Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 FinePix S5500 или С-770
Автор: eld   
Дата:   22-03-05 10:16

Здравейте!
Някой има ли впечетления от двата модела, че нещо не мога да избера кой да си купя?


Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: slavoart   
Дата:   22-03-05 11:22

zdravei!!!predi mesec si kupih fuji-5500 i za sega se darji perfektno, barz e,ima ra4ni nastroiki,ne e 6umen, s dosta rqzak obektiv e!!! za aparat ot sredniqt klas bih ti prepora4al nego!!!da ne govorim 4e cenata mu e sa6to silna strana:))))uspeh!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: sP   
Дата:   22-03-05 11:41

ми raw-a си е благинка при фуджи-то.. имам го от няколко седмици и засега кофти нещата които съм забелязал са: на дисплея цветовете излизат много червени... като ги видиш после снимките на монитора на компютъра ще забележиш огромна разлика... това е кофти според мен...
друго... заключения фокус не бачка както трябва(или поне според мойте знания за какво е това заключен фокус)...
ръчния му фокус въобще не става...
на тъмно неще да фокусира на безкрайност...

все пак мисля че е най-доброто решение в този клас...

фуджи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: d_vox   
Дата:   22-03-05 12:15

същите забележки към фокуса на моя имам и аз, даже мислех да питам, защото реших че има дефект. имай ги предвид при избора.

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: gesha_x   
Дата:   22-03-05 12:38

Имам ц 765 - koeto si e edno kym edno s C770 bez hot shoe i mpeg-a
dyrji se dobre kato lipsata na focusa assist lamp se chustva znachitelno i na tymno e istinska myka za autofocusa- ot rychnija ne se oplakvam...preporychvam foruma na

http://dpreview.com

az lichno bjah izpadnal v syshtata dilema no mislja che napravih pravilnija izbor!
OLYMPUS RULEZ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: ejko   
Дата:   22-03-05 12:45

abe za men Fuji-to e mnogo po dobro!!!

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: glorious   
Дата:   22-03-05 12:56

i az imam fudjito ot sedmica i polowina.mislq 4e prawi hubawi snimki.kolkoto do 4erwenoto na ekrana,ne sym zabelqzal,ama az sym oshte na4inaesht.
naprawih we4e 500 snimki?bahmaa mu,koga swarih?ama si wzemi olympusa 4e mnou fudjita se nawydiha :)
a kolkoto do drugite sobstwenici na fuji,predpolagam ste po-napred ot men,razkriite nqkoq druga tajna za nego,4e ne wsi4ko mi e qsno ot opytwaneto.:)
a ako shte go kupuwash ot bg, wnimawai,tuk cenata mu e dosta golqma.az primerno sprqmo bg cenata spestih 280 lw.

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: simbon4o   
Дата:   22-03-05 13:19

aз съм с оли 765 и се замислям сериозно за Панасоник FZ20 ;). Ако искаш малко компактно - оли, ако искаш огромна Лайка оптика - панасоник. За мен други апарати в клaса няма :).

Между другото 765 пък е и бая по-евтин ;). Ползвай www.imaging-resource.com най-якия сайт според мен!



Публикацията е редактирана (22-03-05 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: sP   
Дата:   22-03-05 18:14

simbon4o бе къде го намесваш панасоника тука[smilie9]
в тоя клас е fz3!!!

в тоя клас други апарати няма

абе кво беше тва изказване [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

панасоника fz3 също не е лош избор! бони разправя за него че е с много добра оптика... казва че при него аберациите са рядко срещани в сравнение с другите апарати от този клас...
канон с1 също... питай stoevmobile за него...
има и един кодак ама за него нищо немога да кажа...
незабравяйте и минолтите...

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: eld   
Дата:   22-03-05 23:44

Благодаря за коментарите :)
Тва за ръчния фокус не звучи монго оптимистично, ама човек не може да има всичко накуп, нали. Всъщност, това ще ми е първия цифровак и не знам още кои точно опции имат по-голям практически смисъл. Например: вградената светкавица била слаба (т.е. взимай с770), но за какво ти е по-силна, ако ще снимаш пейзажи, или пък - RAW с 16 битов цвят ти дава възможност да извадиш повече детайли в сенките, но същото няма ли да стане и като направиш клин и после си поиграеш с Photoshop (не знам дали s5500 подържа 16 битов цвят). А и имам чувството, че със s5500 няма как да закъсам за батерии, а батериите били осоновен проблем на цифроваците, а аз мисля да го мъкна постоянно с мене... Та, такива ми ти работи. Като се случи случката ще разправям.

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: simbon4o   
Дата:   23-03-05 17:12

olympus-a е най-подходящ за постоянно носене ;) много е малък! Моя заедно с картата в малка чантичка са под рамо като ми трябва. Гледах че акумулаторите за олитата са по 30-40лв в интернет магазин(български) и се зареждат за около час(до 80-90%), с една изкарваш 250 снимки със светкавица(765 модела, 770 е по-зле). Литиево-йонни са и се зареждат когато и колкото ти кефне.

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: sp   
Дата:   23-03-05 19:49

mi vzemi si fz3 kato iskash da ti e kompakten...

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   23-03-05 20:16

без никой да се засяга, но откога Panasonic станаха компетентни във фотографията? може и да греша, затова ви искам мнението:)

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: scrap   
Дата:   23-03-05 20:25

по дяволите не забравяйте и минолтите! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: spooky2r   
Дата:   23-03-05 20:35

scrap, а къде се продават минолти, защото аз исках да видя какво предлагат, тъй като и аз искам да си взимам фотоапарат, но освен в МЕТРО (1 или 2 модела) никуде другаде не видях минолти :(?

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: Тишо   
Дата:   23-03-05 20:47

Имам FinePix S5500 от 3 месеца.
И въпреки явния недостатък който има с автоматичния фокус на тъмно (тоз АФ асистънт по добре да не го бяха слагали...) мога да кажа че е читав апарат.

Вземаш си 4 акумолатора NiMH над 2000ma/h и с едно зареждане ще правиш по 200 - 300 снимки без проблеми.

На студ не държи. Пробвах вече. 3 часа при минус 15 градуса и започна да прави само синьо-черни снимки(всъщност кой ли цифров може да работи читаво при такива температури). После като се стопли в хижата се осъзна и заработи както трябва.

Ако искаш да видиш нещо снимано с този апарат, снимките в профила ми съм ги правил с него.
Абе както всяко нещо си има недостатъци, но като цяло е добър избор.


Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: simbon4o   
Дата:   24-03-05 18:52

като става дума за студ тест - с моя половин час снимки на -5/-10 и вятър на морето и резултата беше малки точки(пиксели) които не вдяват много в обстановката :) иначе снимката е супер! На снимка по 2-3 бяха, кат се стопли се оправи :) бях се ошашавил :)

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: cic   
Дата:   25-03-05 16:13

Аз съм с 770. Според мен е най добрия в класа. Иди на steves-digicams.com попрочети, свали галериите на 2та апарата и ще усетиш разликата. Тук всеки си има предпочитания. За мен олито е с много по добър фокус и много по добри цветове. Едва ли има много хора които да са ползвали и двата дълго време така че винаги ще се клони на една страна. Най доброто е свали снимки оито са еднакви но правени с 2та апарата - на сайта има такива и сравни. [smilie24] [smilie24] [smilie24] Успех !!!

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: scrap   
Дата:   25-03-05 17:05

spooky2r моята си я взех от Фотоваканцията миналата година,иначе съм виждал и в Технополис..

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: Stoevmobile   
Дата:   25-03-05 21:13

sP,
мерси за рекламата на Canon S1 IS.[smilie24]
Добро е за второ апаратче, ако нямаш по-яко такова. Не спирам да си го разнасям - вечно ми е в чантата с нахлузен телеконвертер. Снима там, дето другото постоянно разнасяно е много забелижамо..
Иначе ако му се сложи добро задапаратно, всяко апаратче върти яки фотки, да не правя сега реклама на Мустек гСмарт Мини3, дето в добри ръце..........[shtrak] [shtrak] [shtrak]
Ето и една снимка с S1 IS... не ставаше без светкавичка, а с нея пък уаках пейзажа при празненството по случай онУва на снимката преди месец....[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]


https://photo-forum.net/static/forum/2008-07/eyti2039.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v203/Stoevmobile/canon20D.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: sP   
Дата:   25-03-05 21:29

малей :) с тази снимка му направи голяма антиреклама според мен [smilie3] иначе 20Д-то не е лошо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: Stoevmobile   
Дата:   25-03-05 21:44

sP,
аз се "застраховах" [smilie5]
Първо празник и треперещи ръце......
а статифчето е опнато в/у леглото ми, ма нейсе...
Иначе имам добри спомени от едно S7000, ама то е различно от търсеното в тази тема.
Иначе мога да кажа - невероятно здраво и дуракоустойчива машинка, собственика и никога не я е пъхал в чанта нито има вид да я е почиствал след купуването и...
И реже като Хускварна[smilie24]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: sP   
Дата:   25-03-05 22:03

:)
да не трябва да се пропуска че тялото на с5100 е адски удобно, качествена пластмаса, покрито с гума тяло и пасва идеално в ръката... особено ако нямате толкова големи ръце като моите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: photograph   
Дата:   25-03-05 23:02

C 8080 WZ e най-добре

Отговори на това съобщение
 Re: FinePix S5500 или С-770
Автор: sP   
Дата:   25-03-05 23:10

[smilie9]
бе ти имаш ли идея въобще колко ц8080???
https://photo-forum.net/joro/emoticons/fing23.gif https://photo-forum.net/joro/emoticons/fing23.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0029.gif https://photo-forum.net/joro/emoticons/fing23.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0029.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна