Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 въпрос за
Автор: look   
Дата:   22-03-05 10:56

какво е предимството на огледално рефлексните апарати при цифровата фототехника.При лентовите е ясно ,че дават реална картина и фокус това ,което виждаш това снимаш" ,обаче за цифровите нали си имат дисплей.Или това е за хора свикнали със снимането през визъора?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за
Автор: boni   
Дата:   22-03-05 10:59

Каквото е предимството и при лентовите - сменяема оптика,бързина и т.н.
Да не говорим за голямата матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за
Автор: asahi   
Дата:   22-03-05 11:02

Във визьора виждаш доста по-подробно.
Можеш да сменяш обективите.
Като цяло параметрите на ДСЛР са по-добри - нисък шум, реални високи чувствителности, по-висока динамика, висока скорост на снимане, бърз автофокус, сигуро има още.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за
Автор: Стефан   
Дата:   22-03-05 11:29

Значи, като се абстахираме от тези предимства на DSLR, които не са резултат от огледално-рефлексната с-ма, остават няколко неща, аз в момента се сещам за 2:
- че при DSLR нямаш лаг (закъснение)
- че като гледаш през визьор по-лесно следиш бързо движещи се обекти, отколкото на екранчето.
Все неща които са особено важни за репортажната фотография. Не че много фоторепортети не носят G3 като втори апарат, или пък msld който точно с G3 и G5 като основни апарати снимаше преди (пък и сега не знам да снима с DSLR) и това не му пречи да печели награди за репортажна фотография, но е много по-сложно по-този начин да уловиш човек в правилната крачка например или нещо друго такова. А за визьора, оказва се че е много по-лесно да следиш птица в полет например през визьора от колкото на екрана, като гледаш през визьора апарата става част от тялото ти в по-голяма степен.
И това ти го казва човек, който толкова е свикнал вече да снима с G3 и с неговото подвижно екранче (и да се възползва от предимствата му), че лятото на Фотофиестата като ми се наложи да поснимам малко и на филм като си вадех Зенита все посягах по навик да отварям екрана [smilie18] Добре че капака на Зенита се отваря малко по-различно, че иначе всеки път щях да си осветявам лентата [smilie5]
А иначе преди доста време тук имаше разни баталии на тема има ли бъдеще DSLR при цифровите технологии, мисля че Mobby Dick развиваше тезата, че е въпрос на време да се появят цифрови телеметрични камери със сменяема оптика и т.н. Защото има резон наистина да се поставят такива въпроси, понякога забравяме, че и SLR с-мата си има своите недостатъци, a при цифровите апарати някои от предимствата й си отиват...



Публикацията е редактирана (22-03-05 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за
Автор: look   
Дата:   22-03-05 11:33

Като цяло параметрите на ДСЛР са по-добри - нисък шум, реални високи чувствителности, по-висока динамика, висока скорост на снимане, бърз автофокус, сигуро има още. Е ДА АМА ТОВА СА ПРЕДИМСТВА НА АПАРАТА НЕ НА ОГЛЕДАЛОТО.ЧЕ ГО ИМА

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за
Автор: acidness   
Дата:   22-03-05 11:36

да, Стефан очерта нещата в общи линии...
за мен най - голямото предимство е, именно че с тях улавяш момента т.е снимат в реално време, ако мога така да се изразя - много важно за репортажната фотография... вчера за пръв път пощраках с такъв и за пръв път усетих предимствата

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за
Автор: look   
Дата:   22-03-05 11:36

СТЕФАНЕ мерси ти ми отговори на въпроса добре.БЛАГОДАРЯ

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за
Автор: look   
Дата:   22-03-05 11:40

СТЕФАНЕ мерси ти ми отговори на въпроса .БЛАГОДАРЯ

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за
Автор: asahi   
Дата:   22-03-05 11:52

look, във въпроса ти присъстват думитекакво е предимството на огледално рефлексните апарати . За тези предимства ти говоря, а не за огледалото като такова.

Да не ти е запецнал Капс-Лока?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна