Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 питане за обектив
Автор: bosto   
Дата:   03-10-06 08:49

Добро утро на всички, чудя се кое от 2 те да си избера за Пентакс к100д - Tamron Zoom Super Wide Angle 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di-II LD Aspherical (IF) Macro или Sigma Zoom Super Wide Angle 18-200mm f/3.5-6.3 DC Aspherical (IF).Благодаря предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: питане за обектив
Автор: cicomanco   
Дата:   03-10-06 08:52

ТАМРОН естествено![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за обектив
Автор: icomaev   
Дата:   03-10-06 09:03

И аз бих избрал "Тамрон" но виж за някой по светъл 2.8-3.5. с този сще можеш да снимаш само на слънчево и светло време.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за обектив
Автор: dimi_borgir   
Дата:   03-10-06 10:15

Аз снимам със същия Тамрон, за който питаш. Доволен съм от него, събрал съм му много опит. Ако искаш високо качество в определено фокално разстояние, би било доста високо изискване, но пък практичността на такива обективи е супер. Познавам и Сигмата донякъде, но нямам дълготраен личен опит.

Чел съм във фотографски списания, че Сигмата получава повече точки за оптичните свойства от Тамрона. Още една разлика има в това, че байонета на Сигмата е метален, а на Тамрона е пластмаса, което е важно! Tamron обявяват, че байонета им е от някакъв хибриден тип, отвън пластмаса, отвътре метал. Но не мисля, че това е по-доброто решение.

Честно казано, аз лично бих си купил Сигма, изглежда по-стабилен, малко по-компактен е, а и както ти казах горе, в лабораторните тестове (например на немското Color Foto) получава малко повече точки на оптика. Изкарват го като цяло малко по-добър.
Цените са еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за обектив
Автор: asahi   
Дата:   03-10-06 10:21

тампон

Отговори на това съобщение
 Re: питане за обектив
Автор: guangbao   
Дата:   12-10-06 17:19

А трябва ли да има сервиз ?
За всеки случай.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна