Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какъв?!
Автор: Avril   
Дата:   01-08-06 18:26

Здравейте! Ами аз съм нова в бранша и, както сами се досещате, си търся фотоапарат. Поразрових се и ми се мерна един модел Olympus µ [mju] 600 Digital 6.0 Mpix. Какво мислите за него? Не държа да е точно този модел, просто той първи ми грабна окото. Изискванията са ми следните:
- добри снимки
- цена до 450 лева.
Вие какво бихте ми препоръчали?

ПС: Благодария предварително! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: jordan82   
Дата:   01-08-06 18:31

ако не си конкреизираш още изискванията, няма да получиш задоволителни препоръки.
Направи си сметка какво искаш да снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: vga   
Дата:   01-08-06 18:31

къде се поразрови? защото и без много ровене ако наишеш в търсачката тук ще видиш колко много резултти ще има-все с твоите изисквания! успех в търсенето [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: yan   
Дата:   01-08-06 18:34

давам ти го нов на 380 лв. с 2г. гаранция

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Avril   
Дата:   01-08-06 19:54

Ами какво искам... минимум 5.0 Mpix, точно цветопредаване, клип със звук (защото Olympus µ [mju] 600 Digital 6.0 Mpix нямал звук), hipercrystal дисплей. Искам да снимам предимно пейзажи (повечето, от които предполагам на тъмно => ми трябва апарат, с ярко виждане и снимане при ниска осветеност). Казаха ми, че фотоапарата не трябва "да прави много шум" , за да се получи качестен образ. Защото дори да бил с повече пикцели, ако "правел шум" не се получавало добре, така че добавям и това към изискванията. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: senna   
Дата:   01-08-06 20:00

Препоръчвам ти да потърсиш нещо друго, бях се спрял на такъв, но добре че се поогледах, даже бях пуснал тема тук за сравнение м/у него и SONY W7, огромна разлика. С една дума не взимай Олито.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: maddam111   
Дата:   01-08-06 20:21

мойто ОЛИ не ми харесва- определено има много шум и никакви настройки, да не говорим, че рядко фокусирам...[smilie8]
разбира се нямам претенции за фотограф.
но тези неща както разбрах тук, са нормални май за марката, така че слушай какво ше ти кажат другите [smilie3]
за нощни пейзажи ти гарантирам, че не става [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Avril   
Дата:   01-08-06 21:36

Мерси за съвети! При това положение се отказвам от този модел. [smile] Тогава остава въспроса какъв да взема?! Някакви идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: maddam111   
Дата:   01-08-06 21:55

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=408630&t=373603&phorum_uriauth=#reply_408630



Публикацията е редактирана (01-08-06 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: WiShY   
Дата:   01-08-06 22:13

Мисля си че изискванията ти са малко високи за апарат за 450лв.. направиги 600лв и може да се впише един панасоник(малко шуми ама за непрофесионално око не е зле) Пейзаж на тъмно[smilie10] [smilie10] Нема такова евтино и качествено. Евтиното винаги излиза по-скъпо...ще си вземеш нещо за 450лв и след 2 месеца ще го продадеш на полувин цена и ще си вземеш квото трябва...тъй че...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: ivaylo8   
Дата:   02-08-06 13:01

Защо пропускате Samsung Digimax S600.
Преди 4 дена си го взех апаратчето е за 309 с ДДС в техномаркет и е с 6МПискела матрица и прави страхотни снимки на тъмно даже има и ръчни настройки според мен си заслужаваше но все пак виж тук http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09019533 също има много писаници за моделите S500, S600 и S800. Все пак незнам за какви нужди конкретно ще ти трябва защото апаратчето е от малкия клас айде успех с избора

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Avril   
Дата:   02-08-06 16:26

Намерих тема за S600/500 ще я разгледам. Снимките и с двата апарата изглеждат прилични за тази си цена.



Публикацията е редактирана (02-08-06 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Avril   
Дата:   03-08-06 16:02

А като сравним Canon A530 и Samsung S500/600 какво ще кажете? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Стоев   
Дата:   03-08-06 16:14

Не се досещам за някой притежаващ и двата, че да ги сравнява...

Опитай тук:


http://www.dpreview.com/reviews/sidebyside.asp


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Avril   
Дата:   03-08-06 16:29

Сравних ги тук http://www.digicam-bg.com/compare.html/Digimax-S600/PowerShot-A530~Samsung и не виждам особено голяма разлика в данните. Но разликата в цената е почти 100лв. , от което си правя извода, че може би Канона е по-добър. Бих се радвала някой притежател на някой от двата продукта да даде мнението си. Интересува ме дали тези разлики между тях си струват 100-то лева.



Публикацията е редактирана (03-08-06 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Стоев   
Дата:   03-08-06 17:56

Всяка гарга си харесва гарджето[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Avril   
Дата:   03-08-06 18:04

И това го има, но разчитам на безпристрастната преценка на другите потребители [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Стоев   
Дата:   03-08-06 20:25

Ами аз имам Цанон С1 ИС и бях много щастлив с него, бранител на марката Цанон и така нататък, докато не си взех малко по-голям цанон и от тогава предишният ми стои на едно рафче в калъфчето си и пакетчета силикагел вътре...

Ами няма по какво да ги сравнявам, освен че единият ми влиза в джоба на сакото и до там...

В работата ми се налага често да използвам едно никон кулпиксче 990.

Мога само бегло да спомена, че макрото на никончето отнася макрото на цанончето като патка геврек... И че е безумно по дуракоустойчив на злоупотреби..
Но ако ще снимам нещо различно от макро - не бих и посегнал на никона.

У Форума Бони е човека, дето е експериментирал с десетки апаратчета, но и той не е правил директно сравнение на тези 2 модела, иначе щеше да се обади досега.

А такъв, дето ще скочи от самсунг сапунера на цанон сапунера или обратното у този клас, пък и да ти забележи Темата - ще е като печалба от Тото-то [smilie5]

Ама успех все пак де[smilie24]

За цанон само ще добавя че има и Зентекс, ако закъсаш, за самсуните не мога да кажа нищо...


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: maddam111   
Дата:   03-08-06 21:51

ups [beer]



Публикацията е редактирана (03-08-06 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Стоев   
Дата:   03-08-06 22:17

Виж Ебука на Форума, нейде на първа страница май беше...[smilie24] ( аз не го виждам, че не само съм у чужбина, ами и не ми се показват всякакъв род банери и мигащи рекламки, баси.....)


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: maddam111   
Дата:   03-08-06 22:24

misi- шса редактирам да не ми се смеят ората [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: kkkolelo   
Дата:   03-08-06 22:29

Ето ти добър сайт за сравнение на всички камери по- между им по 2-ки върху еднакви кадри http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Сама прецени


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: cade   
Дата:   03-08-06 22:41

Canon A530! ~390lv

ima orientation sensor... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Стоев   
Дата:   03-08-06 22:52

cade, какво е това и какво е приложението му на практика?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв?!
Автор: Avril   
Дата:   03-08-06 23:14

Прегледах точно този сайт, но конкретните два модела не фигурират в лист-а [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна