Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: bro   
Дата:   26-03-05 12:47

Всеки, гласувал във форума, познава добре това съобщение. Оказва се обаче, че ако човек затвори прозорчето на съобщението когато се вижда само рамката, а още не е изписано самото съобщение, гласът му на практика не се регистрира. Е това много ме учуди, защото ми изглежда нелогично! Видял съм вече много коментари под снимки, изразяващи ясно намерение за гласуване, без да има след това регистриран глас. Малко се чудех, че толкова много хора пропускат да натиснат бутона, но сега вече съм сигурен, че знам причината. Моето обръщение е предимно към админите, но смятам, че е полезно и за тези участници във форума, които не знаят за този факт.
(За педантите по правопис: Знам, че в съобщението "ви" трябва да е с главна буква, но го написах така, както излиза на екран. Админите могат да коригират и това между другото, но то е по-маловажно.)
[smile] [beer] 3:2 за България!!!



Публикацията е редактирана (26-03-05 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: sP   
Дата:   26-03-05 14:08

и кое по-точно ти звучи нелогично можеш ли да обясниш???
ще ти дам следния пример:
искаш да влезеш в някой сайт(примерно photo-forum.net), пишеш адреса, даваш enter и преди да ти е излязла информацията натискаш Stop или X горе в дясно... какъв смяташ че ще е резултата??? дали ще ти се зареди страницата???

ай ся помисли пак дали не е същото с малкото прозорче което се отваря "Благодарим ви, че гласувахте."

[smilie18]

[beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: bro   
Дата:   26-03-05 14:56

Въпреки, че коментарът ти, sP, ми звучи малко заядливо, ще опитам да обясня. Още повече, че нямам достатъчно познания, за да твърдя точно какво е възможно. Видях, че се занимаваш с такива неща, и наистина бих се радвал да ми обясниш дали наистина не е възможно това, което ми се иска. Когато пишеш коментар и не изчакаш да се презареди страницата, а я затвориш, коментарът ти въпреки това е приет и фигурира след това под снимката. Когато гласуваш и затвориш прозорчето "Благодарим..." преди да е заредило съдържанието си, гласът, който си дал с натискането на бутона, изобщо не се регистрира на сървъра. Според мен първата функция на този бутон е да регистрира гласа, а след това да "благодари", затова очаквам когато започне да се отворя малкото прозорче, гласът вече да е регистриран. Сигурен съм, че много хора не знаят, че по тази причина техни гласове не са регистрирани. Не е кой знае какво, но ако може, би било добре, според мен, да се оправи.
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: stefancho   
Дата:   26-03-05 15:07

Много си прав, Bro... думите на sP "ай ся помисли пак" звучат немалко заядливо... и все пак той не е прав...

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: sP   
Дата:   26-03-05 15:08

съжелявам ако съм звучал задливо, но ме подразни това, че малко трябва да се позамисли човек за да го разбере... [beer]
ако затвориш веднага страница след като си натиснал Добави при коментарите ще видиш че коментара няма да е записан... предполагам че при отваряне на новия прозорец наново се прави връзката към БД, което води до забавяне, и след това се изпълнява заявката... докато при добавяне на коментар това забавяне го няма... може и да бъркам, разбира се, незнам точно как са го направили...

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: sP   
Дата:   26-03-05 15:09

stefancho, и за какво не съм прав ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: elrisha   
Дата:   26-03-05 15:31

и ти не си прав, и майка ти, и леля ти , и баба ти...хихихиххихии[smilie5] [smilie5] [smilie5] сори, хванала ми е лигнята - отивам си[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: bro   
Дата:   26-03-05 15:35

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Аз съвсем по принцип съм наясно, затова въпросът ми е конкретен.
[beer] [shtrak] 3:2 за България

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: sP   
Дата:   26-03-05 15:36

elrisha ако паднем заради теб ще е! [smilie19]
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: marto   
Дата:   26-03-05 15:40

2:1 за България
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: elrisha   
Дата:   26-03-05 15:41

аз не се интересувам от мачове..[smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: stefancho   
Дата:   26-03-05 16:39

за "същото с малкото прозорче което се отваря "Благодарим ви, че гласувахте.", sP.

Когато се натисне бутон за гласуване:
1. Скриптът (програмата на форума) увеличава точките с колкото трябва.
2. Същият този скрипт отваря прозорчето.

Отварянето на прозорчето е просто за информация на потребителя....

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: MechoPuh   
Дата:   26-03-05 16:45

2:1 за НАШТЕ[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie19] [smilie19] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: sP   
Дата:   26-03-05 16:48

ем аз си мисля че не е точно така [smilie5]
отваря се прозореца -> прави се заявка за увеличаване на точките -> изписва се съобщението

при bro става така
отваря се прозореца -> bro го затваря -> нищо не става по нататъка [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: "Благодарим ви, че гласувахте."
Автор: bro   
Дата:   26-03-05 19:45

Абе ако някой се чуди какво точно казвам, най-лесно е да го пробва и веднага ще види!!!
Елементарно, Ватсън!
[smilie5] [smilie19] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна