Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет ....
Автор: niki_niki   
Дата:   05-04-05 01:44

Здравейте,
решил съм да си взимам светкавица, но незнам какво да избера... имам еос20Д и съм страшно раздвоен ... цената на двете светкавици е почти еднаква.
Коя от двете бихте избрали Вие ???

Sigma EF-500 DG SUPER
CANON SPEEDLIGHT 420EX
[beer] [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (06-04-05 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет ....
Автор: niki_niki   
Дата:   06-04-05 00:42

up up up !!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет ....
Автор: holden   
Дата:   06-04-05 01:14

Aз имам Канонската. Използвам я заедно с Ребела, и не съм много доволен. Не дава един и същи резултати, и понякога на една и съща сцена/поза преекспонира и недоекспонира едно след друго.

За Сигмата не знам много, но ако можеш ръчно да променяш мощността на светлината (light output) по добре си вземи нея и снимай на М с 20-тицата. Аз лично ако трябваше сега да купувам светкавица сигурно щях да погледна Мец.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет ....
Автор: pinko   
Дата:   06-04-05 08:48

Аз снимам с 20Д и Sigma EF-500 DG SТ, която е нещо като олекотен вариант на Sigma EF-500 DG SUPER, няма дисплей отзад, иначе всичко е същото, има си Е-ТТЛ, с един комплект акумулатори по 2100 прави около 350-400 кадъра, зарежда бързо.

Ползвам я много интензивно, в момента работя във вестник и всеки ден правя поне 200-300 до 500 кадъра с нея.

Sigma EF-500 DG SUPER всъщност е абсолютно копие на 550ЕХ, а струва чисто нова с гаранция 430 лева с ДДС тук, Sigma EF-500 DG SТ е около 320 лв.

Светкавицата е перфектна, ако знаеш как да я ползваш, аз снимам само на режим М, Е-ТТЛ-а си бачка перфектно, около 3-4% от кадрите са пре- или недоекспонирани, но и с оригиналните канонски е същото, не се надявай на чудеса, още не е изобретена перфектната светкавица.

Не знам защо, но и 580ЕХ, и разните Сигми на 20Д и 300Д искат ФЕК +1 за добри резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет ....
Автор: kirilApostolov   
Дата:   06-04-05 09:08

Ако имаш Canon апарат използвай Canon светкавица
Разлика между 550EX и 580EX:
- 55 срещу 58 водещо число
- 580EX отчита по-малката матрица на Canon 20D и наглася рефлектора си.
- 580EX има E-TTL II режим - Canon 20D има E-TTL II

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет ....
Автор: niki_niki   
Дата:   06-04-05 10:40

към holden
здравей, при теб проблема е от апарата а не от светкавицата. 300Д-то си го има проблема с експонацията при снимана с ETTL светкавици.

към pinko
мерси много, мойе да те потормозя на q-то с допълнител въпроси... Иначе и вградената иска +1... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет ....
Автор: pinko   
Дата:   06-04-05 19:07

niki_niki, тая вечер от 21.00 нататък ще съм на кю-то, ако имаш някакви въпроси, питай...[ezik]

kirilApostolov, хич не е задължително да ползваш Канон светкавица за Канон апарати.

Сигма вършат същата работа за по-малко от половината пари, вервай ми, с това си вадя хляба, пробвал съм паралелно 580ЕХ и Сигма, никаква разлика няма на практика освен надписа[ezik]



Публикацията е редактирана (06-04-05 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет ....
Автор: Grandpa   
Дата:   06-04-05 19:32

Аз имам Sigma EF-500 DG SUPER (бе ти нямаше ли вече такава тема?)и макар, че не я ползвам много, съм доволен. Ако искаш да има ЕТТЛ2 - гледаш да пише EO-ETTL (по-старите са само ЕТТЛ, макар, че ЕТТЛ2 както аз го разбирам е по-скоро функция на тялото).
Абе, дето го е казал Пинко, няма какво да го повтарям. Не помня наизуст разликите на "Супер" и "СТ", но освен, че има екранче, "Супер" може да се ползва като "optical slave or master" - да се пали или да пали други оптично. Пробвал съм да я паля с вградената светкавица на 20Д - бачка.

Аз лично не съм имал проблеми със Сигма, но когато търсих насам-натам из форумите - останах с впечатление, че е по-голям шансът да покаже дефект отколкото канонските. От друга страна - повечето твърдят, че сервиза на Сигма е печен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна