Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Николай Хайтов....
Автор: Kanonir   
Дата:   02-05-09 02:46

Наскоро пак четох "Диви разкази" и пак се замислих колко са по-различни от всичко останало което съм чел от него, както и за слуховете, че не са негови.... и днес попаднах и на това:

http://e-vestnik.bg/?p=6102

....от една страна целия тоз е-вестник доста жълтее (за пръв път попадам на него) от друга - някои от нещата писани там за Хайтов съм ги чувал и преди... спомням си че имаше и някакво дело за злоупотреби със собствеността на СБП когато му беше председател....
Дали някога ще научим истината???


Отговори на това съобщение
 Re: Николай Хайтов....
Автор: sierva   
Дата:   02-05-09 03:58

той е живял в нас като студент , в стаята в която в момента пиша.
малко преди да умре мина през нас да си спомни къде е живял , аз го посрещнах на вратата и съответно си дадох всички книги негови да ми ги надпише.
на НЕГО МУ беше носталгично и малко тъжно

Отговори на това съобщение
 Re: Николай Хайтов....
Автор: тьма   
Дата:   02-05-09 06:19

Не обръщам внимание на жълтевините.
Може и да е сгрешил човекът, но едни "Диви разкази" са ми достатъчни, за да го обявя за класик - то какво ли аз да го обявявам - хората вече са го обявили[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Николай Хайтов....
Автор: Vinsent   
Дата:   02-05-09 09:43

Комунистическия режим е бил безпощаден към творците дето не се включвали да го възхваляват! [smilie2]

Снощи гледах част от филма за Есенин - убили са го комунистите!!! [smilie2]
За един голям руски творец съществуват подобни съмнения - Владимир Высоцки! [smilie2]

Двата гроба на бунтарите - Есенин и Высоцки са един до друг - доста символично, дали не е заради сходната им кончина?! [smilie2]

А, у нас? Колко творци са били потискани? И дори физически унищожени! Ето, Яна Язова!!! [smilie2]

Ами голямата художничка Лика Янко!!! Творбите и с мъка виждали бял свят у нас! [smilie2]

Абе, не ми се мисли за онова мракобесие!!! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Николай Хайтов....
Автор: Amigo   
Дата:   02-05-09 09:57

Абе Есенин си е бил алкохолик и недобре с главата по принцип [cool] [smilie25]
А Хайтов е писал точни неща, иначе и той не е бил безгрешен вероятно. [smilie8] Имам 2 негови книги.

Отговори на това съобщение
 Re: Николай Хайтов....
Автор: Todd   
Дата:   02-05-09 10:32

Не мое човек да не греши в живота !!! Особенно около него са 1000 папагала !!!!

Некой ко си мисли че е железен да ми се обади след 30 год да го питам пак колко глупости е сътворил !!!


Ногу се заглеждат в личната кал без да могат да видят златото под нея !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Николай Хайтов....
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   02-05-09 18:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Николай Хайтов....
Автор: Vinsent   
Дата:   02-05-09 18:53

Rolleiflex2005 написа:


>Интересно Vinsent,
>По същото това време яко рухтеше , в СИВ и някак си ти
> пасваше добре и не те убиваше времето, а ти него.
>

Rolleiflex2005, в онова време, при онези условия СИВ играеше съществена роля в унифицирането, кооперирането, координирането, стандартизацията и т.н. на стопанствата затворени зад желязната завеса. Това беше икономически ефективно.

Да, участвах години наред като ръководител на българската делегация на ниво експерти в съответната област, но съм доволен, защото осъзнавам с чиста съвест, че през цялото това време компетентно съм защитавал интересите на България. Възможно е да не ти се вярва, но това ми е струвало много усилия и същевременно удовлетворение от резултатите.

Независимо от това, всичките ми колеги и приятели знаят, че и тогава активно съм се противопоставял и възмущавал от глупавите порядки - мога да изброявам дълго.

Чудновато ми е как политическото пристрастие може да направи хората толкова необективни и безкритични!

Rolleiflex2005, за втори път на всеслушание разпространяваш тук фрагменти от биографията ми. Опитай се това да ти е за последно!


Отговори на това съобщение
 Re: Николай Хайтов....
Автор: e-mil   
Дата:   02-05-09 18:56

Наближиха изборите и Ролайчо пак го активираха:
"...червената номенклатура духнала в СДС", разбираш ли и социалистите останали чисти и неопетнени. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.