Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: kalinari   
Дата:   02-04-05 18:19

Отлични характеристики и представяне на функциите на камерата за класа си.Качество на изображението на двата полюса-отлично на RAW,значително отстъпление в JPG.
Искам да попитам тези от вас ,които снимат на dSLR,в какъв режим предпочитат да снимат и значителна ли е разликата RAW/JPG,при печат на А4 примерно?Или по голям размер?
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: jumbo   
Дата:   02-04-05 18:28

на джепег снимат само пълните аматьори

Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: HTML   
Дата:   02-04-05 23:49

RAW!
imam go tozi aparat, JPEG-a mu e mn zle.
SD cartite obache sa evtini sega [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: kalinari   
Дата:   03-04-05 00:00

HTML,[smilie24] Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: boni   
Дата:   03-04-05 00:38

Аааа,така било значи...Фил Аски прозря,че сравненията при ДСРЛ апаратите трябва да се правят и в RAW. Откри топлата вода дето се вика.
А аз като ревях във форума му преди няколко месеца по този въпрос,че не е коректно да сравнява ДСРЛ апарати по JPEG само, ме плюха някои хора.Че дори и тука в нашия форум ме плюха как съм се излагал пред чужденците.
Ми хубаво[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: kalinari   
Дата:   03-04-05 00:50

boni[smilie24] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Bilbo   
Дата:   03-04-05 00:53

...следващата стъпка май е да прозре, че сравненията не трябва да се правят и само с default настройките. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: HTML   
Дата:   03-04-05 12:58

аха, и сравненията с еднакъв RAW кепчър, (напр. Adobe Camera RAW), че от софтуера на Пентакс и "чеп за зеле" не става


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Bilbo   
Дата:   03-04-05 13:52

HTML, виждал съм отлични JPEG примери по форумите. Включително и няколко от снимките в примерната галерия на Фил изглежда да са JPEG. Нима наистина нещата са толкова зле?

Аз самият смятам да снимам в RAW, защото обичам "доизкусуряването" с Фотошоп, но има случаи, в които предпочиташ да не ти се налага да си играеш с куп снимки (например, накарат те да снимаш някакво тържество в работата и т.н.). Затова все пак бих се радвал, ако камерата може да вади и не лоши JPEG (не непременно отлични обаче).


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: jumbo   
Дата:   03-04-05 14:08

за таз цел си има рол конвертори[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Bilbo   
Дата:   03-04-05 14:24

Това е така, jumbo, но понякога не ти се занимава дори толкова. Или пък те врънкат "Аре, какво стана със снимките? Дай да ги видим!". Или нямаш време, защото шефа е казал, че снимките му трябват за вчера. Така че добър JPEG директно от апарата е хубаво нещо, макар, пак ще кажа, не и задължително за един огледално-рефлексен.

Но като говорим за конверторите, кажи кой е най-подходящ за автоматизирана обработка на голям брой снимки. И от кой въобще си с най-добри впечатления. Въпросът е и към всички останали. Тнх!


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Brummaker   
Дата:   03-04-05 21:10

а ти с какво щракаш ? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Bilbo   
Дата:   03-04-05 22:08

Ако въпросът е към мен (предполагам), все още с нищо сериозно. Зенитът ми се развали преди доста време (но ми остана обектива [smilie5]), и от тогава ползвам само една скромна Смяна (която всъщност прави съвсем не лоши снимки, и вероятно по-скоро аз съм причината да не прави още по-хубави [smilie18]). В най-близко време обаче мисля да си взема точно *ist DS, ако е живот и здраве. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Brummaker   
Дата:   03-04-05 22:18

Bilbo,

за теб е въпроса и го зададох, защото с апарата върви и конвертор...за RAW де...

сега според марката и зависи става ли софтуерът с него или не....аз имам впечатления от точно определена марка, така че....питай някой с *ist DS [smile]

/ама чувам кофти отзиви де...и в такъв случай фотошопския или ако си герой - С1 Про...хе хе хе - щото по-дървен фейс не съм виждал...т.е. виждал съм, ама карай [smilie5] /


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Bilbo   
Дата:   03-04-05 22:23

Ами да, аз най-вероятно ACR ще ползвам, но съм чел по форумите примерно за Rawshooter Essentials и още един, на който сега не мога да си спомня името, нещо с много Б-та беше.


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Brummaker   
Дата:   03-04-05 22:28

прбвай, преинсталирай, трий и реши [smilie3]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Bilbo   
Дата:   03-04-05 22:37

Правилно! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: HTML   
Дата:   04-04-05 02:29

Bilbo, фотошопския е най-добър за istDs в общия случай, Rawshooter Essentials се дъни при дългата експозиция но има леко друг "отенък" + малки предимства, зависи какво търсиш.
От adobe raw аз вдигам предоволно на 11MP, но ако са добри условията за снимки и знаеш че няма да обработваш/печатиш, не са ти отговорни или пък ще ги намаляваш за web, то абсолютно спокойно можеш да си снимаш в JPEG.
Освен настойките +/- Saturation, Sharpness, Contrast *istDs има два режима JPEG: "natural" и "bright".
Аз предпочитам 1вия, другия е с презавишени стойности на по-горните настройки. 15х21 от JPEG си излиза отлично, но ако сложиш до нея сн. от RAW и се вгледаш ще откриеш разлики и то не малки.
Абе шедьовър и с PhotoClip да е отснет, си остава такъв :)) [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Пълното ревю на Pentax ist Ds на dpreview
Автор: Bilbo   
Дата:   04-04-05 02:36

HTML, много ти благодаря за подробната информация! [beer]

А за шедьовъра си абсолютно прав. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна