Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сбогом на Пушлякът...
Автор: Императорът.   
Дата:   16-05-09 00:04

Май София и България най-после оттърваха от един тежък камък на шия - димящото недоразумение Кремиковци...

Вий, от североизточна София - доволни сте ли? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: marchello   
Дата:   16-05-09 00:08

[beer]

да

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: black_swans   
Дата:   16-05-09 00:19

Някъде бях чел, че най-потърпевшите райони на София не били североизточните, ами югоизточните. Цялата мизерия се завъртала в посока Елин Пелив, после се връщала към Казичене, Дружба, та дори и Младостите. Не знам дали е така, но какво ще стане с Отечеството, ако се лишим и от последната си национална гордост? Без АЕЦ, без Балкан и без Кремиковци... Клета Българийо, дето едно време и в космоса летя и сладко от зелени доматчета за всички республики изнасяше [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   16-05-09 00:20

Страшна гордост - Пушлякът, дето работи на загуба и на държавна издръжка откак пукна Льоня Брежнев... [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: Lalinda   
Дата:   16-05-09 00:27

45 години стигат.
[smilie24]

Много са бързи в Уикито!

Я вижте:

"На 15 Май 2009 е прекъснато газоподаването към комбината. Спряни са коксохимичните мощности, за които е необходимо непрекъснато газоподаване. Спирането на 'коксохима' е необратимо - работата му не може да бъде възобновена. Така завинаги е премахнат един от най-големите замърсители на въздуха в софийското поле.

Бъдещата съдба на комбината е все още неизяснена - всички други мощности могат възобновят работа при нужда."


Кога, мислите, е пусната в Уикито тази статия?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: jeronimo_rex   
Дата:   16-05-09 00:29

Рано или късно това щеше да стане аз лично го очаквах по рано

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: equinox   
Дата:   16-05-09 00:35

Много отдавна трябваше да стане това. Обаче ми се струва, че това не е краят.


Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   16-05-09 07:32

[smilie18]

От заглавието помислих, че Императорът е отказал цигарите!

[smilie18]

А за спирането на Кремиковци [smilie24] Дано не е вярно, че могат да го пуснат пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: boreto   
Дата:   16-05-09 07:59

black_swans написа:

> какво ще стане с
> Отечеството, ако се лишим и от последната си национална
> гордост? Без АЕЦ, без Балкан и без Кремиковци... Клета
> Българийо, дето едно време и в космоса летя и сладко от зелени
> доматчета за всички республики изнасяше [smilie2]

Кремиковци е национална черна дупка, която поглъща годишно няколко десетки милиона, за които плащаме всички ние. Трябва да бъде спряно, защото в този си вид е неспасяемо. Каквото може на части да се продаде, каквото не, да се закрие.
За сведение "Стомана" - Перник работи с 10% печалба, което е висока печалба за такъв вид предприятие.

АЕЦ има. В Козлодуй работят 2 реактора по 1000 MW. А явно ще се строи и в Белене.

Лиофилизираните храни и сега летят в космоса, но по-важно е че се купуват от организации, грижещи са за хранителния резерв при бедствия.

Ако говориш за БГА Балкан, и то беше черна дупка. Сега само авиофирмите на Химимпорт "България ер" и "Хемус ер" имат три самолета "Ербъс", осем "Боинг 737", осем БА и поне 4 малки АТР.



Публикацията е редактирана (16-05-09 08:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: danbi   
Дата:   16-05-09 09:02

Напоследък ми беше направило впечатление, че когато наближиш София след Витиня, вече може да се види самия град отгоре... Надявам се тази тенденция да се запази.

Инак, от североизточната част.. на София [smilie5] сме доволни. Ще сме още по-доволни ако напълно престанат да ни занимават със "съдбата на Кремиковци". Тъй като тя е от значение на една малка група далавераджии.

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: georgi969   
Дата:   16-05-09 09:07

В началото си рекох, че Импито отказал цигарите[smilie5] .Пък той се радвал, че се отървал от някво си димящо недоразумение Кремиковци.Кой е тоз пушач?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   16-05-09 09:32

Радвам, че всички единни. [smile] Иначе работниците се зъбят нещо и се поздърпаха с куките - те си въобразяват, че данъкоплатците са длъжни да плащат милиони всеки месец, а половин София да се трови, за да могат те да симулират работа. Съчувствам им, но въобще не са прави.

А какво да се прави с Пушлякът - ми да го съборят, да се разчисти площадката (чернокраките са перфектни за тая работа) и същата за друго използвана да бъде. Аз лично бих изнесъл там всички промишлени предприятия, които още съществуват на територията на София, а на тяхно място направил бих зелени площи, от които градът има крещяща нужда. И до туй промишлено градче бих избичил метрото, та работниците да ходят на работа бръзо и лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: danbi   
Дата:   16-05-09 09:42

За колко работници и с каква квалификация става въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: tonyf   
Дата:   16-05-09 10:00

Съобщиха за около 250 човека засега. Не знам доколко е вярно. Много по-евтино ще е на данъкоплатеца потърпевшите работници да получат обезщетение, преквалификация и т.н., но заради далаверите, те дори и изработените заплати не си били получавли.

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: Vinsent   
Дата:   16-05-09 10:11

Дано радостта да е трайна! [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: tonyf   
Дата:   16-05-09 10:13

... а пък ако Императора осъществи плана си, ще му съберем национална подписка само за него - да си пали цигарки където си иска! [smilie7] [smilie25] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   16-05-09 10:28

Ако ме турнете един кмет или премиер или Император - много по-убави работи ще свърша... [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: lumix   
Дата:   16-05-09 10:41

Не е виновно самото Кремиковци толкова!
Преди 10г имаше статия в която се казваше, че въздуха на Орлов Мост е в пъти по-токсичен от колкото въздуха около доменните пещи ....:-).

Фалираха го нарочно, а колко забогатяха покрай него, например бившия му собственик....

Валентин Захариев (бившият собственик на Кремиковци) го купи за 1$, след 4-5г го продаде за 6-700 000 000 лв.
С част парите си купи Оловно-цинковия завод в Кърджали (сега личното му богатство е близо милиард).
Нали знаете как се прави, печалбите за мен, загубите за държавата....


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   16-05-09 10:43

Така е - добре че излъга оня глупав индианец да му го купи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: vladimir666   
Дата:   16-05-09 10:52

lumix написа:


> Преди 10г имаше статия в която се казваше, че въздуха на Орлов
> Мост е в пъти по-токсичен от колкото въздуха около доменните
> пещи ....:-).
>


Да да.[cool] Влизал съм в кремиковци. Влака за село минава през комбината.
Там е смърт. Няма такова нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: Luxor   
Дата:   16-05-09 10:58


И сега кой ще произвежда стомана [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: lumix   
Дата:   16-05-09 11:04

vladimir666, 12г съм работил в Кремиковци а и съм химик [ezik], а и това което съм казал е вярно!
Автомобилите в София са най-големия замърсител....представи си 400-500 коли на Орлов мост, които пъплят с 20 метра/час, колко газове отделят ....и го умножи по 10часа дневно ...[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: Императорът.   
Дата:   16-05-09 11:42

Съгласен с което казваш - коли въздух много мърсят.

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: asahi   
Дата:   16-05-09 11:46

Днес Кремика, утре - колите.

Отговори на това съобщение
 Re: Сбогом на Пушлякът...
Автор: equinox   
Дата:   16-05-09 11:55

След 10-на години като навлязат електрическите коли ще се поочисти въздуха.

И сега има доста симпатични моделчета: http://www.teslamotors.com/models/index.php


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.