Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nekoi da Me Svetne?
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-04-05 13:19

Kak rabotiat maskite vuv photo shop,
kude moga da procheta poveche iskam da postigna efekt podoben na HP Adaptive Light technolozi

Отговори на това съобщение
 Re: Nekoi da Me Svetne?
Автор: asahi   
Дата:   12-04-05 13:27

Мацваш някаква селекция в картинката, после натискаш Q и си в Quick Mask. Неселектираното става леко червено, образът ти прозира отдолу. Работиш с четката. "Цветовете" в туулбокса за бяло и черно. Сменят се с Х. С четката рисуваш областта, в която искаш да ти работи маската.
През алфа-каналите можеш да постигаш подобни резултати, но трябва да редактираш маската като канал със всички инструменти, с които работиш по картинката - селекции, четки и т.н.

За маските можеш да прочетеш във всяка сериозна книга за Фотошоп. Важното е да осъзнаеш за какво ще ги използваш.

HP Adaptive Light technolozi не го знам какво е. Някой да поясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Nekoi da Me Svetne?
Автор: Amigo   
Дата:   12-04-05 13:28

И мен ме интересуват толкова много неща за този ФШ, ама пусто време все не остава...[smilie2] Иначе излезе преди време яко ръководство със СД как да се работи с PS CS, [smilie11] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nekoi da Me Svetne?
Автор: asahi   
Дата:   12-04-05 13:36

Моите курсисти вече могат да работят с маски. Вие какво чакате?

Отговори на това съобщение
 Re: Nekoi da Me Svetne?
Автор: Amigo   
Дата:   12-04-05 13:41

ние пък с мацки, asahi[smilie3] [smilie5] [smilie24] [smilie24] [smilie19] курсове - това е хубаво, ама иска време пък и парички, което е естествено...[smilie2] [smilie11] [smilie7] ще помисля по въпроса[smile] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nekoi da Me Svetne?
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-04-05 17:51

Mersi za suvetite,
ideiata mi e ako moze da kombiniram dve snimki v otdelni sloeve, kato ednata e nedoeksponirana , edna normalno eksponirana i edna preeksponirana taka che da se poluchi normalna snimka s dobro kachestvo ot snimka v koiato ima oblasti s razlichno nivo na osvetenost, mnogo iarki i i mnogo tumni ...
Tova HP sa go panentovali kato HP Adaptiv Light Technology i sa go pusnali kato digital flash v HP945 i raboti na sichkoto otgore

Отговори на това съобщение
 Re: Nekoi da Me Svetne?
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-04-05 18:06

Moze bi nesum zadal vuprosa pravilno, imax predvid Layer Mask,neznam dali e sustoto?

Отговори на това съобщение
 Re: Nekoi da Me Svetne?
Автор: youn   
Дата:   12-04-05 22:34

А, това ли е ALT?Отвори двата файла влез в единия и дай "sellect all" или Ctrl+A, след това копирай селектираното "Ctrl+c", после отиди в другия файл и дай "paste" или "Ctrl+v"при което първата снима става слой върху втората.От там в window - show layers (той може и да е отворен) горе в бокса имаш плъзгач opacity(непрозрачност)от 100 до 0% -движиш го и виждаш резултата.Тая работа с ALT сигурно ще е по-дебела защото тука трябва да се намеси и Levels ама опитай това, то става и за други ефекти

Отговори на това съобщение
 Re: Nekoi da Me Svetne?
Автор: joshua   
Дата:   12-04-05 23:21

значи, тъдява, писането на латиница и БДС-ът не се котират особено високо. мен по- ме дразнят безсмислените заглавия - "Layer Masks?", ми се чини по-добро, поне в композиционно отношение

имаше една техника, "Luminosity Masking"(тва може да бъде и питане към google, ако нещо не съм осрал spelling-а) се викаше, ако не бъркам. Състои се в тва, да си врътнеш картинката в Lab и да използваш L-канала, като маска

тоест и например:

- отваряш си картинката и и прайш копие
- врътваш копието в Lab и копираш L-канала
- връщаш се на оригинала и цъкаш new adjustment layer >> curves(да речем)
- хоп, изненада, той си идва с маска - що ли?
- paste-ваш в маската и прайш една много груба "гама корекция"(да речем)

щеше ми се да сложа една-две картинки и да помъдруваме върху тва, що е то dynamic range и субективно усещане за детайл, ма съм през слушалката, а не мога да подкарам gprs-а

offtopic:
alt+click(vurhu maskata) - pokazva/skriva maskata
shift+click, pak vurhu neya, ya vkluchva/izkliuchva

photoshopa ima malko stranna terminologiya - alpha kanal, bitmap et coetera
principno alpha kanala ti dava prozrachnostta, moe da imash kanal deto da ti e dulbochinata (z-buffer?) i drugi pinizi, maaa pak se otplesnah


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна