Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 РАЗГОВОРЪТ
Автор: Lalinda   
Дата:   19-10-09 14:36

"Разговорът е като игра с лозарски ножици,
в която всеки скастря своя събеседник,
веднага щом последният извиси гласа си."


(Жюл Ренар)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   19-10-09 14:37

За добро или лошо- Да[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   19-10-09 14:38

е и [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   19-10-09 14:38

Пак ли франсета? Мразя франсета и френски, макар, че имам първа братовчедка, дето е една от най-добре знаещите френски в България.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   19-10-09 14:38

Ножици ....ама трябва и да ги точиш , да им сменяш пружината щото некой ще те млатне със сатъра ....

[smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 798099   
Дата:   19-10-09 14:42

Кастренето на дърветата винаги има за цел подобрение - премахване на излишното, оформяне на короната, та да не се засенчват клоните един друг, придаване правилна посока на растеж и развитие и не на последно място - повишена плодородност и по- добро качество на плода.
Не би било зле така да се случва и с разговорите, нали Лалинда?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   19-10-09 14:43

хубаво пожелание [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   19-10-09 14:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Brida   
Дата:   19-10-09 15:22

Ренар има право... масово хората нямат умения да изслушват, а имат умения да "кастрят" и да се надлават като псета... жалко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   19-10-09 15:50

....сетих се за "РАЗГОВОРЪТ"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   19-10-09 15:51

И аз като НеДДРаГ мразя франсета и френски [smilie5] [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-10-09 16:04

В някои от форумските събеседници откривам онзи детски стремеж да наложиш мнението си, да се чуе твоята дума, да си по-интересния, да изпъкнеш, да е твоя последната реплика. Това много го практикувахме като деца. Заяждахме се с въздухарски доводи, базирахме се на егоистични доктрини за лично доволство на цената на чуждото недоволство.
Преди година открих тези качества в моя позната от детските години, с която общуваме крайно рядко, понеже е в чужбина. Загледах се и си припомних абсурдните спорове, които водехме в махалата.

Може би за този тип разговор говори Ренар. От такава "престрелка с подкастряне" много полза няма. Често защитата на тезата прераства в отричане на личността на събеседникя. В края на такъв разговор хората са си разменили ненужни реплики, разотиват се обидени и изтощени. Някой "енергиен вампир" може и да извлече полза от такова общуване, но до обосновано състезание на доводи така и не се стига.

Заключението ми е следното: Такъв тип разговори са неефективни. Загуба на време и нерви + излагация за участниците. Ако затапиш събеседника твоята теза не е победила неговата. Предпочитам да избягвам такива раговори.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   19-10-09 16:16

Хаха, някои, покрай останалото, взели, че скастрили и франсетата, като не пожалили дори роднините си...
Collateral damage!

Темата набира скорост!

(Този афоризъм на Ж. Ренар открих преди двайсетина години под фотография на разговарящи в Люксембургската градина в Париж, та случайно се сетих за него, попадайки на кастренето в темата за говоренето на всички езици... Прочее, преводът ми е приблизителен - във френския текст има игра на думи, която не успявам да предам на български... Ха дано братовчедката на Недраг успее да го намести!)

***

Да, разговорите в Зоната не са много ефективни, въпреки че са замислени като отдушник на страсти ("и аз ще изокам някой ден!"), тоест дори не са разговори...
[smilie3]

Но асоциациите са интересни...
Любопитно ми бе дали първият участник ще се опита да ме скастри...
О, не!
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anete   
Дата:   19-10-09 16:24

Автор: asahi
Дата: 19-10-09 16:04

В някои от форумските събеседници откривам онзи детски стремеж да наложиш мнението си, да се чуе твоята дума, да си по-интересния, да изпъкнеш, да е твоя последната реплика. Това много го практикувахме като деца. Заяждахме се с въздухарски доводи, базирахме се на егоистични доктрини за лично доволство на цената на чуждото недоволство.
Преди година открих тези качества в моя позната от детските години, с която общуваме крайно рядко, понеже е в чужбина. Загледах се и си припомних абсурдните спорове, които водехме в махалата.

Може би за този тип разговор говори Ренар. От такава "престрелка с подкастряне" много полза няма. Често защитата на тезата прераства в отричане на личността на събеседникя. В края на такъв разговор хората са си разменили ненужни реплики, разотиват се обидени и изтощени. Някой "енергиен вампир" може и да извлече полза от такова общуване, но до обосновано състезание на доводи така и не се стига.

Заключението ми е следното: Такъв тип разговори са неефективни. Загуба на време и нерви + излагация за участниците. Ако затапиш събеседника твоята теза не е победила неговата. Предпочитам да избягвам такива раговори.



асахи [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer]
съгласна , най-вече със заключението

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   19-10-09 16:27

А, благодаря за превода. Това е друго нещо. Не че така всеки може да го разбере по един и същи начин и напълно, но поне премахваме езиковите бариери! [smile]

За съжаление е прав господина. Това е така, защото обикновено хората се интересуват повече от себе си, от колкото от събеседниците си. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 798099   
Дата:   19-10-09 16:28

asahi, точно такава беше и моята мисъл, просто го казах по-кратко.
Не ме бива много по "изящната словесност" и се надявам, че никой не е възприел поста ми като опит за заяждане.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   19-10-09 16:31

ми разговорът р какъвто си го направи човек [smilie5] аз лично се понаучих да подкастрям дължината на репликите си, за да имат търпение събеседниците ми да ме изслушват.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   19-10-09 16:35

Ето мара, която, както спомена Лалинда в една друга тема, е пич, прави изключение. Тя не кастри и ако някой я избъзика го приема с усмивка, а не с гол в ръката нож [smilie18] [smilie18]
Бравус! [smilie5] Като порастна и аз ше се науча така! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   19-10-09 16:38

Ако правилно съм разбрал, тук място за скастряне няма.

Макар че, ако реша да съм честен, би трябвало да призная, че подобен вид разговор е доста по- малко ангажиращ, доста по- пестелив от емоции и дава безкрайни възможности за импровизация. И театър.

А във Клуб да водиш сериозен разговор е неуместно.

За справка: http://www.photo-forum.net/forum/list.php?f=48


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   19-10-09 16:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-10-09 16:43

Фрида ме кефи, особено след като спря цигарите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   19-10-09 16:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-10-09 17:20

Ето един безсмислен ялов разговор, в който се отговаря само да не сме капо:

------------

БСП: Г-н Борисов, не сме „шайка разбойници”
19 октомври 2009 / News.dir.bg


Ръководството на БСП остро протестира срещу поредицата от заплахи и обиди, които лидерът на ГЕРБ и министър-председател на България Бойко Борисов отправи вчера в ефира на Нова телевизия.
Грубите квалификации на лидера на управляващото мнозинство - „шайка разбойници", „нещастници”, „нагли” обиждат близо 750-те хиляди български граждани, които на 5 юли подкрепиха листите на Коалиция за България,
се казва в декларация на БСП.
Най-тревожното е, че министър-председател на една европейска демократична държава открито заявява: „Тази партия ни дърпа назад и ще дърпа държавата, докато я има. И е грешка, че една компартия, която е правила терористични актове, която е убивала хора, която си признава, че цялата тази история е нейна, не е забранена”.
Г-н Борисов би трябвало да знае, че БСП е партия – пълноправен член на Социалистическия интернационал, най-голямото политическо семейство в света, и на Партията на европейските социалисти. Подобни думи са директна заплаха, се казва още в документа на социалистите.
Искаме да припомним на лидера на ГЕРБ, че в продължителната си история БСП е преживяла всичко. Забранявана е през 1924 г. по силата на репресивния Закон за защита на държавата, в резултат на което без съд и присъда са избити хиляди хора от левицата. Сред тях са изтъкнати интелектуалци като Гео Милев, Сергей Румянцев, Ана Маймункова - изгорена жива в пещите на полицията. Убити са депутати като Тодор Страшимиров, Димо Хаджидимов, кметове и обикновени граждани. Заплахи за забрана на БСП бяха отправяни и през 90-те години, пишат още от партията на Сергей Станишев, който вчера бе преизбран за неин лидер.
Много от силите, които отправяха подобни закани, са отдавна в политическото небитие. БСП нееднократно е давала политическа оценка на драматичните периоди от историята на страната през ХХ век. Крайно време е да извличаме от нея поуки, а не да се търси нова конфронтация. Няма да коментираме личната амнезия на Борисов, който до началото на 90-те години е бил член на същата тази партия, се казва още в документа.
Съжаляваме, че конгресът на БСП е „развалил настроението” на началника на управляващите. Очевидно повод за това е анализът, който бе направен по повод очертаващия се десен, авторитарен и популистки характер на управлението. Все по-видим е стремежът всяка критика да бъде заглушена, а цялото политическо пространство подчинено, за комфорт на ГЕРБ и неговото правителство.
БСП и занапред ще бъде активна и социално-ангажирана лява опозиция, която ще отстоява социалните права на хората, нивото на доходите, принципите на демократична правова държава, завършват социалстите.



-----------


Най-фрапантното е тоталното разминаване на думи и дела.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   19-10-09 17:25

"Г-н Борисов би трябвало да знае, че БСП е партия – пълноправен член на Социалистическия интернационал, най-голямото политическо семейство в света, и на Партията на европейските социалисти."
семейството е голема работа! питайте дон корлеоне [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jekopj   
Дата:   19-10-09 17:35

...ако,живеете в България за по-удобно може да питате и Воен Сидеров или жена му-Капка...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.