Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-09 04:34

Кой според вас спъва развитието на фотографията в Б-я? Защо тя не е на нивото на, да речем, полската или чешката ф-я?


Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: anto   
Дата:   28-05-09 07:43

Е как кое? Космоса спъва развитието.
На нас българите космоса ни пречи.

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: danbi   
Дата:   28-05-09 07:56

Сигурно нямаме подходяща светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: tnt   
Дата:   28-05-09 08:11

екстра си ни е светлината [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: digitalgab   
Дата:   28-05-09 08:19

Щото фотографите у нас ги мислят за луди.



Публикацията е редактирана (28-05-09 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-09 08:32

Аз пък мисля, че ще да е от хората, които живеят тук, ама от кои точно е въпросът.

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: alsash   
Дата:   28-05-09 08:39

доста може да се говори по този въпрос.....ама ще ти обясня лично моето мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: georgi969   
Дата:   28-05-09 08:58

Костов,Комунистите,Доган,евреите,американският империализъм.......

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: Lalinda   
Дата:   28-05-09 10:25

Защото дори сега по изложби се представя единствено фотосайтова фотография, където авторите нямат имена, а никове.

И преди не се организираха фотоизложби.

Не се издават албуми.

Закриха се списания.

Паднаха телевизионните предавания.

Не мисля, че е от дерибеите.

Вероятно зависи по-скоро от образованието и възпитанието изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: samadhi   
Дата:   28-05-09 10:53

Щото е по важно в БГ с каква дигиталка снимаш, (ех суета) и колко добре може да мажеш в шопа. Никой не се стреми да усъвършенства познанието си защото PS "може всичко"... Тука има шопография, не фотография..

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: Lalinda   
Дата:   28-05-09 11:03

Ако няма какво да кажеш, ще мажеш до припадък.

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-09 11:13

Mоже би въпросът би могъл да бъде зададен и по друг начин: Защо в БГ не вирее различното от клишето, нестандартното, кой го убива? Кой задушава инакомислещите? Конкретни лица или всички ние?

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: asahi   
Дата:   28-05-09 11:22

Костов е виновен!

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: Lalinda   
Дата:   28-05-09 11:38

Попитай кой задушава инакомислещите тези, които ти спират коментарите.

Те също са конкретни лица, не по-малко конкретни от инакомислещите.

Бих предложила в новия интерфейс да има екстра, която да ми посочва КОЙ МИ Е СПРЯЛ КОМЕНТАРИТЕ.

Така ще мога да дам напълно конкретен отговор.


Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: tnt   
Дата:   28-05-09 11:41

публиката си е виновна... тя е основния дерибей

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: slivenski   
Дата:   28-05-09 11:48

Всички сме дерибеи. Всеки се мисли за последна инстанция, за най-велик. Малко са хората, които искрено са радват на успехите на ближния... Това са основните причини за мен... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: 12myxu   
Дата:   28-05-09 14:57

dobra tema, i sus sigurnost otgovora ne e lesen,
spored men da se razviva fotografiqta ima nujda ot populqrizane. Kakto i vsqko drugo izkustvo trqbva da se vuzbudi interes, zashtoto publikata obiknovenno priema fotografqta kato ejednevna dadenost, vestnici, spisaniq i reklama.Za horata koito ne snimat, fotografiqta nqma kategorii a vsi4ko e edin i susht vid fotografiq, relkamna ,dokumentalna, ili atristi4na. Drug problem e vsushtnost
obrazovanieto, na prusti se broqt u4ebnite zavedeniq kudeto se prepodava photographiq, koeto pokazva 4e prosto interesa ne e golqm, ako se tursi 6te ima i 6te se razviva kakto i 6te ima ka4estveno obu4enie, ako ne shte si ostane kakto e.
Za men edinstveniq na4in beshe da u4a v 4ujbina,tui kato nikoi ne moje da se vredi v Natfiz, i v kraina smetka se okaza po dobriq variqnt.

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: Stoychev   
Дата:   28-05-09 15:18

Като Лалинда.

Има много добри фотографи, които излагат изкуството си само по сайтовете. То така не става. Друго са си изложбите. И даже да се правят изложби, често са само на един автор и неизбежно, не всички снимки са достатъчно добри. Лоши ли бяха "Четвъртъкът на Маргиналите", "Отпечатъци"?

В момента вкусовете са объркани. Факт е, че много хора снимат ТОВА, КОЕТО Е ВЪРВЕЖНО. Пример за това е положението във Фото Форум, а най-вероятно и по другите български фото портали.

Сензорите изядоха филма. Хората, които имаха естетически поглед преди, сега се кланят на пластмасовите картинки.

Много добри фотографи се оттеглиха от сцената и явно няма кой да ги замести.

Фотографията се разводни. Едни правят безсмислени кадри и си ги харесват, други правят нереални неща на Фотошоп и останалите, които правят изкуство явно виждат, че на този етап за творбите им няма място.


И все пак вярвам, че скоро работите ще започнат да се нареждат.
Много хубава тема, между другото. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: Lalinda   
Дата:   28-05-09 15:40

Мисля, че и една от причините е тази, че постиженията на фотографите от предишните поколения не се популяризират. И дори да бъдат споменати, веднага се появява някой, който започва да говори за комунистическото им минало, за това кому са служили и т. н.

У нас не е имало и дисидентство, нито тук, нито в емиграция, просто населението се е научило да се скатава и снишава, както казваше бай Тошо...

Видя ли и сега какъв рев е срещу новия изглед на сайта?

И не само какъв рев е, а и дори по какъв начин се реве. Колко изискано се реве!

После се чудим защо някои имали носталгия по миналото.

***

От друга страна, фотографията стана общодостъпна - не че и преди не е била, но сега е нещо като норматив, който се покрива, за да изглеждаш изискан...

Единици са тези, които допускат вкусът им да бъде коментиран...

Липсва смирение.

Виртуалното общуване също вероятно си казва думата.

Но не само фотографията се клишира, я виж какво става навсякъде наоколо...

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: Stoychev   
Дата:   28-05-09 15:45

За обобщение - много станаха разбирачите, с които не може да се спори.

Много станаха и кандидатите за слава. Малко от тях са добри.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   28-05-09 16:38

Донякъде проблема е и в интерактивността на медията Интернет. Визирам тези сайтове, системите за оценка, гласуване, стимулиране дори. Личното ми мнение е, че донякъде те са виновни.

Ако ги няма, налага се да направиш разхода, да отпечаташ фотографиите си (при което ще се самоцензурираш). Налага се да се договориш къде да се излагат (при което ще се самоцензурираш) и накрая да присъстваш на безмилостната оценка на хората, които ще благоволят да ги видят.

Не всеки има сили за това и затова количеството на 'некачествена' фотография расте.

От друга страна, като количество сега добрите кадри са много, много повече, отколкото преди години.

Преди просто не виждахме снимките, които не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: ivodam   
Дата:   29-05-09 17:32

Не бих казал, че поляците или чехите имат по-добри вайлд фотографи от българските, всъщност за чешки такива изобщо ми е трудно да се сетя на първо четене, честно казано. За другите жанрове не знам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fine   
Дата:   29-05-09 17:40

нямаме школа, за това [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: мара   
Дата:   29-05-09 17:41

за мен хапаратят и шопата са инструмент. нещо кат молив, четка, хартия...ползвам за моите си цели и ми стига. но уважавам онези, които могат, както и онези, които виждат. не знам вие какво си мислите, ма мене ми се струва, че има много кадърни хора тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Дерибеите на фотографското изкуство?
Автор: MarinY   
Дата:   29-05-09 18:23

Разбира се, че има много кадърни. Ако ги нямаше, щяхме да си гледаме в Пикаса.[smilie3]

Изкуството, визирам всички, не само фотографията, е отражение на общото ниво на обществото - култура, възпитание, образование, мода и манталитет. Като цяло, тенденцията и не само в България е "масовизиране", с всичките си последствия.
И едно друго нещо - сега лозунга в мисленето е "Свобода! Никой не може да ми казва как и какво да правя!" ГРЕШКА! Дори и изкуството има правила, има закони и когато не се спазват ... няма изкуство. Е, някой го наричат "ново изкуство", ама то си е ерзац, лична лудост, псевдо свобода.

П.П. Препрочитам какво съм писал и искам да кажа нещо за "масовизирането".
Смятам, че му се слага погрешен смисъл, че изкуството става по-достъпно, до повече хора. Според мен, истината е, че изкуството, от високото ниво си остава все така "заключено" за посветените, а това, което се разпространява, с името "изкуство" си е "кръжочна дейност" на съвременните Пиари на обществото - всички видове медии.



Публикацията е редактирана (29-05-09 18:34)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.