Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: Нереален   
Дата:   19-01-09 20:36

Протестиращите: Не искаме мажоритарни избори
19 януари 2009 / News.dir.bg
Да се организира референдум за промяна на избирателния закон, с която да бъде въведена пропорционална избирателна система с мажоритарен елемент и патрон да бъде президентът Георги Първанов.


Лъснаха червените задници на организаторите на студентския протест. Дойдоха си на думата. Неусетно организаторите на протеста си сложиха за патрон агент Гоце и започнаха да лансират идеите му за промяна в Конституцията. Сега, като нищо можем да очакваме комитет "Съзидание" да се включи и да започне изграждането на про-президентска партия от типа на "Единна Русия" по примера на Путин. Вече започна разчистване на терена за новата партия. От всички страни опозицията се оплюва - и от управляващите и от "протестиращите". Сега можем да очакваме разиграване на вече познат сценарий - впрягане на огромен финансов ресурс, мощна реклама с решаващата помощ на всички медии....дано да съм лош пророк. Не искам да се случва това...но за жалост съм песимист. Дано събитията да ме опровергаят.

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: kkkolelo   
Дата:   19-01-09 20:48

Про-президентска ... той след два мандата май нямаше повече право да се кандидатира за президент. По скоро иска да остане в политиката като министър-председател примерно [smilie18] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: Нереален   
Дата:   19-01-09 20:51

Може и това, а може да променят и конституцията...или пак руски вариант, като Путин - Лилипутин (Медведев)


kkkolelo написа:

> Про-президентска ... той след два мандата май нямаше повече
> право да се кандидатира за президент. По скоро иска да остане в
> политиката като министър-председател примерно [smilie18]
> [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: glaskeram   
Дата:   19-01-09 20:56

На червените дерибеи много им пречи Европа и са решили да пуснат 4 блок напук на Европа.
Не случайно Гоце на нова година се яви без европейското знаме. Май скоро ще се разделяме с Европа. Гоце иска СССР.

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   19-01-09 20:57

Кажи за 97-ма

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: Lalinda   
Дата:   19-01-09 20:57

Пропорционална система с мажоритарен елемент имаше на изборите за Велико народно събрание през 1990 г.

Наистина вървим назад.

[smilie10]

"Спете спокойно, деца!".
[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: Нереален   
Дата:   19-01-09 20:59

Ти вземи да научиш език....така като гледам, може да ти потрябва руски, вместо немски....

OrLIndraGanOv написа:

> Кажи за 97-ма

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: Нереален   
Дата:   19-01-09 21:00

Мисля, че вече имат опит във фалшификациите. Какво ще ги спре днес?


Lalinda написа:

> Пропорционална система с мажоритарен елемент имаше на изборите
> за Велико народно събрание през 1990 г.
>
> Наистина вървим назад.
>
> [smilie10]
>
> "Спете спокойно, деца!".
> [smilie11]
>

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: jekopj   
Дата:   19-01-09 21:30

Само аз ли подозирам връзката с побоя над протестиращите /от страна на полицаите/ и внасяне на техните искания малко след това?!С други думи...Вие /полицаите/ се постарайте с протестиращите за Нас,а Ние /управляващите/ след това ще направим нещо за Вас!?[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: fonnayden   
Дата:   19-01-09 21:40

Оказа се че нашия президент Гоце е един ловък и изпечен мошеник. какво ли няма да направят нашите социалистчета за да са на власт. Ами бабите пооредяха, нужно е с 20 % да се прави правителство. как да стане това. Вкарваш мажоритарни кандидати и после си ги купуваш. Ако пак не мине номера купуваме си двама трима от Атака и готово. Примера с Атака в местния парламент в Пловдив е заразителен. така че мили Българи ще се дупим май пак на същите тези мародери ско не си промените мисленето и в деня на изборите не ходите за риба. Свободата и Демокрацията не се дава даром а трябва да си я заслужиш. В противен случай Гоцевци и СерГейчовци както и мафията ще те стрижат до като издъхнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: bobihot   
Дата:   19-01-09 21:54

Lalinda този път не позна.

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: blackvulture   
Дата:   19-01-09 22:24

Това е тотална лъжа!
Някой от гостите предложи това и то бе отхвърлено почти с дюдюкане!

Мръсни ченгета!
Ще искаме опровержение от медията!

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: blackvulture   
Дата:   19-01-09 22:49

Трябва доста да сме ги настъпили за да почнат с компроматите срещу нас :)

Ми то 300 заменки паднаха, завалията Калинов колко ли пари има да връща.... дето ги е взел от национално отговорни бизнесмени и офшорки!

С 60 заменки замениха 15 000 декара гора, знаете ли с 300 колко още щяха да заменят?

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: n1x0n   
Дата:   19-01-09 22:55

Кажи за 97-ма

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Touche!

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: Lalinda   
Дата:   19-01-09 23:13

Ето как започваше споменатият от мен по-горе избирателен закон от 1990 г.:

ЗАКОН ЗА ИЗБИРАНЕ НА ВЕЛИКО НАРОДНО СЪБРАНИЕ

Обнародван, ДВ, бр. 28 от 6 април 1990 г.,
попр., бр. 29 от 1990 г., доп., бр. 24 от 2001 г.,
в сила от 17.03.2001 г.
(Изм. доп. ДВ бр. 45/2002 г.)

Глава първа

ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

Чл. 1. Този закон урежда избирането на народните представители за Велико Народно събрание, както и реда за прекратяването на пълномощията им.
Чл. 2. Изборите се произвеждат на основата на всеобщо, равно и пряко избирателно право с тайно гласуване.
Чл. 3. Право да избират и да бъдат избирани имат всички граждани на Народна република България, навършили осемнадесет години, независимо от раса, пол, народност, социален произход, имуществено положение, образование, вероизповедание, с изключение на поставените под запрещение и изтърпяващи наказание лишаване от свобода.
Чл. 4. (1) Изборите се произвеждат по смесена система.
(2) Двеста народни представители се избират по мажоритарния принцип в едномандатни избирателни райони.
(3) Двеста народни представители се избират по пропорционалния принцип в многомандатни териториални райони с партийни листи.

Чл. 5. Всеки избирател има два гласа: първи глас за избор на кандидат в едномандатен избирателен район и втори глас за избор по партийна листа в многомандатен избирателен район.
Чл. 6. Изборите за народни представители се произвеждат в един неработен ден за цялата страна.
Чл. 7. Всеки народен представител е отговорен пред избирателите за дейността си.
Чл. 8. (1) Разходите за организационно-техническата подготовка при произвеждане на избори се поемат от държавата.
(2) Всички книжа, заявления, жалби, удостоверения и други документи по този закон се освобождават от такси.




Не разбирам какво трябваше да позная или да не позная...
[smilie11]

Може да сте били малки тогава и да не помните, а може и да сте били на възраст под 18 г., но аз самата съм гласувала тогава и с малка, и с голяма синя бюлетина.
Даже мога да назова името на мажоритарната ни кандидатка.

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: Amigo   
Дата:   19-01-09 23:16

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/ilph5309.JPG

[smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: djogata   
Дата:   19-01-09 23:23

Аз още първият път като се обадиха студентските съвети (забележете, говоря за съветите, не за студентите като) ви казах, че съветите по принцип са силно политизирани...

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: n1x0n   
Дата:   19-01-09 23:24

Ами аз бих използвал Първанов за подобни цели - достатъчно е суетен за да свърши работа.
Нека се чувства "патрон" /все пак ловджия е момчето - има опит с тия неща/, пък после на референдума му се "реже главата" и това е...

Колкото до мажоритарните и прочие системи - имат алтернатива, която е чудесна за БГ, казва се STV /Single transferable vote/.
ДПС и ромите няма да я харесат! [smilie5]

http://fairvote.org/?page=2451

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: slivenski   
Дата:   20-01-09 10:59

Автор: n1x0n
Дата: 19-01-09 23:24

http://fairvote.org/?page=2451

---------------------------------------

Много полезно линкче! [smilie24] [beer] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад
Автор: bobihot   
Дата:   20-01-09 12:58

Lalinda, онова беше смесена система, сега се говори за пропорционална с мажоритарен елемент- т.е. да можеш да пренареждаш имена от списъка. Което не знам как ще стане технически и дали ще се прави масово, че да има реално пренареждане на влезналите депутати от партия?

Официална декларация от протестиращите:
Това за Президента като Патрон на протестите е вярно, само с малки корекции:
1. Не искахме протеста да е под Патронажа, а под патрондаша на Президента;

Има и още допълнение, но насаме го казвам.

Организаторите на обединения граждански протест на 21.01.2009 г.
категорично се разграничаваме от тиражирания в публичното
пространство призив за организиране на референдум за мажоритарна
избирателна система под егидата на президента на Република България.
Ние не приемаме и категорично отхвърляме подобни идеи.

Както сме посочили и в своите искания, ние предлагаме въвеждане на
пропорционална избирателна система с мажоритарен елемент –
преференциална листа, даваща възможност на получилия повече гласове
кандидат да премине на по-предно място в листата.

Ние протестиращите считаме, че лицето Георги Седефчов Първанов е
неразделна част от провалилата се политическо-олигархична върхушка на
България, довела до пълното демотивиране и деморализиране на
българския избирател.

Ние не вярваме, че многократно компрометирана личност, като лицето
Георги Седефчов Първанов е способна да бъде водеща фигура на реални
реформи.




Публикацията е редактирана (20-01-09 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: ffwd   
Дата:   22-01-09 02:38

ИЗЯВЛЕНИЕ Атанас Атанасов от името на ПГ на ДСБ за полицейския произвол по време на протеста на 14 януари
дата: 21-01-2009




Това, което се случи през последните дни по улиците на България, е срам за европейска България!

Ще ви посоча конкретни факти, от които трябва да се срамувате и вие, ако имате малко съвест! Полицейският произвол, който беше упражнен върху протестиращите граждани, е резултат от насърчаване на ръководството на Министерството на вътрешните работи. Сред протестиращите имаше внедрени провокатори, които бяха внедрени от властта! Затова ги заобиколихте и на тях не им се случи нищо!

Сега фактите. Задържани са лица, които не са участвали в протеста, задържани са от улиците далеч от парламента; изваждани са граждани от кафенетата до „Кристал” – известно ви е това място! Какво се е случило в районните полицейски управления? Задържаните са принуждавани да отказват адвокатска защита и за това има не само гласни, а и писмени доказателства. Непълнолетни лица са се отказвали писмено от задължителна адвокатска защита. Това е грубо погазване на човешките права.

Отказвана е медицинска помощ, задържаните не са били медицински освидетелствани, което е задължително при всяко едно задържано лице. Всички задържани лица са били лишени от правото да се свържат с близките си и да съобщят къде се намират.

Искам да ви посоча и още по-тежки нарушения. Имаме редица незаконни задържания. Защо? Някои от лицата са задържани за повече от 24 часа, което е грубо нарушение на закона! Около една трета от задържаните лица впоследствие са оправдани от съдилищата, което на практика е незаконен арест и държавата дължи обезщетение за това, което е най-малкото в случая, разбира се. Но това е доказателство, че тези хора без никакви факти, самоволно са задържани от улиците, след като съдът и то по реда УБДХ ги е оправдал.

В някои от районните полицейски управления лицата, които са задържани, са били подложени на груби издевателства и на гавра – юмруци, лакти, колена, ритници срещу хора, които нямат никаква възможност да се защитят. Колани с големи токи са оставили отпечатъците по телата на хората. И това нещо можете да го видите. Срещнете си вие с пострадалите, за да ви кажат какво има по телата им! Защо не се срещнете?

По 40-50 души са били натикани в помещения с размер 3 на 5 метра. Писани са обяснения, докато съдържанието се хареса на началниците.

Забележете, уважаеми дами и господа, задържаните един по един са били задължавани да смъкват дрехите от телата си и да бъдат проверявани за наркотици. Знаете ли как се случва това? С медицинска ръкавица на ръката – кой от вас иска да ви доведа свидетели, да се срещнете и да ви обяснят как се е случило това? Знаете ли как се прави тази проверка? Това е пълно безобразие.

Полицейските служители не са носели нагръдните си знаци, за да е ясно кои са тези, които са прекрачили закона.

В Четвърто полицейско управление е починал задържаният Методи Маринов. Тази смърт е пряк резултат от насърчения полицейски произвол. Този човек е искал медицинска помощ, това е било чуто и видяно от всички задържани и такава не му е била оказана. МВР твърди, че той бил се явил по собствено желание, не бил задържан. А какво прави в килията с всички други задържани, питам аз?

И последно: от понеделник се привикват по разпореждане на шефа на Софийската полиция във всички районни управления всички, които са били задържани – отново, за да им се оказва натиск с цел да не свидетелстват за разобличаване на издевателствата.

Аз вчера присъствах на една такава среща. Отидох с един от тях, който беше привикан. Не призован!

И всичко това е подкрепено публично от министъра на вътрешните работи, подкрепено публично от министър-председателя, подкрепено публично от висшето партийно ръководство на БСП, вчера, господин Ангел Найденов, лично от Вас!

Просто в името на властта сте готови на всичко. А прегазването на човешките права, дори с цената на човешки живот ви е практика още от есента на 1944 г. досега.
Искаме оставката на правителството, заради това грубо погазване на човешките права. Защото няма значение как се казва вътрешният министър от БСП - Румен Петков или Михаил Миков, защото при БСП винаги се действа извън закона, а от изнесеното става ясно, че законът дори няма никакво значение. На такава грубост и балканска жестокост бяхме свидетели само през м. януари 1997 г., когато хората отново по тъмни доби бяха гонени по улиците и бити безпричинно. Затова си отидохте и сега ще си отидете!
Благодаря.



Отговори на това съобщение
 Re: Според мен Първанов стои зад "студенския" протест....
Автор: ecobo   
Дата:   22-01-09 03:35

Copy->Paste ot dir.bg:

Времето на констатациите на престъпленията отдавна мина! Сега е ВРЕМЕ ЗА ДЕЙСТВИЕ! От това, което направихме досега, са ясни няколко неща: 1. Страната върви ГЛАВОЛОМНО ПО ПЪТЯ НА ”ДЕМОКРАЦИЯТА” НА ПУТИН И ЛУКАШЕНКО! Това е очевадно и няма смисъл да се доказва - Провокацията с бомбата, наличие на милиционери в митинга, бруталната разправа на милицията с протестиращите, и най-вече ИСКАНЕТО НА ЛИЧНИ КАРТИ И ДОКУМЕНТИ, ЗА ДА ПРИСЪСТВАШ НА ПРОТЕСТА - ПРОТИВОРЕЧИ НА КОНСТИТУЦИЯТА И НА МЕЖДУНАРОДНИ ДОГОВОРЕНОСТИ; 2. Престъпната шайка НЯМА ДА СИ ОТИДЕ НИТО ПО МИРЕН НАЧИН, НИТО С ТАКИВА ПРОТЕСТИ! ПРОТЕСТЪТ ТРЯБВА ДА Е ПОЛИТИЧЕСКИ! КАКВО АКО НЕ ПОЛИТИКА СА ИСКАНИЯТА НА ХОРАТА ЗА ПО-ДОБЪР ЖИВОТ? 3. НЯМА ЯСНО ОТКРОЯВАЩА СЕ ЛИЧНОСТ, КОЯТО ДА ОГЛАВИ ПРОТЕСТИТЕ! 4. Отдръпването на партии като ГЕРБ и А така! и невключването на синдикатите е ясен сигнал за ТЯХНАТА КОЛАБОРАЦИЯ С БКП/БСП И УПРАВЛЯВАЩИТЕ САТЕЛИТИ! А вялата подкрепа на опозиционните партии със затихващи функции - СДС, ДСБ и т. н., е сигнал, че И ТЕ САМИТЕ НЕ ВИЖДАТ КАКВО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ! 5. Основни разлики с протестите от миналото (89, 90, 96/7 г.) са: липсата на конкретно поставена ЦЕЛ; разединението сред протестиращите; липсата на твърдост и решителност у голяма част от протестиращите да отстояват позициите си докрай; податливостта към провокации. 6. Масовостта на митинга: голяма част от тези, които биха искали да се присъединят към демонстрациите, са на работа. В частните предприятия у нас обаче НЯМА ПРОТЕСТИ, НЯМА СТАЧКИ, НЯМА И ПРОФСЪЮЗИ, АМИ ВЕДНАГА ТИ ПОКАЗВАТ УЛИЦАТА!!! Този страх у хората ги кара да се въздържат, а отчасти и обстоятелството, че ТЕ смятат, че НЯМАТ НИКАКВА ПОЛЗА ДА ИЗЛЕЗАТ И ДА СЕ БОРЯТ - ТОВА НИТО ЩЕ УВЕЛИЧИ МИЗЕРНИТЕ ИМ ЗАПЛАТИ ОТ 500 - 600 ЛВ., НИТО ЩЕ ВДИГНЕ ОСИГУРОВКИТЕ ИМ НА РЕАЛНАТА СУМА. И друго - единици са тези с добри и престижни професии (IT-специалистите например), които ще излязат на улицата. Тези млади хора се интересуват повече ОТ КАРИЕРНОТО СИ РАЗВИТИЕ, а не от протести (искрено се надявам да греша тук все пак)! Така че има върху какво да се помисли. 7. Ако правителството не бъде свалено от протести и няма предсрочни избори, в следващия парламент ще се НАМЪРДАТ С КУПЕНИ ГЛАСОВЕ ПАРТИИ - ЛОБИТА КАТО НАПРЕД И ДР., ЗА СМЕТКА НАПРИМЕР НА ДСБ, СДС. Такива ще ЛЕГАЛИЗИРАТ НА ЗАКОНОДАТЕЛНО РАВНИЩЕ ВЛАСТТА НА МАФИЯТА! Резилтатът ще бъде ПРЕДПАЗНИ КЛАУЗИ и ЕВЕНТУАЛНО ИЗКЛЮЧВАНЕ ОТ ЕС! А оттогава нататък България я чакат ЕТНИЧЕСКИ, ГРАЖДАНСКИ КОНФЛИКТИ И ВОЙНИ КАТО В БИВША ЮГОСЛАВИЯ! Какви са изводите? За да не се реализира опасността, посочена в т. 1 и т. 7, ПРАВИТЕЛСТВОТО ТРЯБВА ДА СИ ОТИДЕ ПРЕДИ ИЗБОРИТЕ! МАЖОРИТАРНИ ПРЕДСРОЧНИ ИЗБОРИ, НА КОИТО ГЛАСУВАНЕТО ДА БЪДЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, А ДОТОГАВА – СЛУЖЕБЕН КАБИНЕТ С ЧУЖДЕСТРАННИ ЕКСПЕРТИ, КОЙТО ДА ОРГАНИЗИРА РЕФЕРЕНДУМИ ПО НАЙ-НАБОЛЕЛИТЕ ЗА НАЦИЯТА ВЪПРОСИ! 2. Протестите трябва да СТАНАТ МАСОВИ! За целта: протестите да се провеждат вечерно време; хората да се организират по места и да излъчат свои представители, които да могат да изразяват исканията на хората ясно, точно, изчерпателно, и да отстояват позициите си докрай; организацията да не бъде като тук по форума, ами да ИМА ЦЕНТРАЛЕН ЩАБ, РЪКОВОДСТВО, В ЧИИТО РЪЦЕ ДА Е КООРДИНАЦИЯТА И ОТГОВОРНОСТТА, СРЕДСТВА (напр. от дарения) И Т.Н. Другият вариант е някоя партия да поеме отговорността за продължаването на протестите, но предвид на сегашното състояние на нещата ТАКАВА НЯМА. Моля редакторите и модераторите от дир-а да не правят услуга на управляващите и да пуснат настоящия постинг!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.