Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Пресичането на червено
Автор: Нели   
Дата:   27-05-09 08:30

Само нашия живот ли рискуваме като пресичаме на червено?

Преди 18г на Орлов мост жена и двегодишно дете чакат на светофара да пресекат. Един автобус завива. От другата страна един човек решава да пресече на червено, но понеже вижда автобуса, преценява къде да спре. Когато жената вижда, че някой от другата страна тръгва, без да погледна, че е червено, и без да се огледа - автобусът се пада зад нея, затова не го вижда (на всеки от нас се е случвало да се замисли или да е разсеян и да се подведе) тръгва с детето, и двете попадат под гумите. Детето оцелява, но остава инвалид, животът й е съсипан. Дали като пресичаме на червено не рискуваме живота и на останалите?

Това можеше да се случи вместо с голяма жена, с ученик или възрастен човек или дори вие като говорите с приятел до вас или по телефона (знаем, че човек не винаги е внимателен) Това причина ли е да си заслужат смъртта като не внимават?

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: NeDDRaG   
Дата:   27-05-09 08:32

Нели, какво сънува нощес?

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: Нели   
Дата:   27-05-09 08:32

Исках да кажа, ако вашето дете пресича и някой "оправен" чичко пресече на червено, детето ви само ли ще си е виновно, че се е подвело и е тръгнало?

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: slivenski   
Дата:   27-05-09 08:35

Всеки ден съм свидетел как един като тръгне да пресича на червено, поне още двама тръгват след него без да погледнат светофара... Включително и аз самият съм бил този, който тръгва първи... Изобщо не се бях замислил над този проблем... Но вече ще внимавам. Няма да пресичам на червено... [smilie24] [smilie24] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: feliz   
Дата:   27-05-09 08:38

А, добър ден! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: marchello   
Дата:   27-05-09 08:39

не пресичам на червено! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: feliz   
Дата:   27-05-09 08:42

Аз си отварям очите на четири като пресичам на зелено /особено като съм с детето/, а какво остава за червеното...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: slivenski   
Дата:   27-05-09 08:45

Е, да де... Пресичал съм на червено, само ако съм бил сигурен, че няма коли... А не, че и на чисто тъмнозелено не са се опитвали да ме прегазят разни идиоти... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: marchello   
Дата:   27-05-09 09:09

е, да де .... то на червен светофар и да няма коли, пак не трябва да се пресича. Помня как направиха забележка в германия на българската група, която даже не видя, че пресича една мъъъъничка уличка, на червен светофар. Много тъпо, нали?!

Трябва да се спазват правилата! От всички! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: danbi   
Дата:   27-05-09 09:11

Не пресичам на червено.

В тази държава законите трябва да се прилагат. Просто е.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: promis   
Дата:   27-05-09 09:24

Веднъж (преди 4-5 години май), в София, на голямото кръстовище пред СУ си чаках зеленото, когато видях един полицай да слиза от кабинката, пресече булеварда и отиде до острова, където имаше едни хора (не една компания, а непознати), които всичките бяха пресекли на червено, и им поиска личните карти. Звучи чак нереално, и не знам дали ги е глобил, но това ми се запечата в съзнанието [smile]
И аз апелирам да се пресича винаги на зелено, и едва след като си се уверил, че колите спират, защото някои идиоти мислят, че на ранно червено могат да профучат със 100 през кръстовището.
Хубава тема [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: mixmike   
Дата:   27-05-09 09:30

изключително често виждам родители с децата си да пресичат на червено.
Вярно, няма коли, ама какъв пример дават на собствените си деца?!? Не можеш да ги учиш да минават само на зелено, а ти да не го правиш[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: rumenn   
Дата:   27-05-09 09:33

аз и на заелено и на червено все си се оглеждам..и ослушвам [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: imitev   
Дата:   27-05-09 09:42


Пресичащите на червено прогресивно намаляват...

Естествен подбор.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: asahi   
Дата:   27-05-09 09:50

Пресичането на червено е груба селска проява.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   27-05-09 09:53

На мен ми прави добро впечатление все по-често спиращите шофьори за да преминат хора на пешеходна пътека. Дори и да става въпрос за един човек. Аз съм и от двете страни затова на скоростни отсечки си изчаквам да няма коли и тогава да премина, макар да съм на пешеходна пътека знам колко е трудно ако си позасилен да спреш изведнъж , а и понякога се създават условия за верижна катастрофа, този отад ако също е засилен. Така, че се иска толерантност и от двете страни, а когато е регулирано със сфетофар няма какво да се коментира, просто трябва да се спазва. А тези родители , които минават на червено и казват на децата ... ама ти само на зелено, нали маме ... обричат собствените си деца. Губим много време в нашия живот за глупости, тази минута изгубена в чакане може да спаси и нас, и тези около нас. Защото не само пешеходеца е жертвата в случая. Какво става с шофьора, ако не е дебил как ще продължи да живее с вината за причинено зло на друг човек...



Публикацията е редактирана (27-05-09 10:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: Lalinda   
Дата:   27-05-09 09:57

Е, Теди Москов като че ли не го блъснаха точно в Германия, през нощта, и то докато е пресичал на ЗЕЛЕНО.

Не пресичам на червено, откакто преди много години един ленинградски милиционер не ме причака от другата страна на улицата и не ме отведе в автобус, пълен с нарушители, след което ми поиска паспорта и започна да срича името ми в него!

Научих се.

Никога не бързате толкова много, та да НЕ МОЖЕТЕ ДА ПРЕЦЕНИТЕ СИТУАЦИЯТА!

Иначе и чужденците тук си ПРИЗНАВАТ, че гледайки какво правят МЕСТНИТЕ, започват ДА НАРУШАВАТ ПРАВИЛАТА.


Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: NeDDRaG   
Дата:   27-05-09 10:01

DidiAndreeva написа:

> На мен ми прави добро впечатление все по-често спиращите
> шофьори за да преминат хора на пешеходна пътека.

Това вече е задължително по закон. Но за съжаление много малко го правят. Даже са ми свиркали, щото преминавам, а тя, овцата вместо да намиали даде газ. Е, като мина покрай мен и прибрах огледалото. Ама нещя да слезе да я вхана за косата и да я водя до знаците, да я питам какво означават.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: ZENTEX   
Дата:   27-05-09 10:02

Хорицата прогресивно се побъркват с всеки изминал ден,снощи на голямо кръстовище един педал с автобус се изнесе от път без предимство и се заби право в най лявата лента където карах и ни заключи три коли в кръстовището след което стана задръстване,на следващото кръстовище друг педераст пак от градския реши да завие в последния момент и буквално ме принуди да мина на червено защото ме помиташе с ремаркето поне с 30,на следващия сфетофар една коза с количка реши да се хвърли върху колата пресичайки на червено и то на 10 м след пешеходна пътека,500 м по нагоре една изрусена духачка ми отне предимството имайки намерението да ме отнесе с поне 60 и навсичко отгоре ми крещеше от прозореца при което знака за излизане на път без предимство щеше да се откачи и да и падне върху колата и.Преди малко както си карах за работа една овца зажадняла за плява мина през шосето без дори да погледне дали идват коли,за да не я блъсна трябваше да навляза наполовина в насрещното обаче точно в този момент един бакшиш се изнесе с мръсна газ на заден от лява лента(за него насрещно) и за малко да се забия в задницата му,през тва време бъкша си ровеше в жабката вместо да гледа какво става зад него.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: НАСОО   
Дата:   27-05-09 10:04

пресичам на червено пеша, минавам на червено с колата и псувам тия дето го правят когато аз съм от другата страна[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: мара   
Дата:   27-05-09 10:17

аз внимавам от секо положение и гледам да не го правя, ма нелка, светофарът на хемус, при разкопките, най-редовно забива! при тва-когато пуска пешеходците(посока павильона-хотела) пуска и колите!!! баси и идиотския светофар! на него правя изключение ОСОБЕНО като съм с децата! там е опасно както и да минаваш! изобщо не ги оставям сами!

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: Gruyu   
Дата:   27-05-09 10:26

А в софето що всички изпреварват отдясно, нал е забранено.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: asahi   
Дата:   27-05-09 10:57

Щото всички се влачат в лявата лента.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: kkkolelo   
Дата:   27-05-09 11:12

Това с което Нели започва темата винаги съм го давал за илюстрация на максимата "Истината, това е обяснения факт". от момента преди много години, в слънчев пролетен ден ... в който видях, как подведох дядо и внучка (без последствия), затова и това гледам (най-вече за деца)като пресичам на червено. (Факт е, че всеки си отговаря за действията, но безпристрастната истина за мен е по друга в такива случаи)

И винаги внимавайте, и като шофьори и пешеходци, за това даване на предимство на пешеходна пътека .... защото в съседната лента някой нехае и кара мин. с 50-60!

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   27-05-09 11:20

На много места пресичам на червено, защото е по-безопасно. На още повече - защото е по-бързо.
Малко са светофарите, на които чинно си чакам зеленото.

Да вземем за пример светофарът на Витошка и Патриарх Евтимий. Той има три сигнала:
1. Зелено за колите по Патриарха и пешеходците, пресичащи Витошка. От страната на НДК колите правят ляв завой и ги боли ауспуха за пресичащите. Откъм пешеходната част на Витошка такситата се разхождат из велоалеите и пешеходната пътека докато се разположат както искат.
2. Зелено за колите, идващи от Витошка. Там може само ляв завой по Патриарха. Пускат се пешеходците, пресичащи Патриарха между НДК и Аптека.
3. Зелено за трамваите и евентуалните нарушители на пешеходността на Витошка, както и за пешеходците, пресичащи Патриарха.

При третия вариант е най-безопасно ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.