Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: georgem   
Дата:   26-03-05 18:32

Знаете ли по какво се различават двата модела, освен по единия мегапиксел? Струва ли си да си взема по-скъпия?

А и дали видеоклиповете им страдат от същия ужасен звук, като този на Samsung A6?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: plamennk   
Дата:   26-03-05 18:45

БОНИ ЩЕ КАЖЕ,АМА СИ МИСЛЯ ЧЕ САМО В ПИКСЕЛИТЕ, И МАЙ ТЯЛОТО НА 4000 Е МЕТАЛНО

ЗА ВИДЕОТО - ТО КЛИПОВЕ ЛИ ЩЕ СНИМАШ С ТЯХ[smilie11] [smilie11] [smilie11]
ЗА ТОВА СИ ЗЕМИ КАМЕРА

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: elrisha   
Дата:   26-03-05 18:51

5-чка си вземи[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: solo5   
Дата:   26-03-05 19:11

разликата е в единия мегапиксел, предполагам че петичката е с по-бърз процесор
а колкото до звука това е слабото място на всички модели, просто компресията на звука е много голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: Darksorrow   
Дата:   26-03-05 22:09

Да, аз имам а5, звукът и при мен е зле, това с компресията на соло е наистина така[smilie24]
И ако не ти се дават излишни пари - не, няма смисъл да взимаш v5, смятам[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: solo5   
Дата:   26-03-05 22:28

Аз що си мисля че разликата в цената не трябва да е много голяма
v4000 беше с LiIon батерия, за v5 не съм сигурен
В крайна сметка решението си е твое [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: boni   
Дата:   26-03-05 23:28

И двата са с Li-Ion.
V5 ima VGA video i 1mp poveche:))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: georgem   
Дата:   27-03-05 20:49

Благодаря ви за мненията!

Действително ако искам да снимам филмчета, ще трябва да си взема сериозна видеокамера. Все пак, може и да ви звучи аматьорски, но от време на време си струва да заснемеш някоя простотия, ей-така за купона :)

Някъде бях чел, че за V4000 производителят гарантира съвместимост с карта до 256 MB... а при V5 - до 512 MB. Не знам дали това е сериозно, но ме притеснява. И за 30 лева повече, може и да не се чудя.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: Darksorrow   
Дата:   27-03-05 22:13

Toва за обема на гарантираната памет е глупост, спокойно. А ако наистина разликата е само 30лв, то не виждам никакъв смисъл да се чудиш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: georgem   
Дата:   27-03-05 22:30

Всъщност, за съжаление, има още едно, най-важно нещо, с което ще трябва да се съобразя.

До момента се отказах да си купувам Pentax, Olympus и HP... по една и съща причина: жена ми излиза, на всички снимки със светкавица, със затворени очи... [smilie10]

Явно работата е там, че тези апарати светват по два пъти със светкавицата, а тя затваря инстинктивно очите си точно по време на втория път, когато снимката реално се осъществява. Ако намеря апарат, който светва по веднъж (а има ли такъв?), или при който разстоянието между двете светвания е по-малко (например Minolta A1), ще съм адски щастлив :)

За момента Samsung са кандидати. Ще се наложат още тестове обаче...

И за съжаление това не е от функцията "анти червени очи". Когато тя е активирана, просто има трето светване преди първите две. Но това надали има нужда да обяснявам :)

И така, дано Samsung V5 е моят късмет...



Публикацията е редактирана (27-03-05 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: Darksorrow   
Дата:   27-03-05 22:35

О, колко познато. Не знам доколко е достоверно това с двете светвания, малко се съмнявам, честно казано, но на ХП и аз винаги съм заспал [cool] undefined. Имам диджимакс а5 в момента и тоя проблем за мен вече го няма. Подозирам, че и с в5 няма да имаш проблем. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung V5 или Samsung V4000?
Автор: georgem   
Дата:   27-03-05 22:48

Аз също не съм сигурен в предназначението на двете светвания (мисля, че по време на първото се измерва осветеността и други параметри, след това бързо се правят изчисления и настройки, и следва реалната снимка, с ново светване), но до такава степен съм свикнал с ефекта "затворени очи", че мога да ти кажа само като гледам отстрани и видя две светвания през точно определен интервал, че жена ми е излязла заспала :) И познавам :)

Дано Samsung светват по веднъж, или поне през различен интервал...

Затова тестовете преди всичко :) Представяш ли си колко е трудно да уредиш това, ако пазаруваш през онлайн магазин?https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна