Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Web Design
Автор: djart   
Дата:   12-02-09 01:36

Здравейте. Имам следният проблем, а именно: при кликване на някои бутон от менюто, примерно " контакти ", след това не мога да кликна примерно на " информация ", на какво се дължи това и как бих могъл да го оправя. Ето за този сайт става дума www.AngelGruev.hit.bg и другото нещо, е че при категория Landscape не ми позволява да кача само move flash-a, защото html и fla. файловете качвам, но точно movie, не мога. Галериите на съответните директории съм ги правил във флаш по един и същи начин, Macro, Abstract, People няма проблем при качването им, но само на Landscape, да не би, да му идва в повече на хит.бг ? Ползвал съм PS, Flash, DreamWaver.
Благодаря Ви предварително за помоща.
Поздрави. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: n1x0n   
Дата:   12-02-09 01:40

при кликване на някои бутон от менюто, примерно " контакти ", след това не мога да кликна примерно на " информация "

Специално като кликнеш на контакти - се отваря някакъв Jpeg, който е тотално неинтерактивен...

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: 2metraninja   
Дата:   12-02-09 01:50

Всичките ти линкове от основното меню водят към картинки - няма как да можеш да цъкаш по тях. Т.е. ти можеш да цъкаш, ама няма как нещо повече да се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-09 01:55

Ми защото "сайта" е на практика един джипег [smilie10]
в първия html файл си се погрижил да опишеш usemap="#Map" - малко странен подход [smile] - ама линковете си ги насочил към джипеци, не към html файлове. На GALLERY пък хич изобщо нямаш линк...
Файлът Angel 20Gruev LANDSCAPE.swf качил ли си го изобщо на сървъра. По някакъв начин е омазан, ама там трябва или да се хвърля боб или да си инсталирам пак флаш-декомпилер, пък по това време особено ...

Като цяло - дори ако прочетеш хелпа на Dreamweaver и на Flash, дори бегло, ще постигнеш радикален пробив.
Ако мъъъъъъъъъничко прочетеш пък наистина на тема уеб дизайн - направо прогрес.

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: djart   
Дата:   12-02-09 01:59

не разбирам от хтмл, и цялото съм го направил във фш, а от там мапинг в дрим уевър, мисълта ми е, че като цъкна на конакти или на информация, и от там ако искам да цъкна на БИО, не става въобще бутона не е активен.. галериятя с флаша работи..

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: 2metraninja   
Дата:   12-02-09 02:00

"Радикален пробив" [smilie18] хахахахах[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: 2metraninja   
Дата:   12-02-09 02:02

Ама ти даже и на български не четеш кво ти пишат хората - бутоните ти водят към картинки, не към ХТМЛ. Може би вместо

http://www.angelgruev.hit.bg/CONTCATS.jpg

трябва в поленцето за връзка да има

http://www.angelgruev.hit.bg/CONTCATS.html

огледай се малко кво става

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-09 02:04

ми да деееееееееееееее

направи БИО-то например по същия начин като index.html - с помощта на DW сложи джипега в html и използвай същия usemap="#Map".

почети поне мъничко чисто концептуално - губят ти се съвсем елементарни неща просто.

Апропо - нали се сещаш, че да кажеш "правя си истински сайт, не разбирам от html" е все едно да кажеш "снимам професионално, ама такива думи като експонация и композиция не ги зная какво означават".

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: 2metraninja   
Дата:   12-02-09 02:09

И една концептуална забележка - NATURAL photography според мен не означава снимана природа, а нещо друго.
По- скоро NATURE [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-09 02:20

2metraninja, що бе? много си е точно - NATURAL photography сигурно има предвид "Естествена фотография" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: 2metraninja   
Дата:   12-02-09 02:26

Да, такава, която става от самосебеси и без да се напъваш[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: djart   
Дата:   12-02-09 02:30

Хаха [smilie18]
Нещата ги правех по това време... късно..
Утре вместо към jpeg, към html и мисял, че ще се орпавят нещата GALLERY ще отпадне, защото в главната страница съм дал линкове към суб категориите. NATURE просто лапсос ще го поправя. LANDSCAPE хит-а отказа да го качи, качвам и трите файла html, swf, flash movie.. ще останат само био, контакти, информация. [beer]
за прогреса [smilie18] и пробива [smilie18]
грешката е в наистина елементарно нещо, утре ще го коригирам. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: mantara   
Дата:   12-02-09 02:40

ем ко ти кажа - язък за хубавите фотографии.. освен че не може чуек да ги види в голям размер, малкия размер е наръбен ей кей ей смотан ;ф
Не осирай яките снимки в в тоз сайт.. стоят като откраднати напрао.. Без лоши чувства ;) Ако мога да помогна сричай!
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: ecobo   
Дата:   12-02-09 02:43

Почети малко [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: mantara   
Дата:   12-02-09 02:52

ecobo - аз не знам как да му помогна (откъде да започна), обаче от тоя линк не знам ко можи да научи ;)
Изтегли едни видео уроци на Lynda, оттам нататъ си тии ;ф

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-09 03:25

djart

Има и друг вариант. Така или иначе основната част от сайта ти е галерията. Нея си я направил изцяло на Флаш. Така или иначе за да я види посетителя трябва да използва flash player. Като е така - можеш да обмислиш дали не е по-добре целия ти сайт да е на flash - ако не искаш да се задълбочаваш в уеб-дизайна. Няма да се индексира добре в търсачките, ама си има начини и за това. Ще използваш минимално ActionScript, за да не се налага да учиш програмиране. Така или иначе вече си използвал някакви бутони и ако не друго поне GotoAndStop (едикъдеси) за тях. И ще наблегнеш на дизайна - ти си фотограф, с това трябва да се справиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: mantara   
Дата:   12-02-09 03:35

HSGeorgiev

Мислих да му го препоръчам.. ама да ти кажа не съм сигурен че ActionScript и flaSha са по-лесни.. аз имам представа от html i flash, ама бегла :Ф [smilie18] ..
Иначе това сътворих почти само от уроци из нета - http://eva-ood.com


Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-09 08:23

mantara

определено не са по-лесни [smilie24]
все пак html е език от маркери, а ActionScript е вече обектно ориентиран език за описание на алгоритми, освен това е по-лесно да правиш html с Dreamweaver без да знаеш html, отколкото флаш анимации без да знаеш ActionScript.

Само че в неговия случай конкретно - явно се е справил с бутоните на флаша и при тази идея за реализация така или иначе ще използва флаш, та избора е по-скоро html+AS срещу само AS. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-09 08:26

mantara само още нещо да кажа [smile]

твоят eva-ood.com [smilie24]
много добра работа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: Marillion   
Дата:   12-02-09 08:27

Остави ги спецовете... намери някой познат, кото да ти направи сайта за 10 минути.

Явно не разбираш много от правене на странички.

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: Георги   
Дата:   12-02-09 08:29

браво много яки примери [beer] [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: exile   
Дата:   12-02-09 10:42

их как обичам сайтове, дето нямат ама никакав смисъл да се правят на флаш да са баш на флаш [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: ecobo   
Дата:   12-02-09 10:48

mantara написа:

> ecobo - аз не знам как да му помогна (откъде да започна), обаче
> от тоя линк не знам ко можи да научи ;)


Как какво бре?! Ще научи какво е линк [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: didesignbg   
Дата:   12-02-09 11:14

exile, модерно е! За втори път те фащам че не ги разбираш, предния път мрънкаше против цомиц санс[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Web Design
Автор: kreten   
Дата:   12-02-09 11:29

Че какво му е на цомица санс? Аз като човек никога не прочел един ред за html и незапознат с модните тенденции на сайтовете спретнах нескопосано сайтче на жената и то цялото е с цомик !
www.yanapetkova.com



Публикацията е редактирана (12-02-09 11:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.