Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: tinman   
Дата:   09-10-06 23:49

Вече се предлагат InkTec рефили за презареждане на принтери iP4200, iP5200 на Canon. Някой има ли впечатления от качеството? Обмислям покупката на такъв принтер, отдавна чаках появата на евтини мастила-заместители.


Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: ecobo   
Дата:   09-10-06 23:51

Аз си преебах главата на един Канон 6000 с подобни боклуци и от тогава - само ориджинъл [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: Блясък   
Дата:   09-10-06 23:52

Тъкмо заредихме новите мастила. Нацяло - всички цветове. Печата както преди. Първата снимка я изкара с черти и проблеми, към края вече беше наред, после пуснахме 2 диска - всичко е ОК. Купувай смело!

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: ecobo   
Дата:   10-10-06 00:01

"Купувай", ама след 10-тина дни го кажи...

Абе ако принтера печата нон-стоп всеки ден, може и да няма проблем, ама оставиш ли ги една седмица, тогава [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: asahi   
Дата:   10-10-06 00:14

...тогава купуваш друг принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: Блясък   
Дата:   10-10-06 00:16

Дано да не е така...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: solo5   
Дата:   10-10-06 00:29

мдаа [smile]
и аз имах Canon 350i преди време
като свършиха оригиналните мастила го зареждах само с "ментета"
работеше си добре, докато не почна да печата на черти [smilie7]
мих главата с топла вода, със смес от спирт и глицерин и т.н и не се оправи [smile]
... та такива ми ти работи [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: krp   
Дата:   10-10-06 00:48

tinman

споко човече..карай със заместителите..с IP5000 съм сменил толкова комплекти, че сигурно ако бяха оригинални щах да си купя 5-6 принтера...
Не го оставяй с празни патрони..това е правилото!
Само малко цапаница е това пълнене, пък и имат вече чип 4200 и 5200...Пък ако има зор имам глава за 5200;-)
А пък на 9950 печатам от както е нов с външни мастила (система за външни мастила)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: gerimo2   
Дата:   10-10-06 07:10

Малии-и-и-и!Ко прай беднотията и ....

Що пара съм изкарал от такива тарикати[smilie18] [beer] [beer] [beer]...само за вчера към 150 кинта[smilie5]



Публикацията е редактирана (10-10-06 07:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: gerimo2   
Дата:   10-10-06 07:19

екобо-[smilie24] асахи-президент[smilie18]



Публикацията е редактирана (10-10-06 07:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: didesignbg   
Дата:   10-10-06 08:46

кантек продават много хубави заместители...

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: jordan82   
Дата:   10-10-06 09:23

Ето ви едни много добри рефили. Работят без проблем. Разликата в цената с оригиналните консумативи образува доста бързо нов принтер от най-новия модел [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: kkkolelo   
Дата:   10-10-06 09:54

Разбира се че има хубави заместители - и мастила за пълнене и неоригинални нови глави, които по нищо не отстъпват на оригиналните и са около 60-70% по евтини. Ако си пълниш сам главите, спазвай точно инструкциите. И аз не съм правил успешни зареждания - но причината е в мен - бързал съм, не съм обезвъздушавал, касетата ми е била изсъхнала вече и т.н. И една касета се презарежда до 4-5 пъти. А срещу няколко лева има фирми които зареждат с гаранция, като предварително проверяват да няма проблем с касетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: 3DFEN   
Дата:   10-10-06 09:58

Инк Тек[smilie24] , но Епсон[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: batemitko   
Дата:   10-10-06 10:00

каква друга фото-хартия може да се ползва,освен канонската.Аз съм с IP 4200

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: jordan82   
Дата:   10-10-06 10:17

kkkolelo, ако си в София, може да се разберем да ти покажа как се зареждат патрончетата. Пък и всеки, който има такива проблеми. Не е голяма философията, щом даже и аз се научих [smilie3] . Имам и личен рекорд - над 20 презареждания на HP C6656 [smilie5]. Това прави 20х36=720 лева. Принтера струва 120 лева иначе. Да речем, че не всеки път може да изкараш 20 презареждания, но дори и 5 не е лошо и напълно си заслужава риска от повреждане на устройството. Още повече този риск е по-скоро теоритичен. Ако си поддържаш принтера според инструкциите за експлоатация трябва да си голям карък, за да скапеш нещо (или просто да имаш Епсон, с него човек никога не знае)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: to6e   
Дата:   10-10-06 10:30

Подобни теми за мастила се дискутират често. Ако си вземате заместители избягвайте Fullmark - дюзите се запушват дори ако не се печата 1-2дни. Дори имам изгоряла глава на Canon. Поне от 2години работя с InkTec и нямам проблеми. Познати с НР изписват по 1L мастило с една глава преди смяната и - отново с InkTec.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: jordan82   
Дата:   10-10-06 10:43

to6e, аз пък говоря точно за Fullmark. Не знам кога и как си ползвал мастила Fullmark, но такъв проблем няма. Имаме един принтер Canon BJC 2000. Работи с BC 20 и успява да изгълта 1 литър мастило преди смяна на главата. Всяка седмица не работи по 2 дни (събота и неделя) и няма никакви проблеми. На InkTec също не са лоши мастилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: chernio   
Дата:   10-10-06 10:50

Аз от почти 2 години ползвам

http://all4printers.com/index.php?ref=46

никакви проблеми, в момента ми свършва 2-рия литър мастила, но не трябва да се оставя без работа повече от 2-3 дни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: tinman   
Дата:   10-10-06 13:16

Блясък, krp, как се решава проблема с чиповете? Разбрах че патроните за iP4200, iP5200 са с чипове.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: Блясък   
Дата:   10-10-06 13:25

Няма проблем с чиповете. Драйвера си показва, че са празни, но има отметка в настройките да не взема под внимание нивата на мастилата. Пере през компютъра без грижа. Директно от апарата пък изобще не вижда нивата и жъне с пълна газ.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: jordan82   
Дата:   10-10-06 13:31

Съгласен с Блясък. Няма проблем с чиповете. Те са само броячи. Като си отброят колкото трябва, излиза съобщение, че няма мастило. Даваш му "ОК" и си печаташ. Най-добре след това да сложиш отметката от настройките да не взема под внимание нивата на мастилата и това е.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: krp   
Дата:   10-10-06 14:29

chernio, я кажи кога пак ще си поръчваш нещо от там и как става, че имам интерес за някои работи от там?

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: gerimo2   
Дата:   10-10-06 17:56

jordan82 ,като не разбираш изобщо , що изобщо ръсиш простотии!!!!
Май тук се вихри сериозна реклама!!!

На Канон "чипчетата " брояли " колко бръмбара има в нечии главииииииииииии[smilie23] [smilie23] [smilie23] .О свещенна простотааааа!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила-заместители за принтери Canon
Автор: tinman   
Дата:   10-10-06 19:35

gerimo2, всички смирено сме навели глави пред ерудицията ти и чакаме с нетърпение да ни осветлиш по въпроса с чиповете.



Публикацията е редактирана (10-10-06 23:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна