Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: elfljo   
Дата:   05-04-05 12:40

Мисля си напоследък, дали ще е добре и дали има смисъл освен с положителни точки да може да се гласува и с отрицателни, но това да бъде като допълнителна опция, която автора да определя дали да се използва. Критиката е важна за да се ориентира човек къде се намира, какво може и върху какво трябва да работи. Може например да се направи така, че само определени хора да могат да гласуват отрицателно, например печелили изложби, с рейтинг над определен брой точки и.т.н.



Публикацията е редактирана (05-04-05 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: asahi   
Дата:   05-04-05 12:45

[smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Би било добре -да!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   05-04-05 13:02

И аз си го мислих напоследък като гледах някой снимки...
Мисля че е резонно, но да е свързано с някакъв вид задължителен коментар, когато се гласува отрицателно, един вид обосновка, защо/какво е предизвикало този ортицателен вот... не че не може да напише някой едно - не ме кефи, но все пак.
И би било хубаво естествено, да се направи праг - не всички да могат да гласуват отрицателно - а само такива с приличен собствен рейтинг (а не такива като мен https://photo-forum.net/forum/smileys/smiley25.gif).
Ама си мисля, че тази работа няма да стане ....

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: 5kan   
Дата:   05-04-05 13:06

[smilie23]
писал съм и преди , че никак не е демократично и логично да отнемаш това, което са дали други
една по-широка скала от 0 до 10 е много по-показателна

пък и една национална особеност - да сте забелязали, че последните 15 години преобладаващо се гласува (за кво да е) "ПРОТИВ" а не "ЗА"
там пак бях цитирал и Иречек[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: Amigo   
Дата:   05-04-05 13:14

Това май не е лоша идея [smilie3] [smilie24] Струва ми се, че критиките са малко[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie19] А критиката, в необходимата доза и правилно използвана, е градивна и полезна[smilie3] [smilie25] [beer] [shtrak] И аз съм абсолютно начинаещ във фотографията, но има снимки, които дори и като пълен дилетант, мога да определя като съвсем безвкусни или снимани ей така, колкото да се снима нещо[smilie10] [smilie5] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 опинион за воутинга
Автор: soff   
Дата:   05-04-05 13:27

Една забележка не много по темата >
Какъв е смисълът да се вдига толкова много пара за това да се пише на кирилица, ако ще я обезобразяваме по този начин с думи като воутинг?
Аз лично бих предпочела да прочета мнение написано на латиница но с нормални български думи, отколкото на кирилица с абсурдни чуждици.

Elfjo, извинявам се че май горното прозвуча по-нападателно отколкото исках, мнението си си го написал на чудесен правилен български език, само тази дума в темата как я изтърва?? Много се дразня като чета такива чуждици под път и над път и тази послужи за повод да си кажа мнението :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: gecko   
Дата:   05-04-05 14:43

[smilie23]
В момента има два начина да изразиш негативното си мнение за дадена снимка - като не гласуваш за нея, и като напишеш негативно мнение за нея. Мисля, че трети начин не е необходим, много ще стане.


Отговори на това съобщение
 Re: опинион за воутинга
Автор: volokin   
Дата:   05-04-05 14:50

Соф, а какво ще кажеш за Аспух, Банциг, Винкел и мн. др., а за чаршаф, маса, калъф, ракия, чаршия, комшия, рейтинг и мн. мн. др. как мислиш, колко български думи ще останат???
Светът се развива, така и общуването между хората, след като се разбираме с казаното какво лошо има дали казваш вотинг или гласуване, апропо думата ''вот'' отдавна е навлязла в българския език, какво лошо има във вотинг? та така ми тече мисълта, дали ти харесва или не е факт...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: nrk   
Дата:   05-04-05 14:54

камион, балкон, павилион, лампа, фактура... и фото, апарат, филм, компютър, форум... хехе

и тъп офтопик към лингвистите: абе откъде идва това "камион" в българския. Варианти са френски, испански, италиански, португалски, румънски... ама е странно, щото възможните влияния жи трябвало да са немски, руски или английски...



Публикацията е редактирана (05-04-05 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: volokin   
Дата:   05-04-05 15:02

е нали сме франкофони, от там трябва да е [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: sP   
Дата:   05-04-05 15:04

някой май по цял ден мислете за предложения към админите а [smilie18]
https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonDancer.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: Незнайко   
Дата:   05-04-05 15:06

Вярно е, че много думи са с чужд произход, но защо допълнително да
вмъкваме нови, за които си имаме наши.

https://photo-forum.net/static/forum/2008-07/zopq2008.JPG
http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_13_3.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: Todd   
Дата:   05-04-05 16:08

А бе гот е да има и отрицателен вот .Но най гот ще е и да се вижда кой как е гласувал.Тогава нещата ще се наместят !

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: borissov   
Дата:   05-04-05 17:34

Една патка мислила, мислила, па умрела.[smilie5]

В българския език дума "воутинг" няма. Не виждам какво й е на "гласуване", ама нейсе.

soff: [smilie24]

volokin: ако я караме така, скоро на есперанто ще мааме...Трябва да си уважаваме езика! Вярно е, че има много чуждици в българския, но повечето са отдавна навлезли и увърдени. И именно защото са толкова много не трябва да драпаме за нови...

Ама дет' се вика, запуши я...Не е тая тема за тука.

За отрицателното гласуване - ми зависи, ама като гледам какви сополи и сволочи (е те таа чуждица мноо я обичам!) са се насъбрали в тоя сайт напоследък - заеби! Няма да има кьорав потребител с над 5 точки...

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: tenax   
Дата:   06-04-05 00:48

то и без това в момента, ако един се изкаже под някоя снимка негативно и повечето хора, дето си нямат собствено мнение не гласуват - и това е отрицателен вот

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: murnau   
Дата:   06-04-05 00:49

voting hahaha
abe
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: boni   
Дата:   06-04-05 00:51

Тези,които са тук от началото си спомнят,че имаше :)) И си спомнят какво се случи - лични войни ,отмъщения и т.н.... Променихме системата да бъде без отрицателен вот,защото се видяхме в чудо накрая.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: elfljo   
Дата:   06-04-05 03:01

borissov:


poneze ti sam podhvana temata s izlishnite chuzdici:

eto ti edno "prepisvane-izpljaskvane" ot tvoj posting, kritichnite dumichki sa udebeleni prilezno, za da si gi prebroish sam:

--------------------------------------------
Автор: borissov
Дата: 05-02-05 22:26

Само няколко идейки:
1. Линкът към уебсайта в профила на автора може да е кликъбъл?:)
2. Много бих се зарадвал на възможността да се подреждат снимките в профила по желание на автора, а не по хронологичен ред. Така всеки ще може да подреди портфолиото си както намира за добре. Ред на снимките и количество на страница мисля че са достатъчни като параметри.
3. "Картата на Фото-форум" е много добра идея и може да се интегрира в сайта. Може да се мап-не и на онмаусоувър на държавата да се показва списъче с тамошните юзъри. Не за друго, ми много се чудих кой е тоя на Великденския остров??:-)

Бяха ми дошли наум още няколко, ама сега са изфирясали нещо:-)
--------------------------------------------

hajde, che e kqsno veche, ne mi se tqrsjat posred nost i drugi tvoi prostotii iz foruma, rodoljubeco ('stoto "patriot" si e chuzdik, nali tqj) !

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: elfljo   
Дата:   06-04-05 03:07

a, e hajde ot men da mine, imalo i oste 2-3 dumichki, koito ne sa s bqlgarski koren, auu, uzas:



--------------------------------------------
Автор: borissov
Дата: 05-02-05 22:26

Само няколко идейки:

1. Линкът към уебсайта в профила на автора може да е кликъбъл?:)

2. Много бих се зарадвал на възможността да се подреждат снимките в профила по желание на автора, а не по хронологичен ред. Така всеки ще може да подреди портфолиото си както намира за добре. Ред на снимките и количество на страница мисля че са достатъчни като параметри.

3. "Картата на Фото-форум" е много добра идея и може да се интегрира в сайта. Може да се мап-не и на онмаусоувър на държавата да се показва списъче с тамошните юзъри. Не за друго, ми много се чудих кой е тоя на Великденския остров??:-)

Бяха ми дошли наум още няколко, ама сега са изфирясали нещо:-)
--------------------------------------------

sto li si gubja i az vremeto s tebe...

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: borissov   
Дата:   06-04-05 12:55

Бе що си не гледаш работата - чуждиците, които съм използвал, са или технически, или отдавна утвърдени. Не си измислям аз нови, като "воутинг".

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-05 13:58

надявам се да няма отрицателен "воутинк(г)" - ще стане кошмар!!! всеки , който не умее да снима ще се скъса да цапа под снимките на тези, които ги разбират нещата[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е възможно и има смисъл от въвеждането на негативен воутинг?
Автор: acidness   
Дата:   06-04-05 14:15

elrisha e права
elrisha, ти в коя категория се слягаш??? можеща или неможеща, не смяташ ли, че това е много субективно?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна