Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Olympus E-300
Автор: toshaky   
Дата:   15-04-05 10:48

Искам да си купя SLR камера, дайте мнение за тази, като се има предвид, че е с китовия обектив. Или ми дайте съвет за Pentax *ist DS
кой има по добра китова оптика и на кой му е по добро тялото, като качество. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Amigo   
Дата:   15-04-05 11:30

вземи Canon или Nikon, ако ме питаш мен[smile] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: todorov   
Дата:   15-04-05 11:33

Във форума има доста хора, които снимат с Pentax *ist DS. Попитай ги тях ...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Bilbo   
Дата:   15-04-05 11:57

Във форума има доста по-компетентни от мен хора, които може би ще те посъветват по-добре, но все пак...

Ако си чел прегледите на различните апарати, сигурно си забелязал, че Оли-то има доста шум в изображенията при по-високите ISOта, въпреки че като цяло е хубава камера. Друг негов недостатък е, че изборът на оптика е сравнително малък (поне засега) в сравнение с този на други производители. С Пентакс ще имаш достъп до може би най-хубавите твърди обективи, произвеждани някога, а пък Никон и особено Канон предлагат отлични зуумове, включително и със стабилизация. Изборът на оптична система е може би най-важният критерий при избор на СЛР, така че бих те посъветвал да прецениш от какво имаш нужда и да поразгледаш какво и на каква цена предлагат различните производители.

Аз лично от съвсем скоро притежавам *ist DS и засега съм доволен от него. Китовия обектив естествено не е нещо изключително, но за парите си изглежда много добър, както като оптична, така и като механична конструкция. Между другото, ако разполагаш с повече пари, и се спреш на Пентакс, би могъл да вземеш вместо китовия обектив Pentax SMCP-DA J 16-45mm f/4.0 ED/AL, за който отзивите са отлични. Но, пак ще кажа, като начало китовия е напълно задоволителен. Нямам представа за китовия на Олимпуса за съжаление, за да направя сравнение.

Може би само трябва да те предупредя, че ако си вземеш Пентакс, ще трябва да си подготвен да бъдеш оплют от някои по-закоравели почитатели на други марки. Но в това също има известен чар, като се замислиш. [smilie5]
Желая ти успех с избора! ;) [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Bilbo   
Дата:   15-04-05 12:04

P.S. Ако искаш да снимаш само с китовия обектив (което може би не е добра идея по принцип), може също да хвърлиш едно око на Nikon D70. Неговият китов обектив, по мнението на доста хора, е най-добър при камерите от този клас.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: krum13   
Дата:   15-04-05 12:23

Много Ви благодаря за отговорите. Твърдо мога да кажа, че шума е нещо от което бягам, като от огън, защото съм му сърбал супата с Dimage A1. От снимките които прегледах в нета забелязах сравнително малко шум на Olympusa, но това са все пак рекламни снимки пък и може би правени на 100ASA чувствителност. Първоначално се бях насочил към 350D, но приятели ме посъветваха, че това не наследник на 300D а нещо доста по несериозно. Какво е вашето мнение. Ако трябва да избирам според шума, защото качеството на изображението зависи от оптиката която е сменяема и на трите апарата кой от тези модели да избера Canon 350D, Nikon D70 или Pentax *istDS, като се има предвид, че на първо време със сигурност ще съм с китовата оптика. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: stoevmobile   
Дата:   15-04-05 12:47

Nikon D70 е проверена от много форумци марка [smilie24]
От трите изброени може би е най-добрият избор [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: todorov   
Дата:   15-04-05 12:50

Както беше отбелязано по-горе: избирайки DSLR избираш оптична система.
От моя гледна точка нещата стоят така: важни са обективите, не телата. Макар, че в момента в цифровата фотография телата са все още прекалено важни /и най-вече заради надпревата повече пиксели, повече динамика и т.н., сиреч най-вече заради сензора/, докато при лентата нещата вече са ясни.
Въпреки това, занапред ще сменяш тела, не обективи.
Така че спри се на оптична система, която ще ти предоставя възможно най-големия избор на най-добрата цена.
Иначе въздействащи фотки можеш да правиш и със сапунерка. Но ако търсиш техническо качество, ще ти трябват скъпички обектиФчета...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Brummaker   
Дата:   15-04-05 13:06

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

и още малко: ако не държиш на АФ-а, то спор няма : Канон е твоята марка [smilie3] много МФ-и на смешни цени....

ако обаче АФ за теб е важен /както и за много хора, вкл и за мен [smile] / и можеш да си позволиш "някои екстрички", сериозно се замисли за конкуренцията [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: todorov   
Дата:   15-04-05 13:11

Лелеееее Бруме, къде е Тор-чо да те чуе, че да ти обясни как с едно еФтинко адапторче, само за 5-6 доларчета, ще си закачиш такъв лайка обектив на популярната марка, че ....
ама айде [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Brummaker   
Дата:   15-04-05 13:13

ми нали и аз това казвам....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Azzy   
Дата:   15-04-05 13:54

E-300 e nai podhodq6t za ..ima6 telecentrichna optika ..po4istva si sam CCD -to...ako ima izgorql piksel go zamestva s drug taka `e ne se nalaga zaradi tova da hodi na serviz... 2 g garanciq....Podyrja SDK moje6 da snimash direktno vyrhu PC - to
da promenqsh nastroikite mu it. n. i e 1845 lv s DDS

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Brummaker   
Дата:   15-04-05 13:56

вярно, много чудесни екстри, но Шуууми Марицаааа...

[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Azzy   
Дата:   15-04-05 14:01

zaisi za kakvo 6te go polza6 to i pri drugite 6umi[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: gorbi   
Дата:   15-04-05 14:06

абе като знам как се цапа моята матрица и на Брум колко пиксела са му заминали........[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Bilbo   
Дата:   15-04-05 14:10

Pixel-mapping-а е малко спорна работа ИМХО. Политиката на Пентакс в това отношение например е да ти смени апарата, което ми се струва по-добро решение, пък и говори по-добре за доверието им в матрицата.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: gorbi   
Дата:   15-04-05 14:12

ще смени, ама на колко пиксела........ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Bilbo   
Дата:   15-04-05 14:16

Според Пентакс (със сигурност съм го чел/чувал от Пентакс UK и ВИП Трейдинг), подмяната се прави дори само при един изгорял пиксел. Не знам колко хора обаче реално се възползват от това. Освен това, не ми е ясно доколко се отнася за горещите пиксели, които не са 100% неработещи.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: gorbi   
Дата:   15-04-05 14:25

ами аз имам един - работи-неработи.... Моя е мързелив пиксел .....:) Съмнява ме обаче да ми подменят матрицата за това.....

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: Bilbo   
Дата:   15-04-05 14:34

Сега точно четох едно съобщение, че използвали също и мапване. Може би наистина се процедира в зависимост от тежестта на случая. Съгласен съм че за един единствен полуработещ пиксел някъде в периферията на матрицата едва ли си заслужава целият сензор да бъде изхвърлен и подменен с нов.

А пък на твоя пиксел май му трябва дисциплина, нещо си го оставил да се разхайти. ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Olympus E-300
Автор: neuromancer   
Дата:   15-04-05 16:17

krum13, в грешка си, 350Д е много по-добър от 300Д. Ако смяташ това че е по-малък за по-несериозен, може, ама това е единственото.
Иначе всяка система и всяко тяло си има предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна