Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 До Канонци с А серия
Автор: RAMZE   
Дата:   10-04-05 22:45

Днес научих за проблема e18 error.Като го пуснеш в Гугъла и става страшно-само канони от "А" и IXUS и било някакво масова грешка.Проблемът идва от прибирането на обектива и ремонта струва към 130 евро.Бях се навил за една А 80,но май ........
Хората си дават и как да го поправиш,http://www.ixus-world.de/index.htm?tips/repair_guide/e18_01en.htm но е ужас.Ако някой е имал такъв проблем,моля да сподели. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: Junior   
Дата:   10-04-05 22:48

аз имах - цялата Ixus и Elph серия е болна от е18... Но се оказа, че не е нищо страшно.... НАЙ-ВАЖНОТО НЕ СИ ДАВАЙ ПАРИТЕ ЗА РЕМОНТ ПРИ НЯКАКВИ ОБИРДЖИИ КАТО ПАНСЕРВИЗ.... В 98% ОТ СЛУЧАИТЕ СЕ ОПРАВЯ БЕЗ ДА ПИПАШ ОТВЕРКА, А В ОСТАНАЛИТЕ 2% СЕ ОПРАВЯ ЗА ОКОЛО ЧАС

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: stoevmobile   
Дата:   10-04-05 22:49

RAMZE,
насочи се към EOS серията - там този проблем не е известен....[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: RAMZE   
Дата:   10-04-05 22:58

Тая серия е за хора с МНОГО пари за обективи.Като гледам какви зверове са напускали и на какви цени са ,ще карам още с Минолтата,но ми се прищя едно канонче с комплект конвентори и филтри.С него и през телескопа ще мога да си снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: stoevmobile   
Дата:   10-04-05 23:09

Бих ти препоръчал едно, ама ми е жал да се разделя с него..
Иначе си има половината от конверторите и необходимото от филтрите...


Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: RAMZE   
Дата:   10-04-05 23:13

Не го давай!Като се разделих с Олимпуса ми беше много терсене.

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: stoevmobile   
Дата:   10-04-05 23:17

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: menthol   
Дата:   11-04-05 08:49

Ето ти инфо ако ти стиска:
http://menthol.hit.bg/E18.html

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: ZENTEX   
Дата:   11-04-05 09:27

RAMZE,ако продължаваш да търсиш първо грешките,скоро апарат няма да си купиш.Е18 е гршка при блокирането на обектива,причини за което са замърсяване или в по лошия случай механична повреда(в 99% от случаите причинена от задапаратното устройство).Цената от 130euro е в случай че се сменя оптика.В 90% от случаите това не се налага и цената на ремонта е три пъти по ниска.Колкото до обирджиите,влагайте по 30 000euro годишно за нови оборудвания и ги праветв за по 5 лева[smilie5]



Публикацията е редактирана (11-04-05 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: Junior   
Дата:   11-04-05 11:39

Zentex, твоята бивша/настояща фирма (а може би и ти лично - кой знае) ми е взела общо 120 лева за ремонт на апарат, който струваше оригинално $190, за повреда, оправяща се без отваряне на апрата. На всичкото отгоре последният път беше обърната пластинката, контолираща вариото наобратно и, разбира се, почна да блокира (няма да правя предположения колко нарочно е било и/или колко кадърен е бил майсторът).

Да не говорим, че през цялото време бях подработван със "смяна на оптическаа система за 260 лева", колкото струва апаратът горе-долу. (То явно там е останала един обектив и се чудат на кой да го пробутат).

Не мрънкам за парите, които съм дал - те са още едно доказателства, колко е ценна информацията и как трябва да се използва Гугъл по-често. Един вид платено обучение. Просто се опитвам да предпазя други клубари.

А да, щях да забравя. Е18 си я поравям сам (получава се на година по веднъж). А варио-пластинката (толково услужливо обърната от доброжелател) си я поправих за около час без предварителна подготовка и/или четене на указания. с една магнитна отверка.

Техниката за 30 милярда евро, за която говориш, май не я притежава никой. Но ако имам такава - ще си платя транспорта и ще я дам на оригиналния сервиз, където и да е той.



Публикацията е редактирана (11-04-05 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: ZENTEX   
Дата:   11-04-05 12:10

Junior много добре знам за простотията която цари наоколо и точно поради тази причина съм си оставил телефона по всички сайтове,именно за да се избегнат такива недоразумения(хитрости от селските вечеринки),така че ако някой колега има подобни проблеми да ми се обажда лично,за момента не искам да коментирам защо[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: Стефан   
Дата:   11-04-05 12:51

RAMZE, не е нищо страшно, даже не бях наясно за какво точно ми го дава това Е18, защото не виждах никакви видими проблеми. Хората, на които си продадох А70-то продължават да го експлоатират повече от половин година и не се оплакват, доволни са. Предполагам, че като влезе малко прах в механизма на обектива и създава някакво триене, което се регистрира и сигнализира, но в повечето случаи се явява фалшива тревога. Аз при какви ли не условия съм го експлоатирал този апарат, даже веднъж в една виелица почна да ми блокира на моменти обектива от обледяването, но издържа геройски, а това Е18 не ми го е давал в екстремни условия, а в повечето случай в съвсем нормални, когато му скимне.


Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: v1   
Дата:   11-04-05 13:36

Мойто А80 за 4000 снимки и около година внимателна експлоатация нито веднъж не е дало такива грешки. То като чете Гугъла човек, от много работи може да се откаже, ама сметни грубо колко от А-серията са продали Канон, и колко потребители се оплакват, и ще си прецениш шансовете...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: inmitev   
Дата:   11-04-05 13:57

Рамзе, няма да се плашиш. Ако си посипваш апарата с пясък по морето, ще я видиш тази грешка. Иначе - малко вероятно.
Аз съм я виждал досега само на един А70, дето беше целия в белези от удари и изпускане.
А на моя - А80, досега не само тази, а и никакви други грешки не съм виждал. А, не, излъгах те! Понякога ми дава "Change Battery Pack!" [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: VacMac   
Дата:   11-04-05 14:06

A 85-без проблем![smilie24] за 1/2 година...и около 600 снимки.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: Junior   
Дата:   11-04-05 14:20

Грешката е18, е свързана с механична повреда, НО НЕ НЕПРЕМЕННО СЕ ПРОЯВЯВА САМО ОТ ВЛИЗАНЕ НА ПРАХ/ПАСЪК В МЕХАНИЗМА.

Получава се и от износване на зъбците на механиката на обектива, които предвидливо/пестеливо са направени пластмасови, за да са с "програмирано качество" (да благодарим на друзята от Канон за добрата грижа за клиента).

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: IChertov   
Дата:   11-04-05 15:42

Аз имам A60 и ми прави един много гаден номер когато го сложа на статив, както си го пускам и ако мръдна статива или се разтресе по-силно той изключва и обектива си е навън но после като го пусна от копчето си се пуска.

а тва Е18 кво прави, смисъл как разбираш то ти изписва на екрана ли?

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: Junior   
Дата:   11-04-05 16:31

e18 e подобно на тоя номер дето ти го прави, само че изписва е18 на дисплея и не винаги от пръв (или втори) път се прибира обектива сам....

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: Стефан   
Дата:   11-04-05 16:53

На мен всъщност Е18 ми се появяваше единствено при изкл. на апарата от време на време, прибира се обектива и изпищява на Е18. Т.е. въобще не ми е пречило, чак спрях да му обръщам внимание. Ако се проявява при други ситуации, когато би попречило на снимането, тогава вече ще е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: До Канонци с А серия
Автор: RAMZE   
Дата:   11-04-05 18:19

Благодаря Ви!В четвъртък вечер ще доизясним проблема на по бира [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна