Автор: asahi
Дата: 21-12-04 10:07
Не ти ги продават на килограм, нали? Цената на фотографията се определя от приложението и, степента на откупуване на авторски права, името на автора и художествената (документална) стойност. Размерът на снимката зависи от това за какво ще я използваш - или става, или не. Размерът не е определящ за цената.
Пример 1: Търсиш снимка за плакат 50/70. Ще ти е необходим файл с над 10МП информация, най-добре сканиран средноформатен диапозитив. Предлагат ти копие 15/21см. Изводът: Не ти върши работа при каквато и да е цена.
Пример 2: Купуваш снимка, която отговаря на всичките ти технически и художествени изисквания. Ще я използваш в рекламна кампания по всички медии - телевизия, преса, външна реклама, без ограничение във времето. Искат ти, примерно, $1200. Изводът: Цената е добра и си вършиш работата.
|
|