Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: Amigo   
Дата:   27-03-05 17:24

Днес пообиколих големите техно-магазини, но "консултантите", които се мотаят наоколо, дори не бяха го чували[smilie5]. Много ме интересуват лични впечатления от това апаратче, ако някой вече е имал възможност да го ползва[smile], защото съм му хвърлил око по принцип; не че ще си го купя още утре[smilie5]. Из нета изчетох всякакви ревюта и рецензии, но все пак разчитам много и на българските [smilie3] [smile] До колкото си спомням, май Thor го беше виждал наживо.[smile]

Между другото видях да се продават следните обективи за Канон. Моля, дайте си компетентното мнение дали са качествени?
EF 28-105 USM (429 лв.)
EF 28-90 II DC BK (289 лв.)
EF 80-200/4.5-5.6 (409)
EF 75-300 III USM (645)
EF 55-200 USM (749)
SIGMA (2) - AF 18-55 + 55-200 (499)
Ако са добри, стават ли по принцип за снимане на всичко - портрети, архитектура, пейзажи и прочие? И къде мога да прочета повече за обективи по принцип - кои за какво се използват?[smilie11]

10X в адванс[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: holden   
Дата:   27-03-05 20:03

A бе направо вземай един Сигма 28-300 и си готов. За какво са ти всички тези обективи. Само аматьорите обикалят с една чанта стъклария, професионалистите знаят по-добре...


[smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: jumbo   
Дата:   27-03-05 20:26

направо 8-800 да вземе
много ми харесват такива "познавачи" дето чули за нов модел и обикалят магазините при положение че още не се продава [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
аз оня ден питах в технопослис дали имат никон д2х ама те не знаеха че има такъв модел баси кви са дебили [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: Amigo   
Дата:   27-03-05 20:26

Тези Sigma стават ли да се снима всичко?[smilie3] А какво означават тези съкращения AF, EF, EF-S, UMS?[smilie11][smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: Amigo   
Дата:   27-03-05 20:38

Jumbo, ако за мен намекваш, никъде не твърдя, че съм "познавач". Просто бих желал да си купя нещо що-годе свястно, имам предвид DSLR, и да мога да си го позволя като цена. Ако разбирах и знаех как стоят нещата, нямаше да питам във форума, а само щях да си разглеждам [smilie3] [smile] И "сапунерката", с която се пробвам от време на време да снимам, когато я купих преди време, тук още я нямаше по магазините [smilie3] [smile] Защо така заядливо пък?[smilie10] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: jumbo   
Дата:   27-03-05 20:45

защото съм в настроение [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: samara   
Дата:   27-03-05 21:01

..аз пък си мисля, че най-добре е първо да се вземе с китовия, ако не за друго, заради цената, на която вървят заедно...е ама не бил хубав...за какво?...за времето на гаранцията на тялото си е хубав, после може да се мисли за нещо теле, после за нещо широк ъгъл...и ако не вадиш пари с него и най-публичната ти изява е ФФ, то ...нещата не са чак толкова крайни, докато не си ги направиш такива де ...[smilie24] [smilie18] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: matasel   
Дата:   27-03-05 21:07

Jumbo,
Защо само 8-800? Аз бих препоръчал това обективче на Panavision: 7mm - 2100mm), the Panavision 300x HD Lens. А ти не би ли го пробвал!? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: jumbo   
Дата:   27-03-05 21:15

ма той е за видео камера и тежи като слон [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: matasel   
Дата:   27-03-05 21:24

Знам, че е за видео, но не си прав, че тежи като слон – май беше някакви си 40-на килца. А слончето май се раждаше 100-на, а, нали тъй беше?
И ако някой може да направи 300х и да тежи 200грама, евала, ама аз не се надявам да доживея това време.
А твоя „8-800” да не би случайно да е за 35мм камера, а и да е със светлосила 1:1 в целия диапазон на зума, а?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: snake79   
Дата:   27-03-05 21:36

jumbo e на пролетна диета.
И глада го кара да става заядлив.
Влезте му в положението все пак[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: jumbo   
Дата:   27-03-05 21:46

естествено дълъг е 15 см и е с 0.7 светлосила [smilie5]
купон а[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: miroM   
Дата:   27-03-05 22:40

Аз хапнах една крехка свинска каварма и докато пийна още една Биричка ще се опитам да отговоря на Amigo: 350д е хубав апарат, но ако се спреш на него трябва да избереш подходящи обективи.Тъй като сензора му е 22,2х14,8мм му трябва по-добра оптика, за да снима прилично.Гореупоменатите обективи са проектирани за 35мм камери и според мен не са удачни за 350д.Колкото до фокусното разстояние, holden е прав, че 28-300 е широкообхватен и използваем диапазон, но в случая би трябвало да се съобразиш, че кроп-фактора на 350д е 1,6.т.е. еквивалента е 17,5-187,5мм. В тази връзка бих ти препоръчал новия обектив, който ще пуснат скоро- Sigma 18-200/3,5-6,3 DC.Той е добра комбинация цена-качество.Плюс един Canon EF 50/1.8 за 70 $.На първо време тази комбинация ще ти върши добра работа- има и по-яки но за други пари.Ако искаш още инфо-пиши.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: jumbo   
Дата:   27-03-05 22:55

ако трябва да съм честен ще заявя за пореден път дългообхватния зум не дава това качество както при сапунерките например..... по добре два но с по-малък рейндж[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: Amigo   
Дата:   27-03-05 22:56

Благодаря, miroM[smile] [smilie24] [beer] Всъщност имам нужда от някои обяснения, защото аз, така да се каже, само от 2-3 месеца съм фотографски много запален и въпреки, че четох доста неща до сега, има още много, които не са ми ясни.[smilie2] И обективите са едно от тях.[smilie11] Какво означават тези съкращения AF, EF, EF-S, UMS? А този Сигма, за който пишеш, тук ще го има ли? И защо да си купувам например EF 50, като другия покрива от 18 до 200?![smilie10] [smilie10] И какъв е този кроп-фактор?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: Amigo   
Дата:   27-03-05 22:59

Може би jumbo ще е в по-добро настроение и ще ми препоръча 2 добри обектива с подходящ обхват от 18 (или 25 например) до 400 (или до 300 поне), които биха били подходящи за Canon 350D?[smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: miroM   
Дата:   28-03-05 00:13

Не сам казал, че дългообхватния зум дава перфектно качество, а че е добра комбинация цена-качество. Ако нахвърляме пет-шест твърди обектива, колко пари ще трябва да похарчи Amigo за тях и дали няма да му охладим желанието да снима. Не е ли по-важно ДА СНИМА. Иначе Amigo темата е дълга и за да не досаждаме излишно обади се да пием по бира и да раздуваме на 0888792319.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: Stoevmobile   
Дата:   28-03-05 07:25

Канонските обективи http://consumer.usa.canon.com/app/pdf/lens/EFLensChart.pdf .
Ако ти се чете повечко http://www.the-digital-picture.com/Canon-Lenses/
Успех [shtrak] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: holden   
Дата:   28-03-05 08:34

Какво означават тези съкращения AF, EF, EF-S, UMS? А този Сигма, за който пишеш, тук ще го има ли? И защо да си купувам например EF 50, като другия покрива от 18 до 200?![smilie10]

Ох, моят коментар имаше за цел да е ироничен, но явно повечето решиха че съм сериозен. Лоша работа братчета.

Та на твоя въпрос:

AF означава авто фокус

EF е принципа на закачване на обективи към Канонски апарати (след 1990-та повечето са с маунт EF). Ако си чувал за М42, това е маунта за Зенит, Пентакс и т.н. от старите апарати. EF е Канонския вариант.

EF-S е новият маунт който използват 300Д, 20Д и 350Д. Приема стандартните Канонски обективи EF, но също така и "дигитални" обективи. Тези дигитални обективи са проектирани специално за дигиталки с 1.6х кроп фактор. Поради тази причина обективът се издава малко назад и покрива по-малка площ. Обективи с маунт EF-S не могат да се използват на апарати с маунт EF (например 10Д, 1Дс и т.н.)

UMS--такова животно нема. Има USM което означава утразвуков мотор. Обективите с този мотор фокусират много бързо и тихо. Освен това могат да се дофокусират ръчно след като апаратът фокусира, без да се налага да се минава в ръчен режим. Има и уловка: понякога пише UMS ама не е UMS, например 75-300 ИС UMS е със старият вид UMS дето за нищо не струва.

А пък по темата с твърдия 50мм обектив--помисли си колко компромиси трябва да се направят в един обектив който покрива 5х - 8х зум от най-широкото до най-телето. Каква е тази оптика дето ще коригира всички изкривявания, аберации и т.н.? Универсален обектив няма. Повечето хора ако са сериозни имат един широк, един нормален и един теле, плюс един портретен (гореспоменатият 50мм).

Извинявам се за шегата по-горе, май е била неуместна.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: nemchev   
Дата:   28-03-05 08:48

50mm portreten?brau be.....i na f1.4 da e pak trudno 6te ti stanat portret4eta....q da dobavim o6te pone 50mm....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: holden   
Дата:   28-03-05 19:15

Аматьорите моля да не се изказват.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: dch37   
Дата:   28-03-05 19:40

hehehe 50mm s crop factora(1.6x) stawa 80mm :) i wsichko zawisi kolko blizo iskash da si do obekta :)

wtoria link na Stoev e mnogo dobar che ima i edna kamara narod deto sa pisali za wsiaka edna leshta :)

GORESHTO ti preporachwam da si wzemesh USM obektiwi.. skorostta na fokusirane i towa che e pochti bezshumno si zaslu#awa parite.. plium towa che imash postoiannen rachen fokus (full time manual focus), koito gi ima smao pri obektiwite s Ring USM a ne Micro USM pitai specialno za towa.. Micro USM-a pak stawa no nimamash full time manual i e po-bawen...

lincno az sma probwal EF 28-105 F3.5-4.5 (ne go barkai s drugia 28-105 che kachestwoto e balkan razliak) i sam mnogo dowolen.. po dobre L obektiwi ili samo twardi ama kato sa neshto da stoi otpred na fotoaparata 90% ot wremeto stawa :)


za 350D... as sashto shte go kupuwam srawnitelno skoro.. i do sega sam si igral s nego okolo 3-4 pati..
tialoto naistina e malko i kutreto waobshte ne mi se sabita na grip-a, ama ne moga da ka#a che e neudobno (wisok sam 190 i spokoino mo#e da se ka#e che imam golemi race), da#e e dosta po-dobre ot 300D.. glawno zaradi izrabotkata, mnogo po-soliden ot staria.
Fokusira sashto tolkowa barzo no golemia bufer e prosto #iwoto spasiawasht.

Neshto keoto malko me stresna beshe spusaka.. dosta mek i "lepne" ako ne wnimawash (glawno zashtoto aparata e po-barz) i wmesto edna snimka prawish 2-3 :)

inache kato kachestwo na kartinata.. ami to zawisi ot opektiwite... a shuma prosto e minimalen.. dori na iso 1600, shuma e dosta malko i oswena ko ne go gledash na 100% niama da go widish na razpechatka do A4 (pak sawisi ot situaciata i kartinata koiato zasnemash wse pak)... Inache ot 100 do 400 kartinata e pochti identichna kato samo na 100% crop si lichi sawsem malkata razlika me#du snimka na iso 100 i iso 400.. na iso 800 shumi po-malko ot kolkoto sapunerkite na iso 100 :)

mi towa e.. a inache ako ne se barkam Thor beshe predorachal slednata kombinacia kato nai-ewtin i nai-dobar nabor ot obektiwi:

EF 17-40L f4, EF 85 F1.8 USM..i mai towa no ne sam siguren - EF 70-200L f4

mi towa e :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: ejko   
Дата:   28-03-05 19:51

аз имам въпрос към немчев: Когато снимаш жена си гола на какво растояние заставаш, за да я хванеш с 100мм дето препоръчваш на човека, щото то с кропа като ти хакне 160мм и ще се чудиш от къде да я погледнеш, че да ти стане снимката[smilie11]
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е виждал Canon 350D в БГ? И още нещо...
Автор: miroM   
Дата:   28-03-05 21:27

Снощи в темата за 20d аз споделих/но без да звучи препорачително/, че една нелоша комбинация за 350д и 20д е: 17-40/4L USM + 50/1,4 USM + 70-200/4L USM т.е. 27-64мм, 80мм и 112-300мм. И то за прилична сума.Евентуално може плюс 135/2 L USM и 300/2.8 L IS USM , но зависи кой какво иска да прави и кви пари му се харчат за стъклария.

Отговори на това съобщение
 Етроникс?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-05 22:24

А някой пазарувал ли е от Етроникс, за да каже впечатления[smilie3] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна