат повече критерии от външния вид...
А мъжете колко техника купуват... И въдици дето толкова рядко ги ползват, все безсмислени неща, нали така ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bc   
Дата:   24-10-09 19:18

С автомобилите е малко по-различно, защото те са покупка от съвсем друг ранг. Аз лично ги деля само по цветове и евентуално размер [smilie5] Затова ако някога ми се наложи да си купувам кола, никога не бих се доверила на своя избор, а ще се посъветвам с някой, който разбира от коли.
Но едно малко червено фотоапаратче е съвсем друг случай - влизаш в магазина със сумата, която си си наумил, и взимаш това, което най-много ти харесва. Толкова е просто. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PolarBear   
Дата:   24-10-09 19:18

Глупавите покупки на жените бледнеят пред тези на мъжете.

Има много мъже, които разбират достатъчно от техника, за да купят нещо добро за парите, които дават. До тук - добре, както казал един...

Интересното идва после: колко от тези сравнително грамотни мъже след покупката извличат поне половината от това, което може да се направи с нея? Няма да говоря за автомобили, ски и какви ли не още скъпи играчки, вижте само колко хора тук разполагат с чудесна техника, надвишаваща капацитета им като фотографи десетки пъти.

Като цяло, покупките на жените са поне по-евтини.

[smilie5]

Едит: И във връзка с това искам да добавя, че много често жените извличат от глупавите си покупки над 100%...

[smile]



Публикацията е редактирана (24-10-09 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   24-10-09 19:19

bc Ще ти дам пример,лаптоп най основно казано като моя(160хард,2гб рам,скапана видеокарта кор 2 дуо 1,5) който купих преди 2 години за 1900 лв сега струва 1100 а ако сега за 1100 видиш какви машини има,машини които са с двойно и повече по добри характеристики а са на една цена,кажи ми това не е ли глупост да си вземеше по стария защото изглежда по добре?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: carl_cox   
Дата:   24-10-09 19:22

не съм съгласен с тезата за жените, че правят по-глупави покупки.

наскоро, приятели уж разбирачи си накупиха разни трошки боклуци(автомобили), като дори за лаик като мен бе ясно, че взимат грешни бройки. А съответно, забелязвам една тендеция, жените да са много начетени за колите, цените на консумативите, въбоще имат познания и отношение, и съответно взимат обосновано своите решения.

колкото до това дали трябва да си избира кола или техника и по дизйн - напълно одобрявам. Никога не бих избрал телефон, кола или каквото и там да било, ако физически не ми допада.

така или иначе вече качеството е изравнено измежду всички сходни продукти на всички марки, и няма такова нещо като гарантирано високо качество.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   24-10-09 19:26

Не одобрявам това,че има жени, които избират колата по цвета.
Но,често жените са по-практични от нас за останалите неща.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bc   
Дата:   24-10-09 19:27

slav4cho, не, не е глупост, защото на нея може и да не й пука колко точно й е харда, но й е много по-важно да речем да не й откъсне рамото, като го разнася, и като го отвори да се чувства комфортно с него и да се чувства готина, защото има готин лаптоп [cool] Въпрос на приоритети. Защо ми е да взимам лаптоп с ограмна памет, ако ми трябва само за чат и никога няма да я използвам тая памет?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-10-09 19:40

Абе жени........ [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   24-10-09 19:47

жени, жени, колко да са жени!
Стига сте мрънкали, без нас не можете![smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-10-09 19:49

е не можем ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   24-10-09 20:08

не можем, не можем, колко да не можем[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-10-09 20:14

Да мрънкаме, да мрънкаме, колко да мрънкаме?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.